Domena .sport jest dostępna do powszechnej rejestracji (General Availability) już od 8 stycznia 2019 r. od godziny 18:00 czasu środkowoeuropejskiego. Dla kogo przeznaczona jest domena, czy posiada wymogi i restrykcje oraz gdzie można ją zarejestrować – tego dowiesz się z naszego artykułu.


Domena .sport – dla sportowców

Po siedmiu latach od złożenia wniosku przez Zgromadzenie Generalne Międzynarodowych Federacji Sportowych (GAISF), 11 kwietnia 2018 domena .sport została uruchomiona. Od tego momentu w ramach Ambassador/Pioneer Program swoje domeny mogły rejestrować wyłącznie organizacje, które do niego przystąpiły. Ambasadorami mogły zostać m.in. marki “silnie związane środowiskiem .sport”, natomiast Pionierami mogli zostać partnerzy sportowi, którzy nie są markami komercyjnymi, jak np. organy sportowe, kluby sportowe, sportowcy, miasta / władze publiczne, nadawcy, firmy wydawnicze i inne podmioty zajmujące się organizowaniem, ćwiczeniem lub publikowaniem o sporcie. 4 września .sport weszła w fazę Sunrise, a już od 8 stycznia br. będzie mógł ją zarejestrować każdy. Każdy?

Rozszerzenie .sport jest, zgodnie ze swoją misją, przeznaczone dla społeczności sportowej. Oznacza to, że:

Wszyscy, którzy grają według zasad, są dopuszczeni, a także oznacza, że istnieją zasady chroniące uzasadnione interesy, w tym interesy marek, sponsorów i społeczności zbiorowej.

.sport

Rejestracja nazw domen kończących się na .sport ma zostać podzielona na kategorie, takie jak:

  • Federacje
  • Organizacje sportowe lub organy zarządzające
  • Kluby i drużyny
  • Miasta i władze publiczne
  • Sportowcy
  • Organizatorzy sportowi
  • Sponsorzy wydarzeń
  • Marki sportowe i partnerzy korporacyjni
  • Media sportowe
  • Obiekty sportowe

Oprócz indywidualnej rejestracji, będą specjalne programy dla kategorii nazw, które podlegają specjalnym wymaganiom: nazwy dyscyplin, słownictwo sportowe, nazwy geograficzne i nazwy rodzajowe.

Osoby prywatne a .sport

Osoby prywatne rejestrujące nazwy z domeną .sport muszą być sportowcami. Muszą też podczas rejestracji domeny zostać podane jako osoby kontaktowe.

Weryfikacja domen .sport

Wszystkie domeny zarejestrowane z rozszerzeniem .sport podlegają wstępnej walidacji. Oprócz niej zostanie przeprowadzony proces weryfikacji po rejestracji. Rejestrujący powinni wyjaśnić swoją rolę w odniesieniu do zamawianej domeny i sposobu, w jaki planują z niej korzystać.

Gdzie można zarejestrować nazwę z domeną .sport?


W Domeny.pl można zamawiać swoje nazwy z rozszerzeniem .sport od 8 stycznia 2019 r. od godziny 18:00 CET, czyli od minuty kiedy domena stanie się powszechnie dostępna.

Już ponad 8 tysięcy domen

Po domenę .sport sięgnęło już wiele organizacji jak choćby gaisf.sport , suning.sport , dodgeball.sport , muaythai.sport , ita.sport , wcbs.sport , sportaccord.sport , matchpoker.sport. Jeszcze przed 8 stycznia zarejestrowano ponad 8 tysięcy domen z rozszerzeniem .sport.

Zamawiasz domenę? To może Ci się przydać: hosting www, kreator stron www, certyfikat SSL.

Jak podobał Ci się ten artykuł?
0 Liczba ocen: 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj najnowsze wpisy w kategorii Domeny

Jak sprawdzić czy domena trafiła na listę spamu?

Jak sprawdzić czy domena trafiła na listę spamu?

Budując i rozwijając swoją ofertę, zależy Ci aby domena była dostępna 24h, a kontakt z Klientami poprzez skrzynkę mailową skuteczny i szybki. Niekiedy zdarzyć się może, że domena znalazła się na liście spamu.

Czytaj dalej >>
Jak wybrać domenę. Te 4 kroki Cię naprowadzą

Jak wybrać domenę. Te 4 kroki Cię naprowadzą

Planujesz kupić domenę i nie wiesz jaką wybrać? Zapewne Twoja pierwsza myśl to ".pl" lub ".com", ale to nie zawsze najlepszy wybór. Warto wziąć pod uwagę swoją formę działalności, obszar geograficzny i charakter działania.

Czytaj dalej >>
Ciekawe transakcje na rynku domen

Ciekawe transakcje na rynku domen

Wydaje Ci się, że rejestracja domeny internetowej to tylko niezbędny element obecności online? Stawiasz stronę i potrzebujesz domeny. Otóż nie! O tym, że domena może być dobrym sposobem na biznes mówią wartości transakcji, które odnotowujemy na rynku domen. Zobacz najciekawsze.

Czytaj dalej >>