Podstawowym czynnikiem, który decyduje o tym, czy hosting możemy określić jako bezpieczny dla e-commerce, jest jego niezawodność.


Jak wybrać hosting?

Wybierając hosting i hostingodawcę opłaca się przyjrzeć bliżej kilku parametrom, które zagwarantują niezawodność usługi – mówi Paweł Najdek z IONIC.pl. W regulaminie klient powinien znaleźć zapisy SLA oraz te dotyczące ochrony danych regularną kopią bezpieczeństwa. Aby oszczędzić sobie późniejszych kłopotów, warto również pokusić się o kontakt z hostingodawcą, którego wybór się rozważa i zapytać o procedury postępowania w wypadku przełamania zabezpieczeń czy awarii. Taka próba może przynieść wiedzę na temat sprawności obsługi. Cennym źródłem wiedzy mogą też okazać się fora internetowe.

Niezawodność hostingu sprowadza się do zagwarantowania, że w każdej chwili możliwe będzie skorzystanie z jego parametrów oraz tego, że czynniki niezależne od klienta nie spowodują uciążliwych przerw w jego funkcjonowaniu. O ile w pierwszym z powyższych aspektów decydujący jest właściwy dobór opcji serwera do potrzeb e-biznesu (transfer, powierzchnia, liczba baz etc.), o tyle drugi warunek zależy od jakości usług.

Jak wybrać hostingodawcę?

Po stronie hostingodawcy leży zapewnienie odpowiedniej infrastruktury oraz poziomu jej utrzymania. Wśród informacji, które powinny widnieć na stronie firmy hostingowej, warto szukać tych mówiących o zwielokrotnionych systemach zasilania oraz łączach internetowych. Są one niezbędne, gdy dojdzie np. do awarii jednego z systemów. Bez źródła zastępczego niemożliwie będzie świadczenie usługi. Ważna jest także szybkość reakcji na zgłoszenia. Warto ufać sprawdzonym usługodawcom. Małe firmy często nie są w stanie zapewnić odpowiednio długich godzin pracy supportu oraz wystarczającej liczby doświadczonych pracowników mogących pomóc klientowi w potrzebie.

Wszystko powyższe składa się na gwarancję dostępności usługi w skali roku, czyli zapis SLA, który powinien być zamieszczony w regulaminie usługi. Im wyższa jego wartość, tym lepiej dla klienta. Realny i jednocześnie pożądany poziom SLA oscyluje w granicach 99,8-99,9%.

20% rabatu na hosting z kodem: HOSTING20

Szukasz hostingu? Obniż cenę na najpopularniejszy hosting MEDIUM!

Zastosuj swój kod

Źródło: Domeny.pl

Fot.: Flickr/Schlüsselbein2007

Jak podobał Ci się ten artykuł?
0 Liczba ocen: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poznaj najnowsze wpisy w kategorii Hosting

Jaki hosting wybrać?

Jak wybrać hosting? Zobacz nasze wskazówki

Mając domenę, czas przekierować ją na serwer. Stawiasz pierwsze kroki w projekcie www? A może jesteś na etapie poszukiwania nowego rozwiązania? Szybki i niezawodny hosting to podstawa działania Twojej strony, bloga czy sklepu.

Czytaj dalej >>
Certyfikaty VMC i BIMI. Twoje logo w Gmailu

Certyfikaty VMC i BIMI. Twoje logo w Gmailu

Codziennie na nasze skrzynki spływają dziesiątki, a nawet setki wiadomości e-mail. Część z nich zostanie pominięta, niezauważona, część uznamy za spam, a część będą stanowiły różne formy nadużyć. Aby wspomóc firmy w ...

Czytaj dalej >>
Skąd brać słowa kluczowe do optymalizacji strony www

Domena a hosting

Zastanawiasz się czym się różni domena od hostingu? Domena to, najprościej najprościej mówiąc adres Twojej strony internetowej. Hosting, to usługa zapewniająca jej pełną widoczność i dostępność w sieci.

Czytaj dalej >>