W tegorocznej ankiecie portalu Domain Name Wire padło pytanie m. in. o ulubione nowe domeny, a także o to, które zdaniem respondentów będą miały największą liczbę rejestracji.

Jeżeli chodzi o pierwsze pytanie, to odpowiedzi nie wyłoniły zdecydowanego faworyta. Najwięcej głosów zebrała domena .guru przed .web. Dużą liczbę głosów otrzymały także .club i .nyc.


Domena .web

Respondenci nie mieli za to wątpliwości, jeżeli chodzi o wskazanie domeny, która będzie najpopularniejsza. Zdecydowana większość stawia na .web. Należy pamiętać, że jeszcze nie wiadomo, kto będzie zarządzał tą domeną, a więc również nie wiadomo ile będzie kosztować rejestracja, ani jakie będą sposoby dystrybucji. A wszystko to będzie miało ogromny wpływ na rzeczywisty wynik. Aktualnie najpopularniejszą nową domeną jest .guru, ale w sondzie zajęła drugie miejsce. Pierwszą czwórkę uzupełniają .app i .shop, których próżno szukać w czołówce ulubionych nTLD.

Sprawdź pełną ofertę domen. Możesz wybierać spośród domen zagranicznych, nowych i regionalnych, a także IDN).

Źródło: Domeny.pl / Domain Name Wire
Fot.: flickr/S G

Jak podobał Ci się ten artykuł?
0 Liczba ocen: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poznaj najnowsze wpisy w kategorii Domeny

Budmat ponad 30 lat międzynarodowego zasięgu

Budmat - ponad 30 lat międzynarodowego zasięgu

Innowacje techniczne w połączeniu z estetyką. Funkcjonalność w parze z designem. Czy takie założenia dla biznesu mają rację bytu? Nasz Klient, firma Budmat udowadnia, że taka mieszanka jest możliwa

Czytaj dalej >>
DMARC - czyli jak zwiększyć bezpieczeństwo korespondencji mailowej

DMARC - czyli jak zwiększyć bezpieczeństwo korespondencji mailowej

Codziennie wysyłamy globalnie setki tysięcy maili. Korespondencja mailowa zrewolucjonizowała komunikację. Bezpieczeństwo, słowo klucz nabiera szczególnego znaczenia. Poznaj rekord DMARC.

Czytaj dalej >>
Jak stworzyć nazwę? Poradnik

Jak stworzyć nazwę i wyróżnić swoje usługi?

Nazwa, powinna być…no właśnie? Jaka powinna być nazwa produktu/usługi/witryny? Czy proces tworzenia nazwy jest trudny? Gdzie szukać inspiracji? Co jest trendy, a co passe? Pobierz poradnik.

Czytaj dalej >>