Certificate Transparency będzie obowiązkowe od kwietnia 2018. DigiCert wychodzi przed szereg i już od 1 lutego będzie domyślnie przekazywał wszystkie nowo wydane certyfikaty SSL do dzienników Certificate Transparency (CT).

Zmiana ta dotyczy tylko certyfikatów DigiCert, gdyż certyfikaty marki Symantec (tj. Symantec, RapidSSL, GeoTrust i Thawte), które od jesieni należą do DigiCert, zgodnie z umową zawartą z Google już rejestrują wszystkie nowe certyfikaty.

Co to jest Certificate Transparency?

Certificate Transparency, czyli ?Przejrzystość certyfikatu? to mechanizm rejestrowania, który pomaga wzmocnić PKI, dodając element jawności i pomagając lepiej wykryć błędne wydanie.
Począwszy od marca 2018 r. każdy urząd certyfikacji będzie musiał rejestrować każdy wydany certyfikat SSL. Certyfikaty będą rejestrowane w publicznych bazach danych (dziennikach), w których certyfikaty mogą być łatwo wyszukiwane i monitorowane.

To z kolei pozwala właścicielom witryn zobaczyć pełną listę certyfikatów wydanych dla ich domen, co z kolei zapewnia lepszy nadzór nad działaniami Urzędów Certyfikacji.


Certyfikaty DigiCert SSL wydane po 1 lutego będą zawierały fragmenty danych zwane SCT – Signed Certificate Timestamps. Będą one osadzone bezpośrednio w certyfikacie, by informować przeglądarki internetowe, o tym, że certyfikat został zarejestrowany.

Co się stanie, jeśli mój certyfikat nie zostanie zarejestrowany?

Od kwietnia 2018 r. wszystkie nowo wydane certyfikaty będą musiały być rejestrowane. Jeśli Twój certyfikat został wydany przed kwietniem 2018 roku, nic się nie stanie. Jeśli jednak twój certyfikat zostanie wydany po terminie i nie pojawi się w dziennikach CT, będzie traktowany tak samo, jak certyfikat samopodpisany lub wygasły. Oznacza to, że przeglądarki wyświetlą ostrzeżenia.

Jak podobał Ci się ten artykuł?
5 Liczba ocen: 1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj najnowsze wpisy w kategorii Bezpieczeństwo

Domena .eu. Europejskie standardy bezpieczeństwa.

Domena .eu - europejskie standardy bezpieczeństwa

Domena europejska to jedna z najchętniej rejestrowanych domen na świecie. Jak rozwijała się domena .eu i jakie priorytety w zakresie jej bezpiecznego użytkowania wprowadza EURid?

Czytaj dalej >>

Dr Irena Eris - sukces pisany pasją

Wiedza, determinacja, a przede wszystkim pasja to motywacja, która nakręca do działania. Maksyma, którą od lat wyznaje założycielka marki Dr Irena Eris, pozwoliła przekuć idee w sukces i stać się wiodącą marką kosmetyczną na mapie Europy.

Czytaj dalej >>
Gastop - od lokalnej firmy do międzynarodowej ekspansji.

Ile potrzeba domen, żeby podbić świat?

Zobacz historię sukcesu naszego Klienta. Firma GASTOP rozpoczęła swoją działalność w 1996 r., kiedy Internet w Polsce dopiero raczkował. Jak spółka wykorzystała nowe możliwości? Jak ważna jest współpraca z zaufanymi partnerami biznesowymi?

Czytaj dalej >>