W związku z impasem w Izbie Reprezentantów, która nie przyjęła budżetu, zdecydowana większość instytucji rządowych w USA została zamknięta.

Niedostępność nie ograniczyła się jedynie do zamknięcia biur. Zrezygnowano również z aktualizacji stron internetowych. Wiele z nich wita odwiedzających takim komunikatem:

Amerykański rząd zniknął w sieci.

Część agencji, jak np. NASA całkowicie zrezygnowała z wyświetlania strony www, zostawiając jedynie komunikat o przyczynach niedostępności.

Do „zamknięcia” rządu doszło w wyniku odrzucenia przez deputowanych Partii Republikańskiej budżetu, co uniemożliwiło dalsze finansowanie urzędów. Republikanie nie poparli budżetu, gdyż sprzeciwiali się ustawie o obowiązkowych ubezpieczeniach zdrowotnych (tzw. Obamacare), która jest silnie broniona przez prezydenta Obamę i jego zwolenników z Partii Demokratycznej.

Ostatnia taka sytuacja miała miejsce w 1995 roku za rządów Billa Clintona.

Amerykański Rząd

Źródło: Domeny.pl

Jak podobał Ci się ten artykuł?
0 Liczba ocen: 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj najnowsze wpisy w kategorii Bezpieczeństwo

Itaka. Świadomie do celu

Itaka. Świadomie do celu

Itaka od 32 lat kreuje dla nas niezapomniane doświadczenia podróżnicze. Zaszczytny tytuł lidera wśród polskich biur podróży zobowiązuje do ciągłego poszerzania portfolio usług. Nie mniej ważna jest świadoma obecność w sieci i ciągłe podejmowanie działań wspierających bezpieczeństwo użytkowników.

Czytaj dalej >>
Domena .eu. Europejskie standardy bezpieczeństwa.

Domena .eu - europejskie standardy bezpieczeństwa

Domena europejska to jedna z najchętniej rejestrowanych domen na świecie. Jak rozwijała się domena .eu i jakie priorytety w zakresie jej bezpiecznego użytkowania wprowadza EURid?

Czytaj dalej >>

Dr Irena Eris - sukces pisany pasją

Wiedza, determinacja, a przede wszystkim pasja to motywacja, która nakręca do działania. Maksyma, którą od lat wyznaje założycielka marki Dr Irena Eris, pozwoliła przekuć idee w sukces i stać się wiodącą marką kosmetyczną na mapie Europy.

Czytaj dalej >>