Wykonywanie kopii zapasowej danych to podstawa stabilnego funkcjonowania każdego serwisu internetowego, a w wypadku branży e-commerce także całego przedsiębiorstwa. Dlatego żartobliwie właścicieli serwisów dzieli się na tych, którzy robią backup danych i na tych, którzy go będą robili.

W Domeny.pl przykładamy szczególną wagę do bezpieczeństwa danych naszych Klientów i w związku z tym na bieżąco podnosimy jakość naszych zabezpieczeń. Dlatego uruchomiliśmy jedyny w swoim rodzaju backup 4×4.  

Przed czym chroni backup danych

Backup to kopia zapasowa do wykorzystania w przypadku utraty lub zniszczenia oryginalnych danych. Dlatego tak ważne jest jego regularne wykonywanie.

Wykonywanie backupu ma na celu ochronę przed skutkami:

 • awarii serwera,
 • klęski żywiołowej, zagrażającej poprawnemu działaniu serwera,
 • błędów aplikacji,
 • pomyłek użytkowników,
 • działania wirusów komputerowych i złośliwego oprogramowania.

Jakie wyróżniamy rodzaje backupu?

 • Pełne i przyrostowe kopie zapasowe – taki backup zaczyna się od stworzenia kopii wszystkich danych. Następnie tworzone są kopie tylko nowych lub zmodyfikowanych plików danych.
 • Różnicowe kopie zapasowe – kopiowane są wszystkie dane i pliki danych, które uległy zmianie od ostatniej pełnej kopii zapasowej.
 • Pełna kopia zapasowa systemu – umożliwia przywrócenie systemu komputerowego, włączając system operacyjny, wszystkie aplikacje i wszystkie dane. Tworzy kompletny obraz komputera.

Backup 4×4

Przedstawimy nowy rodzaj backupu: 4×4.

4×4 oznacza, że możesz pobrać kopię swoich danych sprzed 4 kolejnych dni oraz z 4 wyznaczonych dni w 4 ostatnich tygodniach. Z poziomu Panelu Klienta WebAs masz bezpośredni dostęp do codziennie backupowanych danych sprzed 1, 2, 3, 4, 7, 14, 21 i 28 dni.

Harmonogram backupu 4×4

Poniższa grafika przedstawia harmonogram pokazujący dokładnie, z których dni możesz uzyskać dostęp do swoich kopii zapasowych.

Harmonogram backupu 4x4 w domeny.pl

Przykładowo, jeśli mamy dziś 22.08.19 to masz dostęp do backupów z:

 1. 2019-0822
 2. 2019-0821
 3. 2019-0820
 4. 2019-0819
 5. 2019-0816
 6. 2019-0809
 7. 2019-0802
 8. 2019-0726

Jak podobał Ci się ten artykuł?
5 Liczba ocen: 1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj najnowsze wpisy w kategorii Bezpieczeństwo

Domena .eu. Europejskie standardy bezpieczeństwa.

Domena .eu - europejskie standardy bezpieczeństwa

Domena europejska to jedna z najchętniej rejestrowanych domen na świecie. Jak rozwijała się domena .eu i jakie priorytety w zakresie jej bezpiecznego użytkowania wprowadza EURid?

Czytaj dalej >>

Dr Irena Eris - sukces pisany pasją

Wiedza, determinacja, a przede wszystkim pasja to motywacja, która nakręca do działania. Maksyma, którą od lat wyznaje założycielka marki Dr Irena Eris, pozwoliła przekuć idee w sukces i stać się wiodącą marką kosmetyczną na mapie Europy.

Czytaj dalej >>
Gastop - od lokalnej firmy do międzynarodowej ekspansji.

Ile potrzeba domen, żeby podbić świat?

Zobacz historię sukcesu naszego Klienta. Firma GASTOP rozpoczęła swoją działalność w 1996 r., kiedy Internet w Polsce dopiero raczkował. Jak spółka wykorzystała nowe możliwości? Jak ważna jest współpraca z zaufanymi partnerami biznesowymi?

Czytaj dalej >>