W związku z impasem w Izbie Reprezentantów, która nie przyjęła budżetu, zdecydowana większość instytucji rządowych w USA została zamknięta.

Niedostępność nie ograniczyła się jedynie do zamknięcia biur. Zrezygnowano również z aktualizacji stron internetowych. Wiele z nich wita odwiedzających takim komunikatem:

Amerykański rząd zniknął w sieci.

Część agencji, jak np. NASA całkowicie zrezygnowała z wyświetlania strony www, zostawiając jedynie komunikat o przyczynach niedostępności.

Do „zamknięcia” rządu doszło w wyniku odrzucenia przez deputowanych Partii Republikańskiej budżetu, co uniemożliwiło dalsze finansowanie urzędów. Republikanie nie poparli budżetu, gdyż sprzeciwiali się ustawie o obowiązkowych ubezpieczeniach zdrowotnych (tzw. Obamacare), która jest silnie broniona przez prezydenta Obamę i jego zwolenników z Partii Demokratycznej.

Ostatnia taka sytuacja miała miejsce w 1995 roku za rządów Billa Clintona.

Amerykański Rząd

Źródło: Domeny.pl

Jak podobał Ci się ten artykuł?
0 Liczba ocen: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poznaj najnowsze wpisy w kategorii Bezpieczeństwo

DMARC - czyli jak zwiększyć bezpieczeństwo korespondencji mailowej

DMARC - czyli jak zwiększyć bezpieczeństwo korespondencji mailowej

Codziennie wysyłamy globalnie setki tysięcy maili. Korespondencja mailowa zrewolucjonizowała komunikację. Bezpieczeństwo, słowo klucz nabiera szczególnego znaczenia. Poznaj rekord DMARC.

Czytaj dalej >>
Certyfikat VMC

Logo Twojej firmy w poczcie e-mail. Poznaj certyfikat VMC

VMC jest rodzajem certyfikatu cyfrowego, który potwierdza autentyczność Twojego logotypu w wiadomości. Oznacza to, że wysyłając e-mail, w skrzynce odbiorczej, adresat zamiast Twoich inicjałów, może zobaczyć logotyp Twojej marki.

Czytaj dalej >>
@Poczta Kwiatowa. Case study

®Poczta Kwiatowa, czyli jak bezpiecznie dostarczyć przesyłkę na drugi koniec świata?

Imieniny, urodziny? A może wyjątkowa rocznica? Lub po prostu, chęć powiedzenia “Dobrze, że jesteś”. Nie ważne czy jesteś blisko, czy daleko. ®Poczta Kwiatowa to rozwiązanie, które jest zawsze na czas.

Czytaj dalej >>