Wykonywanie kopii zapasowej danych to podstawa stabilnego funkcjonowania każdego serwisu internetowego, a w wypadku branży e-commerce także całego przedsiębiorstwa. Dlatego żartobliwie właścicieli serwisów dzieli się na tych, którzy robią backup danych i na tych, którzy go będą robili.

W Domeny.pl przykładamy szczególną wagę do bezpieczeństwa danych naszych Klientów i w związku z tym na bieżąco podnosimy jakość naszych zabezpieczeń. Dlatego uruchomiliśmy jedyny w swoim rodzaju backup 4×4.  

Przed czym chroni backup danych

Backup to kopia zapasowa do wykorzystania w przypadku utraty lub zniszczenia oryginalnych danych. Dlatego tak ważne jest jego regularne wykonywanie.

Wykonywanie backupu ma na celu ochronę przed skutkami:

 • awarii serwera,
 • klęski żywiołowej, zagrażającej poprawnemu działaniu serwera,
 • błędów aplikacji,
 • pomyłek użytkowników,
 • działania wirusów komputerowych i złośliwego oprogramowania.

Jakie wyróżniamy rodzaje backupu?

 • Pełne i przyrostowe kopie zapasowe – taki backup zaczyna się od stworzenia kopii wszystkich danych. Następnie tworzone są kopie tylko nowych lub zmodyfikowanych plików danych.
 • Różnicowe kopie zapasowe – kopiowane są wszystkie dane i pliki danych, które uległy zmianie od ostatniej pełnej kopii zapasowej.
 • Pełna kopia zapasowa systemu – umożliwia przywrócenie systemu komputerowego, włączając system operacyjny, wszystkie aplikacje i wszystkie dane. Tworzy kompletny obraz komputera.

Backup 4×4

Przedstawimy nowy rodzaj backupu: 4×4.

4×4 oznacza, że możesz pobrać kopię swoich danych sprzed 4 kolejnych dni oraz z 4 wyznaczonych dni w 4 ostatnich tygodniach. Z poziomu Panelu Klienta WebAs masz bezpośredni dostęp do codziennie backupowanych danych sprzed 1, 2, 3, 4, 7, 14, 21 i 28 dni.

Harmonogram backupu 4×4

Poniższa grafika przedstawia harmonogram pokazujący dokładnie, z których dni możesz uzyskać dostęp do swoich kopii zapasowych.

Harmonogram backupu 4x4 w domeny.pl

Przykładowo, jeśli mamy dziś 22.08.19 to masz dostęp do backupów z:

 1. 2019-0822
 2. 2019-0821
 3. 2019-0820
 4. 2019-0819
 5. 2019-0816
 6. 2019-0809
 7. 2019-0802
 8. 2019-0726

Jak podobał Ci się ten artykuł?
5 Liczba ocen: 1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poznaj najnowsze wpisy w kategorii Bezpieczeństwo

DMARC - czyli jak zwiększyć bezpieczeństwo korespondencji mailowej

DMARC - czyli jak zwiększyć bezpieczeństwo korespondencji mailowej

Codziennie wysyłamy globalnie setki tysięcy maili. Korespondencja mailowa zrewolucjonizowała komunikację. Bezpieczeństwo, słowo klucz nabiera szczególnego znaczenia. Poznaj rekord DMARC.

Czytaj dalej >>
Certyfikat VMC

Logo Twojej firmy w poczcie e-mail. Poznaj certyfikat VMC

VMC jest rodzajem certyfikatu cyfrowego, który potwierdza autentyczność Twojego logotypu w wiadomości. Oznacza to, że wysyłając e-mail, w skrzynce odbiorczej, adresat zamiast Twoich inicjałów, może zobaczyć logotyp Twojej marki.

Czytaj dalej >>
@Poczta Kwiatowa. Case study

®Poczta Kwiatowa, czyli jak bezpiecznie dostarczyć przesyłkę na drugi koniec świata?

Imieniny, urodziny? A może wyjątkowa rocznica? Lub po prostu, chęć powiedzenia “Dobrze, że jesteś”. Nie ważne czy jesteś blisko, czy daleko. ®Poczta Kwiatowa to rozwiązanie, które jest zawsze na czas.

Czytaj dalej >>