Wykonywanie kopii zapasowej danych to podstawa stabilnego funkcjonowania każdego serwisu internetowego, a w wypadku branży e-commerce także całego przedsiębiorstwa. Dlatego żartobliwie właścicieli serwisów dzieli się na tych, którzy robią backup danych i na tych, którzy go będą robili.

W Domeny.pl przykładamy szczególną wagę do bezpieczeństwa danych naszych Klientów i w związku z tym na bieżąco podnosimy jakość naszych zabezpieczeń. Dlatego uruchomiliśmy jedyny w swoim rodzaju backup 4×4.  

Przed czym chroni backup danych

Backup to kopia zapasowa do wykorzystania w przypadku utraty lub zniszczenia oryginalnych danych. Dlatego tak ważne jest jego regularne wykonywanie.

Wykonywanie backupu ma na celu ochronę przed skutkami:

 • awarii serwera,
 • klęski żywiołowej, zagrażającej poprawnemu działaniu serwera,
 • błędów aplikacji,
 • pomyłek użytkowników,
 • działania wirusów komputerowych i złośliwego oprogramowania.

Jakie wyróżniamy rodzaje backupu?

 • Pełne i przyrostowe kopie zapasowe – taki backup zaczyna się od stworzenia kopii wszystkich danych. Następnie tworzone są kopie tylko nowych lub zmodyfikowanych plików danych.
 • Różnicowe kopie zapasowe – kopiowane są wszystkie dane i pliki danych, które uległy zmianie od ostatniej pełnej kopii zapasowej.
 • Pełna kopia zapasowa systemu – umożliwia przywrócenie systemu komputerowego, włączając system operacyjny, wszystkie aplikacje i wszystkie dane. Tworzy kompletny obraz komputera.

Backup 4×4

Przedstawimy nowy rodzaj backupu: 4×4.

4×4 oznacza, że możesz pobrać kopię swoich danych sprzed 4 kolejnych dni oraz z 4 wyznaczonych dni w 4 ostatnich tygodniach. Z poziomu Panelu Klienta WebAs masz bezpośredni dostęp do codziennie backupowanych danych sprzed 1, 2, 3, 4, 7, 14, 21 i 28 dni.

Harmonogram backupu 4×4

Poniższa grafika przedstawia harmonogram pokazujący dokładnie, z których dni możesz uzyskać dostęp do swoich kopii zapasowych.

Przykładowo, jeśli mamy dziś 22.08.19 to masz dostęp do backupów z:

 1. 2019-0822
 2. 2019-0821
 3. 2019-0820
 4. 2019-0819
 5. 2019-0816
 6. 2019-0809
 7. 2019-0802
 8. 2019-0726
Jak podobał Ci się ten artykuł?
5 Liczba ocen: 1
Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj najnowsze wpisy w kategorii Bezpieczeństwo

Zagrożenia w internecie. Mapa anty(bezpieczeństwa).

Zagrożenia w Internecie. Mapa (anty)bezpieczeństwa

Zagrożenia w internecie. Jak wygląda globalna mapa (anty)bezpieczeństwa. Co powinno nas zaniepokoić? Zobacz nasz przegląd ostatnich ataków w sieci.

Czytaj dalej >>
ECC. Certyfikaty SSL.

Krzywe eliptyczne w certyfikatach SSL. Teraz silniejsze szyfrowanie

ECC to najnowszy asymetryczny algorytm szyfrowania, który jest alternatywą dla algorytmu RSA. 256-bitowy klucz ECC odpowiada takim samym zabezpieczeniom jak 3,072-bitowy klucz RSA.

Czytaj dalej >>
Certyfikaty VMC i BIMI. Twoje logo w Gmailu

Certyfikaty VMC i BIMI. Twoje logo w Gmailu

Codziennie na nasze skrzynki spływają dziesiątki, a nawet setki wiadomości e-mail. Część z nich zostanie pominięta, niezauważona, część uznamy za spam, a część będą stanowiły różne formy nadużyć. Aby wspomóc firmy w ...

Czytaj dalej >>