Wybierasz się na wakacje? Szukasz ofert noclegów, hoteli, kempingów, apartamentów? Sprawdziliśmy w jakich krajach Polacy w tym roku szukają najczęściej wakacji za pomocą Google. Oto nasz krótki przewodnik, który pokaże Ci na stronach z jakimi rozszerzeniami warto szukać ofert urlopowych.


.HR górą!

Czy nadal najpopularniejsze kierunki to .TN, .RG lub .TR? Czy .IT są bardziej popularne niż .ME? Świat się zmienia, a wraz z nim nasze zachowania przed wyszukiwarką.

W ostatnich miesiącach Polacy najczęściej szukają wakacji w oddalonej od Polski o 1100 km .HR (27.100 zapytań / m-c). Liczba zapytań na frazę „chorwacja wakacje” odnotowała największy skok, bo aż o 310% w porównaniu do poprzedniego roku.
Ten wynik nie jest zaskoczeniem w obliczu kolejnych ostrzeżeń wysyłanych przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Polacy zdecydowanie wolą pozostać w .EU. Jednocześnie kraj nad Adriatykiem przyciąga nie tylko bezpieczeństwem, ale też pięknym, czystym morzem, boskimi widokami, smakowitym jedzeniem, czystością i gościnnością.

Na drugim miejscu, pomimo spadku zainteresowania tym kierunkiem, plasuje się .GR. A na trzecim .ES. Wakacje w Hiszpanii są prawie dwa razy częściej wyszukiwane niż przed rokiem.

Jak widać pierwsza trójka należy do krajów śródziemnomorskich. Basen tego morza od lat przyciąga turystów z Polski. W tym roku zdecydowali oni jednak pozostać po jego europejskiej stronie.

Dalsze miejsca również nie zaskakują. Są to .BG ze swoimi złotymi piaskami – prawie dwa razy bardziej popularna niż w 2015 i .IT na równi z… .ME. Czarnogóra zapewne czeka jeszcze na swój najlepszy czas. Granicząca z Chorwacją z pewnością będzie przyciągać coraz więcej urlopowiczów.
Znacznie zyskuje też .PT będąca na 7. miejscu. Za nią .AL, o której dużo się mówi, choć w tym roku Albania straciła w porównaniu do poprzedniego.

Przepraszam, gdzie leży .TN?

Dzięki wzrostowi zainteresowania na 9. miejsce wspięła się .GE, która wyprzedziła takie hity minionych lat jak .TR, .EG czy .TN.

Wybierasz się na wakacje i jeszcze nie wiesz dokąd jechać? Jeśli kierować się danymi z wyszukiwarki najtaniej powinno być w Egipcie, a najwięcej Polaków spotkasz w okolicach Baška Voda. Możesz też obrać kurs na… nowe domeny.

10 szukanych kierunkow infografika

Raport zawiera dane dotyczące fraz:
hiszpania wakacje, grecja wakacje, włochy wakacje, chorwacja wakacje, bułgaria wakacje, albania wakacje, czarnogóra wakacje, gruzja wakacje, turcja wakacje, tunezja wakacje, egipt wakacje, portugalia wakacje
Średnia miesięczna za okres 04-05.2016 vs 04.05.2015

Jak podobał Ci się ten artykuł?
0 Liczba ocen: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poznaj najnowsze wpisy w kategorii Inne

komunikacja z klientem. Strona www czy social media?

Komunikacja z Klientem: social media vs. strona internetowa

Strona internetowa czy social media? Traktuj te kanały komplementarnie, nigdy indywidualnie (substytucyjnie). Najlepszym rozwiązaniem dla Twojego biznesu będzie połączenie obu form komunikacji.

Czytaj dalej >>
Jak założyć stronę internetową?

Jak założyć stronę internetową?

Strona internetowa to wciąż silny punkt styku marki z Klientem. Nie bez powodu nazywamy ją cyfrową wizytówką dostępną 24 godziny na dobę. Jak założyć własną www? Sprawdź czego potrzebujesz.

Czytaj dalej >>
Podkręć swój marketing dzięki podcastom

Podkręć swój marketing dzięki podcastom

Zastanawiasz się nad tworzeniem podcastów dla swojej firmy? Podcasty są potężnym narzędziem dla każdego rodzaju biznesu, pozwalającym usłyszeć Twój głos (dosłownie) na przepełnionym rynku. Chociaż wciąż są stosunkowo nowe...

Czytaj dalej >>