Rejestr Punto 2012 uzyskał zgodę na zarządzanie domeną .bar, mimo że jest to również nazwa miasta w Czarnogórze, chroniona zgodnie z regułami ICANN jako zastrzeżona nazwa geograficzna.


Domena .bar

Rejestr doszedł do porozumienia z władzami miasta i zobowiązał się do wpłacania 10 tys. dolarów rocznie przez 10 lat na rzecz miejscowej szkoły Meksiko. Nazwa wzięła się stąd, że szkoła została rozbudowana w 1964 z pomocą Meksyku, stąd nazwa. Tak się składa, że rejestr również jest meksykański.

Mimo, że domena .bar została stworzona z myślą o barach i klubach nocnych, dzięki identycznej nazwie może okazać się przydatna także dla firm i organizacji z miasta Bar. Rejestr i miasto współpracują w celu stworzenia systemu umożliwiającego mieszkańcom łatwe rejestrowanie domen. Oprócz tego rejestr zarezerwuje kilka nazw dla społeczności Baru. Rozszerzenie .bar do ogólnej dostępności wejdzie 14 lipca br.

Z 1930 aplikacji o nowe domeny do zatwierdzenia pozostała tylko jedna. Chodzi o domenę .tata, czyli nazwę wielkiej marki z Indii. Przy okazji Tata to również nazwa prowincji i miasta w Maroku. Jeżeli to nie zbieg okoliczności, to opóźnienie prawdopodobnie wynika z podobnych przyczyn, jak w przypadku końcówki .bar.

Rejestrujesz domenę .bar? Sprawdź nasz kreator stron www, za pomocą którego w prosty i intuicyjny sposób zbudujesz swoją stronę internetową.

Źródło: Domeny.pl / Domain Incite / Business Wire

Jak podobał Ci się ten artykuł?
0 Liczba ocen: 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj najnowsze wpisy w kategorii Domeny

Jak stworzyć nazwę? Poradnik

Jak stworzyć nazwę i wyróżnić swoje usługi?

Nazwa, powinna być…no właśnie? Jaka powinna być nazwa produktu/usługi/witryny? Czy proces tworzenia nazwy jest trudny? Gdzie szukać inspiracji? Co jest trendy, a co passe? Pobierz poradnik.

Czytaj dalej >>
Jak sprawdzić czy domena trafiła na listę spamu?

Jak sprawdzić czy domena trafiła na listę spamu?

Budując i rozwijając swoją ofertę, zależy Ci aby domena była dostępna 24h, a kontakt z Klientami poprzez skrzynkę mailową skuteczny i szybki. Niekiedy zdarzyć się może, że domena znalazła się na liście spamu.

Czytaj dalej >>
Jak wybrać domenę. Te 4 kroki Cię naprowadzą

Jak wybrać domenę. Te 4 kroki Cię naprowadzą

Planujesz kupić domenę i nie wiesz jaką wybrać? Zapewne Twoja pierwsza myśl to ".pl" lub ".com", ale to nie zawsze najlepszy wybór. Warto wziąć pod uwagę swoją formę działalności, obszar geograficzny i charakter działania.

Czytaj dalej >>