Firmy zaczynające działalność mają obecnie łatwiejszy start od tych, które wystartowały dekadę temu dzięki wielu technologiom, których wtedy jeszcze nie było. Jednak jest jedna rzecz, która jest stanowi dla nich poważne wyzwanie: znalezienie wolnej nazwy domeny.

Najpopularniejszym obecnie rozszerzeniem biznesowym jest .com. Można je określić jako domenę domyślną i większość konsumentów automatycznie ją dopisuje, kiedy szuka jakiejś strony, której nazwy nie znają.


Nowe domeny wkraczają do akcji

Ale pula dostępnych nazw z końcówką .com szybko się kurczy, a znalezienie dobrej nazwy jest coraz trudniejsze, a przy tym niewiarygodnie drogie. Właściciele domen często windują ceny do niebotycznej wysokości, kiedy znajdzie się przedsiębiorca chętny na konkretną nazwę. Dla początkujących firm zapłata żądanych cen często pozostaje poza sferą ich możliwości finansowych.

Pozostaje im wtedy szukanie innych alternatyw, np. nazw, które nie są zajęte. Jednak wtedy pojawia się kolejny problem: istnieje duże prawdopodobieństwo, że taka nazwa będzie trudna do zapamiętania przez potencjalnych klientów. W takiej sytuacji coraz atrakcyjniejszą opcją stają się nowe domeny, dzięki którym można mieć krótką, prostą i łatwo zapamiętywalną nazwę.

Dobra nazwa w domenie jednoznacznie wskazującej na branżę może znacząco zwiększyć widoczność firmy w Internecie, a tym samym ułatwić jej znalezienie przez klientów.


Dla kogo nowe domeny?

Dzięki nowym domenom przedsiębiorcy mogą od razu zakomunikować rodzaj prowadzonego biznesu i określić się w oczach klienta. Takie końcówki, jak .pizza, .shop czy .photography od razu mówią odwiedzającemu, czego może się spodziewać.

Inną atrakcyjną opcją jest domena geograficzna, taka jak .nyc, .paris, .london czy .berlin, która jednoznacznie wskazuje lokalizację siedziby lub działalności firmy. Ten wybór wydaje się szczególnie atrakcyjny w branżach, które oferują usługi lokalne, takie jak firmy prawnicze, restauracje, biura podróży, usługi zdrowotne czy nieruchomości.

Nowe domeny są atrakcyjne nie tylko dla nowych przedsięwzięć. Również te istniejące, które posiadają domenę .com mogą stworzyć nową stronę, żeby zwiększyć zasięg i umocnić swoją pozycję.

Dobrą propozycją jest rozszerzenie .wiki, które może posłużyć do stworzenia strony, będącej rozwinięciem już istniejącej podstawowej. Można ją wykorzystać do edukowania ludzi w zakresie prowadzonej działalności. Stworzenie dobrych merytorycznie treści może przyciągnąć dużą liczbę osób i przyczynić się do powstania aktywnej społeczności.

Dodatkowo nazwa w nowej domenie to stosunkowo łatwy sposób na wyróżnienie się i zaistnienie w świadomości odbiorcy bez konieczności wydawania dużej ilości pieniędzy.


Zarejestrowałeś nTLD? Teraz czas przekierować ją na serwer. W domeny.pl możesz każdy pakiet przetestować na okres 14 dni. Korzystaj z: hostingu www, serwera dedykowanego bądź serwera VPS.

Źródło: Domeny.pl / Business News Daily
Fot.: felixart05/deviantART

Jak podobał Ci się ten artykuł?
0 Liczba ocen: 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj najnowsze wpisy w kategorii Domeny

Jak sprawdzić czy domena trafiła na listę spamu?

Jak sprawdzić czy domena trafiła na listę spamu?

Budując i rozwijając swoją ofertę, zależy Ci aby domena była dostępna 24h, a kontakt z Klientami poprzez skrzynkę mailową skuteczny i szybki. Niekiedy zdarzyć się może, że domena znalazła się na liście spamu.

Czytaj dalej >>
Jak wybrać domenę. Te 4 kroki Cię naprowadzą

Jak wybrać domenę. Te 4 kroki Cię naprowadzą

Planujesz kupić domenę i nie wiesz jaką wybrać? Zapewne Twoja pierwsza myśl to ".pl" lub ".com", ale to nie zawsze najlepszy wybór. Warto wziąć pod uwagę swoją formę działalności, obszar geograficzny i charakter działania.

Czytaj dalej >>
Ciekawe transakcje na rynku domen

Ciekawe transakcje na rynku domen

Wydaje Ci się, że rejestracja domeny internetowej to tylko niezbędny element obecności online? Stawiasz stronę i potrzebujesz domeny. Otóż nie! O tym, że domena może być dobrym sposobem na biznes mówią wartości transakcji, które odnotowujemy na rynku domen. Zobacz najciekawsze.

Czytaj dalej >>