Gdy zapewni się już klientowi możliwość łatwego trafienia do internetowego serwisu oraz zagwarantuje się, że będzie on działał o każdej porze, należy jeszcze zatroszczyć się o to, aby wszystkie dane, które przekazuje on za pośrednictwem strony były bezpieczne.

Zagadnienie to jest istotne, gdyż na dane te często składają się elementy prywatne i poufne. Są to m.in. loginy, hasła, dane identyfikacyjne i kontaktowe, które jeżeli dostaną się w ręce osób nieuprawnionych, mogą zostać wykorzystane w sposób niewłaściwy. Coraz głośniejsze są w ostatnich latach przypadki handlu bazami danych konsumenckich.


Certyfikaty SSL

Jednym ze sposobów zapewnienia bezpieczeństwa danych, które powierzają nam klienci, jest zastosowanie certyfikatu SSL. Kojarzy się go najczęściej pod postacią zielonego paska adresu obecnego ze stronach bankowości online oraz dużych sklepów i serwisów internetowych.

Certyfikat SSL spełnia podwójną funkcję. Po pierwsze, zaświadcza o autentyczności odwiedzanej strony WWW. Po drugie, gwarantuje szyfrowanie i integralność przesyłanych danych. Tym samym czyni transmisję niedostępną dla osób trzecich i niewrażliwą na wszelkie próby ingerencji w pakiety danych.

Zabezpieczenia oparte o rozwiązania protokołu SSL należą obecnie do najwygodniejszych i najtańszych metod ochrony danych.

Elżbieta Kornaś, CertyfikatySSL.pl

Dlatego też certyfikaty cyfrowe wybierane są zarówno przez duże światowe korporacje, jak i przez niewielkie e-sklepy. Umożliwiają one pełną kontrolę poufności danych na etapie ich przesyłania między użytkownikiem końcowym a serwerem, na którym umieszczona jest strona WWW.

Bezpieczny e-biznes - bezpieczeństwo danych z certyfikatem SSL

Szyfrowanie jest również jednym ze sposób spełnienia norm ochrony danych nakładanych przez ustawodawcę w art. 36 Ustawy o Ochronie Danych Osobowych. Zgodnie z powyższym przepisem, administrator danych ma obowiązek zabezpieczyć je m.in. przed nieuprawnionym ujawnieniem. W przypadku teletransmisji informacji przy użyciu sieci publicznej zawsze istnieje możliwość przejęcia przesyłanych danych przez osobę nieuprawnioną i w konsekwencji ich zmiany, uszkodzenia lub zniszczenia. Niezbędne jest zatem zastosowanie odpowiednich zabezpieczeń, które ochronią przesyłane dane.

Chcesz zapewnić najwyższe standardy bezpieczeństwa? Wybierz certyfikat SSL o poziomie walidacji DV, OV i EV.

Źródło: Domeny.pl

Fot.: Flickr/David Goehring

Jak podobał Ci się ten artykuł?
0 Liczba ocen: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poznaj najnowsze wpisy w kategorii Bezpieczeństwo

DMARC - czyli jak zwiększyć bezpieczeństwo korespondencji mailowej

DMARC - czyli jak zwiększyć bezpieczeństwo korespondencji mailowej

Codziennie wysyłamy globalnie setki tysięcy maili. Korespondencja mailowa zrewolucjonizowała komunikację. Bezpieczeństwo, słowo klucz nabiera szczególnego znaczenia. Poznaj rekord DMARC.

Czytaj dalej >>
Certyfikat VMC

Logo Twojej firmy w poczcie e-mail. Poznaj certyfikat VMC

VMC jest rodzajem certyfikatu cyfrowego, który potwierdza autentyczność Twojego logotypu w wiadomości. Oznacza to, że wysyłając e-mail, w skrzynce odbiorczej, adresat zamiast Twoich inicjałów, może zobaczyć logotyp Twojej marki.

Czytaj dalej >>
@Poczta Kwiatowa. Case study

®Poczta Kwiatowa, czyli jak bezpiecznie dostarczyć przesyłkę na drugi koniec świata?

Imieniny, urodziny? A może wyjątkowa rocznica? Lub po prostu, chęć powiedzenia “Dobrze, że jesteś”. Nie ważne czy jesteś blisko, czy daleko. ®Poczta Kwiatowa to rozwiązanie, które jest zawsze na czas.

Czytaj dalej >>