Niepokojące informacje dobiegły do nas prosto zza oceanu, a dokładniej chodzi o poczytną gazetę The Washington Post. Stała się ona celem ataku hakerskiego, do którego doszło w minioną środę. Mimo, iż hasła były szyfrowane, cyberprzestępcą udało się uzyskać do nich dostęp.

Co się właściwie wydarzyło? Nieznana grupa hakerska, zaatakowała serwery gazety, uzyskując w ten sposób dostęp do nazw użytkowników i haseł pracowników. Nie zauważono, by hakerzy zdobyli dostęp do poufnych danych użytkowników w tym m.in. kart kredytowych, numerów telefonów czy też adresów domowych. Po incydencie, przedstawiciele gazety, poinformowali o konieczności zmiany haseł i loginów przez wszystkich korzystających z serwerów The Washington Post, tak by uniknąć jakichkolwiek negatywnych skutków tego włamania.

Co wiemy o ataku? Był krótkotrwały i został w miarę szybko wykryty przez Mandiant, firmę zajmującą się bezpieczeństwem w internecie i sprawującą opiekę nad serwerami The Washington Post. Podejrzewani są chińscy hakerzy, który już wcześniej próbowali włamać się na serwery innych wielkich wydawców gazet jak m.in. The Wall Street Journal i The New York Times w 2011 roku.

Żródło: Domeny.pl/itworld.com

foto by dionhinchcliffe via flickr.com

Jak podobał Ci się ten artykuł?
0 Liczba ocen: 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj najnowsze wpisy w kategorii Bezpieczeństwo

Zagrożenia w internecie. Mapa anty(bezpieczeństwa).

Zagrożenia w Internecie. Mapa (anty)bezpieczeństwa

Zagrożenia w internecie. Jak wygląda globalna mapa (anty)bezpieczeństwa. Co powinno nas zaniepokoić? Zobacz nasz przegląd ostatnich ataków w sieci.

Czytaj dalej >>
ECC. Certyfikaty SSL.

Krzywe eliptyczne w certyfikatach SSL. Teraz silniejsze szyfrowanie

ECC to najnowszy asymetryczny algorytm szyfrowania, który jest alternatywą dla algorytmu RSA. 256-bitowy klucz ECC odpowiada takim samym zabezpieczeniom jak 3,072-bitowy klucz RSA.

Czytaj dalej >>
Certyfikaty VMC i BIMI. Twoje logo w Gmailu

Certyfikaty VMC i BIMI. Twoje logo w Gmailu

Codziennie na nasze skrzynki spływają dziesiątki, a nawet setki wiadomości e-mail. Część z nich zostanie pominięta, niezauważona, część uznamy za spam, a część będą stanowiły różne formy nadużyć. Aby wspomóc firmy w ...

Czytaj dalej >>