Niepokojące informacje dobiegły do nas prosto zza oceanu, a dokładniej chodzi o poczytną gazetę The Washington Post. Stała się ona celem ataku hakerskiego, do którego doszło w minioną środę. Mimo, iż hasła były szyfrowane, cyberprzestępcą udało się uzyskać do nich dostęp.

Co się właściwie wydarzyło? Nieznana grupa hakerska, zaatakowała serwery gazety, uzyskując w ten sposób dostęp do nazw użytkowników i haseł pracowników. Nie zauważono, by hakerzy zdobyli dostęp do poufnych danych użytkowników w tym m.in. kart kredytowych, numerów telefonów czy też adresów domowych. Po incydencie, przedstawiciele gazety, poinformowali o konieczności zmiany haseł i loginów przez wszystkich korzystających z serwerów The Washington Post, tak by uniknąć jakichkolwiek negatywnych skutków tego włamania.

Co wiemy o ataku? Był krótkotrwały i został w miarę szybko wykryty przez Mandiant, firmę zajmującą się bezpieczeństwem w internecie i sprawującą opiekę nad serwerami The Washington Post. Podejrzewani są chińscy hakerzy, który już wcześniej próbowali włamać się na serwery innych wielkich wydawców gazet jak m.in. The Wall Street Journal i The New York Times w 2011 roku.

Zadbaj o najwyższe parametry bezpieczeństwa. Wybierz hosting www z rozszerzoną ochroną AntyDDos. Sprawdź także naszą ofertę certyfikatów SSL. Wybierasz spośród certyfikatów o poziomie walidacji: DV, OV lub EV.

Żródło: Domeny.pl/itworld.com

foto by dionhinchcliffe via flickr.com

Jak podobał Ci się ten artykuł?
0 Liczba ocen: 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj najnowsze wpisy w kategorii Bezpieczeństwo

@Poczta Kwiatowa. Case study

®Poczta Kwiatowa, czyli jak bezpiecznie dostarczyć przesyłkę na drugi koniec świata?

Imieniny, urodziny? A może wyjątkowa rocznica? Lub po prostu, chęć powiedzenia “Dobrze, że jesteś”. Nie ważne czy jesteś blisko, czy daleko. ®Poczta Kwiatowa to rozwiązanie, które jest zawsze na czas.

Czytaj dalej >>
Itaka. Świadomie do celu

Itaka. Świadomie do celu

Itaka od 32 lat kreuje dla nas niezapomniane doświadczenia podróżnicze. Zaszczytny tytuł lidera wśród polskich biur podróży zobowiązuje do ciągłego poszerzania portfolio usług. Nie mniej ważna jest świadoma obecność w sieci i ciągłe podejmowanie działań wspierających bezpieczeństwo użytkowników.

Czytaj dalej >>
Domena .eu. Europejskie standardy bezpieczeństwa.

Domena .eu - europejskie standardy bezpieczeństwa

Domena europejska to jedna z najchętniej rejestrowanych domen na świecie. Jak rozwijała się domena .eu i jakie priorytety w zakresie jej bezpiecznego użytkowania wprowadza EURid?

Czytaj dalej >>