Pierwszego dnia powszechnej dostępności domena geograficzna .tokyo doczekała się prawie 10 tys. rejestracji.


Domena .tokyo

Tokio to obecnie największe miasto, którego domena jest ogólnie dostępna, więc  liczba nie wydaje się zbyt imponująca. Trzeba jednak wziąć pod uwagę specyfikę japońskiego rynku.

W Japonii bardzo rzadko korzysta się z paska adresowego, a częściej z okna wyszukiwarki. Wielu Japończyków jako stronę główną ma ustawione Yahoo, ale bardzo chętnie korzysta z Google. Niby nic dziwnego, ale mieszkańcy Kraju Kwitnącej Wiśni zamiast wpisać google.com w pasku adresowym wpisują „google” w wyszukiwarce Yahoo. W zeszłym roku słowo „google” było na 5. miejscu w rankingu najpopularniejszych zapytań w wyszukiwarce Yahoo Japan.

Podobnie jest z pozostałymi stronami. Wiele firm japońskich w reklamach często zamiast adresów stron zamieszcza słowa kluczowe. Jeżeli już są podawane adresy to często bardzo małą czcionką, albo z elementami, które nie są niezbędne, takimi jak www, http:// lub http://www. W jednym z wydań Asahi Shinbum, drugiej największej japońskiej gazety (jeden z największych wydawców pracy w Japonii) na 128 reklam aż w 32% nie było w ogóle podanego adresu strony.

Kto może zarejestrować domenę?

Rejestracja nazw w domenie .tokyo jest otwarta dla każdego. W przypadku domeny .london także każdy będzie mógł dokonać rejestracji, ale dopiero po okresie, w którym taka możliwość jest zarezerwowana dla firm i mieszkańców Londynu. Natomiast w przypadku domeny .nyc rejestracja bez nowojorskiego adresu będzie niemożliwa.


Zarejestrowałeś adres z domenę .tokyo? To może Ci się przydać: hosting www, kreator stron www, certyfikat SSL.

Źródło: Domeny.pl
Fot.: Flickr/Greg Walters

Jak podobał Ci się ten artykuł?
0 Liczba ocen: 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj najnowsze wpisy w kategorii Domeny

Jak sprawdzić czy domena trafiła na listę spamu?

Jak sprawdzić czy domena trafiła na listę spamu?

Budując i rozwijając swoją ofertę, zależy Ci aby domena była dostępna 24h, a kontakt z Klientami poprzez skrzynkę mailową skuteczny i szybki. Niekiedy zdarzyć się może, że domena znalazła się na liście spamu.

Czytaj dalej >>
Jak wybrać domenę. Te 4 kroki Cię naprowadzą

Jak wybrać domenę. Te 4 kroki Cię naprowadzą

Planujesz kupić domenę i nie wiesz jaką wybrać? Zapewne Twoja pierwsza myśl to ".pl" lub ".com", ale to nie zawsze najlepszy wybór. Warto wziąć pod uwagę swoją formę działalności, obszar geograficzny i charakter działania.

Czytaj dalej >>
Ciekawe transakcje na rynku domen

Ciekawe transakcje na rynku domen

Wydaje Ci się, że rejestracja domeny internetowej to tylko niezbędny element obecności online? Stawiasz stronę i potrzebujesz domeny. Otóż nie! O tym, że domena może być dobrym sposobem na biznes mówią wartości transakcji, które odnotowujemy na rynku domen. Zobacz najciekawsze.

Czytaj dalej >>