W tegorocznej ankiecie portalu Domain Name Wire padło pytanie m. in. o ulubione nowe domeny, a także o to, które zdaniem respondentów będą miały największą liczbę rejestracji.

Jeżeli chodzi o pierwsze pytanie, to odpowiedzi nie wyłoniły zdecydowanego faworyta. Najwięcej głosów zebrała domena .guru przed .web. Dużą liczbę głosów otrzymały także .club i .nyc.


Domena .web

Respondenci nie mieli za to wątpliwości, jeżeli chodzi o wskazanie domeny, która będzie najpopularniejsza. Zdecydowana większość stawia na .web. Należy pamiętać, że jeszcze nie wiadomo, kto będzie zarządzał tą domeną, a więc również nie wiadomo ile będzie kosztować rejestracja, ani jakie będą sposoby dystrybucji. A wszystko to będzie miało ogromny wpływ na rzeczywisty wynik. Aktualnie najpopularniejszą nową domeną jest .guru, ale w sondzie zajęła drugie miejsce. Pierwszą czwórkę uzupełniają .app i .shop, których próżno szukać w czołówce ulubionych nTLD.

Sprawdź pełną ofertę domen. Możesz wybierać spośród domen zagranicznych, nowych i regionalnych, a także IDN).

Źródło: Domeny.pl / Domain Name Wire
Fot.: flickr/S G

Jak podobał Ci się ten artykuł?
0 Liczba ocen: 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj najnowsze wpisy w kategorii Domeny

Ciekawe transakcje na rynku domen

Ciekawe transakcje na rynku domen

Wydaje Ci się, że rejestracja domeny internetowej to tylko niezbędny element obecności online? Stawiasz stronę i potrzebujesz domeny. Otóż nie! O tym, że domena może być dobrym sposobem na biznes mówią wartości transakcji, które odnotowujemy na rynku domen. Zobacz najciekawsze.

Czytaj dalej >>
Itaka. Świadomie do celu

Itaka. Świadomie do celu

Itaka od 32 lat kreuje dla nas niezapomniane doświadczenia podróżnicze. Zaszczytny tytuł lidera wśród polskich biur podróży zobowiązuje do ciągłego poszerzania portfolio usług. Nie mniej ważna jest świadoma obecność w sieci i ciągłe podejmowanie działań wspierających bezpieczeństwo użytkowników.

Czytaj dalej >>
Domena .eu. Europejskie standardy bezpieczeństwa.

Domena .eu - europejskie standardy bezpieczeństwa

Domena europejska to jedna z najchętniej rejestrowanych domen na świecie. Jak rozwijała się domena .eu i jakie priorytety w zakresie jej bezpiecznego użytkowania wprowadza EURid?

Czytaj dalej >>