Niepokojące informacje dobiegły do nas prosto zza oceanu, a dokładniej chodzi o poczytną gazetę The Washington Post. Stała się ona celem ataku hakerskiego, do którego doszło w minioną środę. Mimo, iż hasła były szyfrowane, cyberprzestępcą udało się uzyskać do nich dostęp.

Co się właściwie wydarzyło? Nieznana grupa hakerska, zaatakowała serwery gazety, uzyskując w ten sposób dostęp do nazw użytkowników i haseł pracowników. Nie zauważono, by hakerzy zdobyli dostęp do poufnych danych użytkowników w tym m.in. kart kredytowych, numerów telefonów czy też adresów domowych. Po incydencie, przedstawiciele gazety, poinformowali o konieczności zmiany haseł i loginów przez wszystkich korzystających z serwerów The Washington Post, tak by uniknąć jakichkolwiek negatywnych skutków tego włamania.

Co wiemy o ataku? Był krótkotrwały i został w miarę szybko wykryty przez Mandiant, firmę zajmującą się bezpieczeństwem w internecie i sprawującą opiekę nad serwerami The Washington Post. Podejrzewani są chińscy hakerzy, który już wcześniej próbowali włamać się na serwery innych wielkich wydawców gazet jak m.in. The Wall Street Journal i The New York Times w 2011 roku.

Zadbaj o najwyższe parametry bezpieczeństwa. Wybierz hosting www z rozszerzoną ochroną AntyDDos. Sprawdź także naszą ofertę certyfikatów SSL. Wybierasz spośród certyfikatów o poziomie walidacji: DV, OV lub EV.

Żródło: Domeny.pl/itworld.com

foto by dionhinchcliffe via flickr.com

Jak podobał Ci się ten artykuł?
0 Liczba ocen: 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj najnowsze wpisy w kategorii Bezpieczeństwo

Domena .eu. Europejskie standardy bezpieczeństwa.

Domena .eu - europejskie standardy bezpieczeństwa

Domena europejska to jedna z najchętniej rejestrowanych domen na świecie. Jak rozwijała się domena .eu i jakie priorytety w zakresie jej bezpiecznego użytkowania wprowadza EURid?

Czytaj dalej >>

Dr Irena Eris - sukces pisany pasją

Wiedza, determinacja, a przede wszystkim pasja to motywacja, która nakręca do działania. Maksyma, którą od lat wyznaje założycielka marki Dr Irena Eris, pozwoliła przekuć idee w sukces i stać się wiodącą marką kosmetyczną na mapie Europy.

Czytaj dalej >>
Gastop - od lokalnej firmy do międzynarodowej ekspansji.

Ile potrzeba domen, żeby podbić świat?

Zobacz historię sukcesu naszego Klienta. Firma GASTOP rozpoczęła swoją działalność w 1996 r., kiedy Internet w Polsce dopiero raczkował. Jak spółka wykorzystała nowe możliwości? Jak ważna jest współpraca z zaufanymi partnerami biznesowymi?

Czytaj dalej >>