Natknąłeś się w wynikach wyszukiwania Google na chińskie lub japońskie znaczki wyświetlające się zamiast tytułu lub opisu strony? Zastanawiasz się dlaczego tak się stało? Wyniki wyglądające w ten sposób, są efektem włamania się na serwer. Dowiedz się co zrobić, aby nie stać się kolejną ofiarą ataku.

Dlaczego zamiast title i description wyświetlają się chińskie znaczki?

Pojawiające się w wynikach wyszukiwania chińskie lub japońskie znaki są efektem włamania, którego dokonali hakerzy. Podczas takiego ataku podmieniają oni sitemapę, modyfikują pliki lub kod strony, a także dodają szkodliwe zasoby, które zaśmiecają serwer. Zazwyczaj ich celem jest chęć pozyskania miejsca do zamieszczania linków. W takich przypadkach bardzo ważna jest natychmiastowa reakcja, ponieważ zaatakowane strony spadają w wynikach wyszukiwania Google, przez co ruch na stronie może drastycznie się zmniejszyć.

Jak chronić stronę www przed atakiem?

Przed opisaną powyżej sytuacją może Cię uchronić SiteLock. Jest to niezwykle skuteczne narzędzie, które przynajmniej jeden raz w ciągu doby wykonuje skan zasobów wybranej strony internetowej w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania, a następnie, jeśli wykryje jakiekolwiek niebezpieczne pliki, natychmiast je usuwa. Usługa informuje mailowo o każdej modyfikacji pliki, która ma miejsce na stronie, dzięki czemu właściciel ma pełną widoczność zmian.


Jak działa SiteLock?

SiteLock jest usługą przypisaną do domeny, jednak aby narzędzie działało, konieczne jest posiadanie strony internetowej. W czasie skanowania zasobów strony, SiteLock poszukuje wszelkiego rodzaju niebezpiecznych skryptów, błędów, sygnatur, chroni stronę przed takimi zagrożeniami jak wirusy, SQL injection, monitoruje również aplikacje zewnętrznych producentów (takie jak WordPress lub Joomla, itp.) pod kątem przede wszystkim aktualności wersji oprogramowania, a także sprawdza bezpieczeństwo w sieci, upewniając się, że nie ma luk, które umożliwiłyby hakerom włamanie się na serwer. Skanowanie wykonywane przez SiteLock nie ma wpływu na szybkość ładowania witryny, ponieważ po wykonaniu pełnej weryfikacji witryny, odbywa się ono bezpośrednio na serwerach SiteLock.

Po wykonaniu skanowania w pulpicie nawigacyjnym usługi SiteLock możesz znaleźć wszystkie raporty i alerty, zawierające informacje o problemach, które zostały wykryte, a także elementach, które narzędzie naprawiło, bądź usunęło. W przypadku, gdy działanie SiteLocka mogłoby zbyt mocno ingerować w działanie strony, otrzymasz powiadomienie z odpowiednim komunikatem, sugerującym, aby modyfikację danego elementu zlecić twórcom aplikacji lub strony www.

Dzięki temu, że SiteLock informuje o każdej modyfikacji pliku, a także o lukach w zabezpieczeniach, właściciel jest w stanie zapobiec atakowi, który mógłby zaśmiecić serwer, wpłynąć bardzo negatywnie na ruch na stronie, a także na reputacje i wiarygodność firmy.

Usługę SiteLock warto wybrać niezależnie od tego, czy na stronie miało miejsce już takie włamanie (istnieje prawdopodobieństwo, że się powtórzy), czy zależy Ci na zapobiegnięciu takiej sytuacji. Nie dopuść do tego, aby strona została zawirusowana, a dane wykradzione. Chroń swoją witrynę i biznes.

Jak podobał Ci się ten artykuł?
5 Liczba ocen: 1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj najnowsze wpisy w kategorii Bezpieczeństwo

Zagrożenia w internecie. Mapa anty(bezpieczeństwa).

Zagrożenia w Internecie. Mapa (anty)bezpieczeństwa

Zagrożenia w internecie. Jak wygląda globalna mapa (anty)bezpieczeństwa. Co powinno nas zaniepokoić? Zobacz nasz przegląd ostatnich ataków w sieci.

Czytaj dalej >>
ECC. Certyfikaty SSL.

Krzywe eliptyczne w certyfikatach SSL. Teraz silniejsze szyfrowanie

ECC to najnowszy asymetryczny algorytm szyfrowania, który jest alternatywą dla algorytmu RSA. 256-bitowy klucz ECC odpowiada takim samym zabezpieczeniom jak 3,072-bitowy klucz RSA.

Czytaj dalej >>
Certyfikaty VMC i BIMI. Twoje logo w Gmailu

Certyfikaty VMC i BIMI. Twoje logo w Gmailu

Codziennie na nasze skrzynki spływają dziesiątki, a nawet setki wiadomości e-mail. Część z nich zostanie pominięta, niezauważona, część uznamy za spam, a część będą stanowiły różne formy nadużyć. Aby wspomóc firmy w ...

Czytaj dalej >>