Rejestr Punto 2012 uzyskał zgodę na zarządzanie domeną .bar, mimo że jest to również nazwa miasta w Czarnogórze, chroniona zgodnie z regułami ICANN jako zastrzeżona nazwa geograficzna.


Domena .bar

Rejestr doszedł do porozumienia z władzami miasta i zobowiązał się do wpłacania 10 tys. dolarów rocznie przez 10 lat na rzecz miejscowej szkoły Meksiko. Nazwa wzięła się stąd, że szkoła została rozbudowana w 1964 z pomocą Meksyku, stąd nazwa. Tak się składa, że rejestr również jest meksykański.

Mimo, że domena .bar została stworzona z myślą o barach i klubach nocnych, dzięki identycznej nazwie może okazać się przydatna także dla firm i organizacji z miasta Bar. Rejestr i miasto współpracują w celu stworzenia systemu umożliwiającego mieszkańcom łatwe rejestrowanie domen. Oprócz tego rejestr zarezerwuje kilka nazw dla społeczności Baru. Rozszerzenie .bar do ogólnej dostępności wejdzie 14 lipca br.

Z 1930 aplikacji o nowe domeny do zatwierdzenia pozostała tylko jedna. Chodzi o domenę .tata, czyli nazwę wielkiej marki z Indii. Przy okazji Tata to również nazwa prowincji i miasta w Maroku. Jeżeli to nie zbieg okoliczności, to opóźnienie prawdopodobnie wynika z podobnych przyczyn, jak w przypadku końcówki .bar.

Rejestrujesz domenę .bar? Sprawdź nasz kreator stron www, za pomocą którego w prosty i intuicyjny sposób zbudujesz swoją stronę internetową.

Źródło: Domeny.pl / Domain Incite / Business Wire

Jak podobał Ci się ten artykuł?
0 Liczba ocen: 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj najnowsze wpisy w kategorii Domeny

Ciekawe transakcje na rynku domen

Ciekawe transakcje na rynku domen

Wydaje Ci się, że rejestracja domeny internetowej to tylko niezbędny element obecności online? Stawiasz stronę i potrzebujesz domeny. Otóż nie! O tym, że domena może być dobrym sposobem na biznes mówią wartości transakcji, które odnotowujemy na rynku domen. Zobacz najciekawsze.

Czytaj dalej >>
Itaka. Świadomie do celu

Itaka. Świadomie do celu

Itaka od 32 lat kreuje dla nas niezapomniane doświadczenia podróżnicze. Zaszczytny tytuł lidera wśród polskich biur podróży zobowiązuje do ciągłego poszerzania portfolio usług. Nie mniej ważna jest świadoma obecność w sieci i ciągłe podejmowanie działań wspierających bezpieczeństwo użytkowników.

Czytaj dalej >>
Domena .eu. Europejskie standardy bezpieczeństwa.

Domena .eu - europejskie standardy bezpieczeństwa

Domena europejska to jedna z najchętniej rejestrowanych domen na świecie. Jak rozwijała się domena .eu i jakie priorytety w zakresie jej bezpiecznego użytkowania wprowadza EURid?

Czytaj dalej >>