Gubernator Kalifornii Jerry Brown podpisał poprawkę legislacyjną, na mocy której bitcoiny i inne kryptowaluty będą w tym stanie legalnym środkiem płatniczym.


Bitcoin nową walutą

Prawo w Kalifornii dotychczas zabraniało wprowadzania do obiegu komercyjnego innego środka płatniczego niż dolar amerykański. Poprawka oznaczona symbolem AB-129 znosi to ograniczenie i od teraz cyfrowe waluty oraz inne popularne środki o wymiernej wartości, takie jak punkty i kupony rabatowe są legalną alternatywą dla dolara. Jednak nadal waluta amerykańska będzie najważniejszym środkiem płatniczym i nie będzie wymogu przyjmowania innych walut.

Prawo zmieniono po to, aby konsumenci mieli większą swobodę przy dokonywaniu płatności, a także w celu zniesienia potencjalnych kar, które dotychczas, przynajmniej teoretycznie, mogły zostać nałożone w przypadku uwzględnienia innych walut w dokumentach księgowych.


Nie tylko bitcoin

Oprócz bitcoinów legalnym środkiem płatniczym będą również Starbucks Stars, Amazon Coins, a także inne waluty kryptograficzne. Legalizacja kryptowalut w Kalifornii jest ważnym wydarzeniem, biorąc pod uwagę to, że gospodarka Kalifornii jest jedną z największych na świecie.

Zastanawiacie się, jak to wygląda w naszym kraju? Oficjalne stanowisko Ministerstwa Finansów ws. bitcoinów można zobaczyć tutaj.

Źródło: Domeny.pl / The Domains
Fot.: Flickr/Zach Copley

Jak podobał Ci się ten artykuł?
0 Liczba ocen: 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj najnowsze wpisy w kategorii Inne

Podkręć swój marketing dzięki podcastom

Podkręć swój marketing dzięki podcastom

Zastanawiasz się nad tworzeniem podcastów dla swojej firmy? Podcasty są potężnym narzędziem dla każdego rodzaju biznesu, pozwalającym usłyszeć Twój głos (dosłownie) na przepełnionym rynku. Chociaż wciąż są stosunkowo nowe...

Czytaj dalej >>
5 sposobów wykorzystania Quora do budowania marki

5 sposobów wykorzystania Quory do budowania marki

Niezależnie od tego, czy myślisz, że już wycisnąłeś ostatnie soki z serwisów jak Google i Facebook, czy po prostu chcesz inaczej podejść do content marketingu, Quora może być cennym dodatkiem do Twojego arsenału.

Czytaj dalej >>
Zwiększ sprzedaż w swojej firmie dzięki influencer marketingowi

Zwiększ sprzedaż w swojej firmie dzięki influencer marketingowi

Wszyscy dorastaliśmy obserwując jak nasi idole promują napoje czy marki odzieżowe i pewnie niejeden produkt kupiliśmy wyłącznie z powodu tego skojarzenia. Dziś jednak marki potrzebują czegoś więcej...

Czytaj dalej >>