Wykonywanie kopii zapasowej danych to podstawa stabilnego funkcjonowania każdego serwisu internetowego, a w wypadku branży e-commerce także całego przedsiębiorstwa. Dlatego żartobliwie właścicieli serwisów dzieli się na tych, którzy robią backup danych i na tych, którzy go będą robili.

W Domeny.pl przykładamy szczególną wagę do bezpieczeństwa danych naszych Klientów i w związku z tym na bieżąco podnosimy jakość naszych zabezpieczeń. Dlatego uruchomiliśmy jedyny w swoim rodzaju backup 4×4.  

Przed czym chroni backup danych

Backup to kopia zapasowa do wykorzystania w przypadku utraty lub zniszczenia oryginalnych danych. Dlatego tak ważne jest jego regularne wykonywanie.

Wykonywanie backupu ma na celu ochronę przed skutkami:

 • awarii serwera,
 • klęski żywiołowej, zagrażającej poprawnemu działaniu serwera,
 • błędów aplikacji,
 • pomyłek użytkowników,
 • działania wirusów komputerowych i złośliwego oprogramowania.

Jakie wyróżniamy rodzaje backupu?

 • Pełne i przyrostowe kopie zapasowe – taki backup zaczyna się od stworzenia kopii wszystkich danych. Następnie tworzone są kopie tylko nowych lub zmodyfikowanych plików danych.
 • Różnicowe kopie zapasowe – kopiowane są wszystkie dane i pliki danych, które uległy zmianie od ostatniej pełnej kopii zapasowej.
 • Pełna kopia zapasowa systemu – umożliwia przywrócenie systemu komputerowego, włączając system operacyjny, wszystkie aplikacje i wszystkie dane. Tworzy kompletny obraz komputera.

Backup 4×4

Przedstawimy nowy rodzaj backupu: 4×4.

4×4 oznacza, że możesz pobrać kopię swoich danych sprzed 4 kolejnych dni oraz z 4 wyznaczonych dni w 4 ostatnich tygodniach. Z poziomu Panelu Klienta WebAs masz bezpośredni dostęp do codziennie backupowanych danych sprzed 1, 2, 3, 4, 7, 14, 21 i 28 dni.

Harmonogram backupu 4×4

Poniższa grafika przedstawia harmonogram pokazujący dokładnie, z których dni możesz uzyskać dostęp do swoich kopii zapasowych.

Harmonogram backupu 4x4 w domeny.pl

Przykładowo, jeśli mamy dziś 22.08.19 to masz dostęp do backupów z:

 1. 2019-0822
 2. 2019-0821
 3. 2019-0820
 4. 2019-0819
 5. 2019-0816
 6. 2019-0809
 7. 2019-0802
 8. 2019-0726

Jak podobał Ci się ten artykuł?
5 Liczba ocen: 1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj najnowsze wpisy w kategorii Bezpieczeństwo

@Poczta Kwiatowa. Case study

®Poczta Kwiatowa, czyli jak bezpiecznie dostarczyć przesyłkę na drugi koniec świata?

Imieniny, urodziny? A może wyjątkowa rocznica? Lub po prostu, chęć powiedzenia “Dobrze, że jesteś”. Nie ważne czy jesteś blisko, czy daleko. ®Poczta Kwiatowa to rozwiązanie, które jest zawsze na czas.

Czytaj dalej >>
Itaka. Świadomie do celu

Itaka. Świadomie do celu

Itaka od 32 lat kreuje dla nas niezapomniane doświadczenia podróżnicze. Zaszczytny tytuł lidera wśród polskich biur podróży zobowiązuje do ciągłego poszerzania portfolio usług. Nie mniej ważna jest świadoma obecność w sieci i ciągłe podejmowanie działań wspierających bezpieczeństwo użytkowników.

Czytaj dalej >>
Domena .eu. Europejskie standardy bezpieczeństwa.

Domena .eu - europejskie standardy bezpieczeństwa

Domena europejska to jedna z najchętniej rejestrowanych domen na świecie. Jak rozwijała się domena .eu i jakie priorytety w zakresie jej bezpiecznego użytkowania wprowadza EURid?

Czytaj dalej >>