Dlaczego powinieneś robić backup danych? W przeprowadzonych w USA badaniach zapytano użytkowników hostingu na ile wyceniliby dane, które przechowują. Ponad połowa z nich powiedziała, że na ponad 1.000 dolarów. Czy zaryzykowałbyś utratę 4000 złotych? Czym jest backup i jak go robić – tego dowiesz się z artykułu.


Co to jest backup?

Backup, czyli kopia zapasowa to proces tworzenia kopii danych do wykorzystania w przypadku utraty lub zniszczenia oryginalnych plików danych.

Po co robić kopie zapasowe?

Kopie zapasowe tworzy się przede wszystkim w celu ochrony przed awarią serwera lub klęską żywiołową, która mogłaby mieć wpływ na serwer WWW.
Backup chroni też przed błędami aplikacji lub użytkownika jak na przykład przypadkowe usunięcie lub utrata danych, ale także przed różnego typu atakami, złośliwymi zmianami wprowadzonymi do Twojej witryny.
Backup może też być tworzony dla celów zachowania historii czy w związku z polityką firmy dotyczącą przechowywania danych.


Backup w Domeny.pl

W Domeny.pl usługa hostingowa obejmuje codzienny 28-dniowy automatyczny backup plików. Przeczytaj więcej o naszym backupie:


Jakie są typy backupu?

Można wyróżnić 3 typy backupu:

Pełne i przyrostowe kopie zapasowe

taki backup zaczyna się od stworzenia kopii wszystkich danych. Następnie tworzone są kopie tylko nowych lub zmodyfikowanych plików danych.

Różnicowe kopie zapasowe

kopiowane są wszystkie dane i pliki danych, które uległy zmianie od ostatniej pełnej kopii zapasowej.

Pełna kopia zapasowa systemu

umożliwia przywrócenie systemu komputerowego, włączając system operacyjny, wszystkie aplikacje i wszystkie dane. Tworzy kompletny obraz komputera.

Jak podobał Ci się ten artykuł?
0 Liczba ocen: 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj najnowsze wpisy w kategorii Hosting

Certyfikaty VMC i BIMI. Twoje logo w Gmailu

Certyfikaty VMC i BIMI. Twoje logo w Gmailu

Codziennie na nasze skrzynki spływają dziesiątki, a nawet setki wiadomości e-mail. Część z nich zostanie pominięta, niezauważona, część uznamy za spam, a część będą stanowiły różne formy nadużyć. Aby wspomóc firmy w ...

Czytaj dalej >>
porady domeny.pl

Domena a hosting

Zastanawiasz się czym się różni domena od hostingu? Domena to, najprościej najprościej mówiąc adres Twojej strony internetowej. Hosting, to usługa zapewniająca jej pełną widoczność i dostępność w sieci.

Czytaj dalej >>
WooCommerce. Sklep na WordPressie

WooCommerce. Sklep na WordPressie

WooCommerce, to rozwiązanie za pomocą, którego stworzysz sklep internetowy na WordPressie. Zwłaszcza teraz, gdy ścieżka zakupowa konsumentów przesunęła się do świata online, rozwiązanie zyskuje szczególnego znaczenia.

Czytaj dalej >>