Niepokojące informacje dobiegły do nas prosto zza oceanu, a dokładniej chodzi o poczytną gazetę The Washington Post. Stała się ona celem ataku hakerskiego, do którego doszło w minioną środę. Mimo, iż hasła były szyfrowane, cyberprzestępcą udało się uzyskać do nich dostęp.

Co się właściwie wydarzyło? Nieznana grupa hakerska, zaatakowała serwery gazety, uzyskując w ten sposób dostęp do nazw użytkowników i haseł pracowników. Nie zauważono, by hakerzy zdobyli dostęp do poufnych danych użytkowników w tym m.in. kart kredytowych, numerów telefonów czy też adresów domowych. Po incydencie, przedstawiciele gazety, poinformowali o konieczności zmiany haseł i loginów przez wszystkich korzystających z serwerów The Washington Post, tak by uniknąć jakichkolwiek negatywnych skutków tego włamania.

Co wiemy o ataku? Był krótkotrwały i został w miarę szybko wykryty przez Mandiant, firmę zajmującą się bezpieczeństwem w internecie i sprawującą opiekę nad serwerami The Washington Post. Podejrzewani są chińscy hakerzy, który już wcześniej próbowali włamać się na serwery innych wielkich wydawców gazet jak m.in. The Wall Street Journal i The New York Times w 2011 roku.

Zadbaj o najwyższe parametry bezpieczeństwa. Wybierz hosting www z rozszerzoną ochroną AntyDDos. Sprawdź także naszą ofertę certyfikatów SSL. Wybierasz spośród certyfikatów o poziomie walidacji: DV, OV lub EV.

Żródło: Domeny.pl/itworld.com

foto by dionhinchcliffe via flickr.com

Jak podobał Ci się ten artykuł?
0 Liczba ocen: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poznaj najnowsze wpisy w kategorii Bezpieczeństwo

DMARC - czyli jak zwiększyć bezpieczeństwo korespondencji mailowej

DMARC - czyli jak zwiększyć bezpieczeństwo korespondencji mailowej

Codziennie wysyłamy globalnie setki tysięcy maili. Korespondencja mailowa zrewolucjonizowała komunikację. Bezpieczeństwo, słowo klucz nabiera szczególnego znaczenia. Poznaj rekord DMARC.

Czytaj dalej >>
Certyfikat VMC

Logo Twojej firmy w poczcie e-mail. Poznaj certyfikat VMC

VMC jest rodzajem certyfikatu cyfrowego, który potwierdza autentyczność Twojego logotypu w wiadomości. Oznacza to, że wysyłając e-mail, w skrzynce odbiorczej, adresat zamiast Twoich inicjałów, może zobaczyć logotyp Twojej marki.

Czytaj dalej >>
@Poczta Kwiatowa. Case study

®Poczta Kwiatowa, czyli jak bezpiecznie dostarczyć przesyłkę na drugi koniec świata?

Imieniny, urodziny? A może wyjątkowa rocznica? Lub po prostu, chęć powiedzenia “Dobrze, że jesteś”. Nie ważne czy jesteś blisko, czy daleko. ®Poczta Kwiatowa to rozwiązanie, które jest zawsze na czas.

Czytaj dalej >>