W związku z impasem w Izbie Reprezentantów, która nie przyjęła budżetu, zdecydowana większość instytucji rządowych w USA została zamknięta.

Niedostępność nie ograniczyła się jedynie do zamknięcia biur. Zrezygnowano również z aktualizacji stron internetowych. Wiele z nich wita odwiedzających takim komunikatem:

Amerykański rząd zniknął w sieci.

Część agencji, jak np. NASA całkowicie zrezygnowała z wyświetlania strony www, zostawiając jedynie komunikat o przyczynach niedostępności.

Do „zamknięcia” rządu doszło w wyniku odrzucenia przez deputowanych Partii Republikańskiej budżetu, co uniemożliwiło dalsze finansowanie urzędów. Republikanie nie poparli budżetu, gdyż sprzeciwiali się ustawie o obowiązkowych ubezpieczeniach zdrowotnych (tzw. Obamacare), która jest silnie broniona przez prezydenta Obamę i jego zwolenników z Partii Demokratycznej.

Ostatnia taka sytuacja miała miejsce w 1995 roku za rządów Billa Clintona.

Amerykański rząd zniknął w sieci.

Źródło: Domeny.pl

Jak podobał Ci się ten artykuł?
0 Liczba ocen: 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj najnowsze wpisy w kategorii Bezpieczeństwo

ECC. Certyfikaty SSL.

Krzywe eliptyczne w certyfikatach SSL. Teraz silniejsze szyfrowanie

ECC to najnowszy asymetryczny algorytm szyfrowania, który jest alternatywą dla algorytmu RSA. 256-bitowy klucz ECC odpowiada takim samym zabezpieczeniom jak 3,072-bitowy klucz RSA.

Czytaj dalej >>
Certyfikaty VMC i BIMI. Twoje logo w Gmailu

Certyfikaty VMC i BIMI. Twoje logo w Gmailu

Codziennie na nasze skrzynki spływają dziesiątki, a nawet setki wiadomości e-mail. Część z nich zostanie pominięta, niezauważona, część uznamy za spam, a część będą stanowiły różne formy nadużyć. Aby wspomóc firmy w ...

Czytaj dalej >>
Koniec 2-letnich certyfikatów SSL decyzją Google

Koniec 2-letnich certyfikatów SSL decyzją Google

W marcu 2020 roku Apple oficjalnie zapowiedział, że od 1 września b.r. przestaje uznawać certyfikaty SSL wydane na dłużej niż 398 dni. W czerwcu branżę certyfikatów SSL zaskoczyła informacja, że do Apple dołącza Google.

Czytaj dalej >>