W związku z impasem w Izbie Reprezentantów, która nie przyjęła budżetu, zdecydowana większość instytucji rządowych w USA została zamknięta.

Niedostępność nie ograniczyła się jedynie do zamknięcia biur. Zrezygnowano również z aktualizacji stron internetowych. Wiele z nich wita odwiedzających takim komunikatem:

Amerykański rząd zniknął w sieci.

Część agencji, jak np. NASA całkowicie zrezygnowała z wyświetlania strony www, zostawiając jedynie komunikat o przyczynach niedostępności.

Do „zamknięcia” rządu doszło w wyniku odrzucenia przez deputowanych Partii Republikańskiej budżetu, co uniemożliwiło dalsze finansowanie urzędów. Republikanie nie poparli budżetu, gdyż sprzeciwiali się ustawie o obowiązkowych ubezpieczeniach zdrowotnych (tzw. Obamacare), która jest silnie broniona przez prezydenta Obamę i jego zwolenników z Partii Demokratycznej.

Ostatnia taka sytuacja miała miejsce w 1995 roku za rządów Billa Clintona.

Amerykański Rząd

Źródło: Domeny.pl

Jak podobał Ci się ten artykuł?
0 Liczba ocen: 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj najnowsze wpisy w kategorii Bezpieczeństwo

Domena .eu. Europejskie standardy bezpieczeństwa.

Domena .eu - europejskie standardy bezpieczeństwa

Domena europejska to jedna z najchętniej rejestrowanych domen na świecie. Jak rozwijała się domena .eu i jakie priorytety w zakresie jej bezpiecznego użytkowania wprowadza EURid?

Czytaj dalej >>

Dr Irena Eris - sukces pisany pasją

Wiedza, determinacja, a przede wszystkim pasja to motywacja, która nakręca do działania. Maksyma, którą od lat wyznaje założycielka marki Dr Irena Eris, pozwoliła przekuć idee w sukces i stać się wiodącą marką kosmetyczną na mapie Europy.

Czytaj dalej >>
Gastop - od lokalnej firmy do międzynarodowej ekspansji.

Ile potrzeba domen, żeby podbić świat?

Zobacz historię sukcesu naszego Klienta. Firma GASTOP rozpoczęła swoją działalność w 1996 r., kiedy Internet w Polsce dopiero raczkował. Jak spółka wykorzystała nowe możliwości? Jak ważna jest współpraca z zaufanymi partnerami biznesowymi?

Czytaj dalej >>