Od 8 stycznia 2014 roku także rezydenci, firmy i organizacje Islandii, Lichtensteinu i Norwegii krajów należących do Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) będą mogli rejestrować nazwy domen w domenie najwyższego poziomu .eu.


Domena .eu

Ta decyzja Komisji Europejskiej wynika z postanowienia zawartego już w pierwszym rozporządzeniu dotyczącym .eu (WE 733/2002), które przewidywało rozszerzenie .eu na Europejski Obszar Gospodarczy.

Cieszymy się z tego pozytywnego kierunku rozwoju, który był oczekiwany już od pewnego czasu. Im więcej krajów i biznesów korzysta z unikatowej tożsamości .eu, tym silniejszą jest ona marką.

Marc Van Wesemael, Dyrektor Naczelny Rejestru .eu.

Islandia, Lichtenstein i Norwegia są ściśle związane gospodarczo z Unią Europejską od początków tej wspólnoty. Umożliwienie im dostępu do domeny najwyższego poziomu .eu to naturalny kolejny krok we wzajemnych relacjach.

Nasze coroczne badanie wykazało, że domena .eu jest postrzegana jako cenna i godna zaufania marka internetowa. Jesteśmy przekonani, że spółki i rezydenci tych krajów wkrótce docenią zalety domeny najwyższego poziomu .eu, takie jak np. szczelne procedury bezpieczeństwa stosowane  w naszych bazach danych i administracji.

Stwórz swoją witrynę internetową w domenie .eu. Wykorzystaj do tego nasz kreator stron www.

Źródło: domeny.pl/eurid.eu

Jak podobał Ci się ten artykuł?
0 Liczba ocen: 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj najnowsze wpisy w kategorii Domeny

Jak sprawdzić czy domena trafiła na listę spamu?

Jak sprawdzić czy domena trafiła na listę spamu?

Budując i rozwijając swoją ofertę, zależy Ci aby domena była dostępna 24h, a kontakt z Klientami poprzez skrzynkę mailową skuteczny i szybki. Niekiedy zdarzyć się może, że domena znalazła się na liście spamu.

Czytaj dalej >>
Jak wybrać domenę. Te 4 kroki Cię naprowadzą

Jak wybrać domenę. Te 4 kroki Cię naprowadzą

Planujesz kupić domenę i nie wiesz jaką wybrać? Zapewne Twoja pierwsza myśl to ".pl" lub ".com", ale to nie zawsze najlepszy wybór. Warto wziąć pod uwagę swoją formę działalności, obszar geograficzny i charakter działania.

Czytaj dalej >>
Ciekawe transakcje na rynku domen

Ciekawe transakcje na rynku domen

Wydaje Ci się, że rejestracja domeny internetowej to tylko niezbędny element obecności online? Stawiasz stronę i potrzebujesz domeny. Otóż nie! O tym, że domena może być dobrym sposobem na biznes mówią wartości transakcji, które odnotowujemy na rynku domen. Zobacz najciekawsze.

Czytaj dalej >>