Domena .sport jest dostępna do powszechnej rejestracji (General Availability) już od 8 stycznia 2019 r. od godziny 18:00 czasu środkowoeuropejskiego. Dla kogo przeznaczona jest domena, czy posiada wymogi i restrykcje oraz gdzie można ją zarejestrować – tego dowiesz się z naszego artykułu.


Domena .sport – dla sportowców

Po siedmiu latach od złożenia wniosku przez Zgromadzenie Generalne Międzynarodowych Federacji Sportowych (GAISF), 11 kwietnia 2018 domena .sport została uruchomiona. Od tego momentu w ramach Ambassador/Pioneer Program swoje domeny mogły rejestrować wyłącznie organizacje, które do niego przystąpiły. Ambasadorami mogły zostać m.in. marki “silnie związane środowiskiem .sport”, natomiast Pionierami mogli zostać partnerzy sportowi, którzy nie są markami komercyjnymi, jak np. organy sportowe, kluby sportowe, sportowcy, miasta / władze publiczne, nadawcy, firmy wydawnicze i inne podmioty zajmujące się organizowaniem, ćwiczeniem lub publikowaniem o sporcie. 4 września .sport weszła w fazę Sunrise, a już od 8 stycznia br. będzie mógł ją zarejestrować każdy. Każdy?

Rozszerzenie .sport jest, zgodnie ze swoją misją, przeznaczone dla społeczności sportowej. Oznacza to, że:

Wszyscy, którzy grają według zasad, są dopuszczeni, a także oznacza, że istnieją zasady chroniące uzasadnione interesy, w tym interesy marek, sponsorów i społeczności zbiorowej.

.sport

Rejestracja nazw domen kończących się na .sport ma zostać podzielona na kategorie, takie jak:

  • Federacje
  • Organizacje sportowe lub organy zarządzające
  • Kluby i drużyny
  • Miasta i władze publiczne
  • Sportowcy
  • Organizatorzy sportowi
  • Sponsorzy wydarzeń
  • Marki sportowe i partnerzy korporacyjni
  • Media sportowe
  • Obiekty sportowe

Oprócz indywidualnej rejestracji, będą specjalne programy dla kategorii nazw, które podlegają specjalnym wymaganiom: nazwy dyscyplin, słownictwo sportowe, nazwy geograficzne i nazwy rodzajowe.

Osoby prywatne a .sport

Osoby prywatne rejestrujące nazwy z domeną .sport muszą być sportowcami. Muszą też podczas rejestracji domeny zostać podane jako osoby kontaktowe.

Weryfikacja domen .sport

Wszystkie domeny zarejestrowane z rozszerzeniem .sport podlegają wstępnej walidacji. Oprócz niej zostanie przeprowadzony proces weryfikacji po rejestracji. Rejestrujący powinni wyjaśnić swoją rolę w odniesieniu do zamawianej domeny i sposobu, w jaki planują z niej korzystać.

Gdzie można zarejestrować nazwę z domeną .sport?


W Domeny.pl można zamawiać swoje nazwy z rozszerzeniem .sport od 8 stycznia 2019 r. od godziny 18:00 CET, czyli od minuty kiedy domena stanie się powszechnie dostępna.

Już ponad 8 tysięcy domen

Po domenę .sport sięgnęło już wiele organizacji jak choćby gaisf.sport , suning.sport , dodgeball.sport , muaythai.sport , ita.sport , wcbs.sport , sportaccord.sport , matchpoker.sport. Jeszcze przed 8 stycznia zarejestrowano ponad 8 tysięcy domen z rozszerzeniem .sport.

Zamawiasz domenę? To może Ci się przydać: hosting www, kreator stron www, certyfikat SSL.

Jak podobał Ci się ten artykuł?
0 Liczba ocen: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poznaj najnowsze wpisy w kategorii Domeny

Opcja na domenę. Twój sposób na wymarzony adres.

Opcja na domenę. Twój sposób na wymarzony adres

Chcesz zarejestrować domenę, ale okazuje się, że wymarzona nazwa posiada już swojego abonenta. Domena jest już zajęta. Czy to oznacza, że szansa przepadła już bezpowrotnie? Nie koniecznie, poznaj usługę opcji na domenę.

Czytaj dalej >>
Budmat ponad 30 lat międzynarodowego zasięgu

Budmat - ponad 30 lat międzynarodowego zasięgu

Innowacje techniczne w połączeniu z estetyką. Funkcjonalność w parze z designem. Czy takie założenia dla biznesu mają rację bytu? Nasz Klient, firma Budmat udowadnia, że taka mieszanka jest możliwa

Czytaj dalej >>
DMARC - czyli jak zwiększyć bezpieczeństwo korespondencji mailowej

DMARC - czyli jak zwiększyć bezpieczeństwo korespondencji mailowej

Codziennie wysyłamy globalnie setki tysięcy maili. Korespondencja mailowa zrewolucjonizowała komunikację. Bezpieczeństwo, słowo klucz nabiera szczególnego znaczenia. Poznaj rekord DMARC.

Czytaj dalej >>