Od 8 stycznia 2014 roku także rezydenci, firmy i organizacje Islandii, Lichtensteinu i Norwegii krajów należących do Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) będą mogli rejestrować nazwy domen w domenie najwyższego poziomu .eu.


Domena .eu

Ta decyzja Komisji Europejskiej wynika z postanowienia zawartego już w pierwszym rozporządzeniu dotyczącym .eu (WE 733/2002), które przewidywało rozszerzenie .eu na Europejski Obszar Gospodarczy.

Cieszymy się z tego pozytywnego kierunku rozwoju, który był oczekiwany już od pewnego czasu. Im więcej krajów i biznesów korzysta z unikatowej tożsamości .eu, tym silniejszą jest ona marką.

Marc Van Wesemael, Dyrektor Naczelny Rejestru .eu.

Islandia, Lichtenstein i Norwegia są ściśle związane gospodarczo z Unią Europejską od początków tej wspólnoty. Umożliwienie im dostępu do domeny najwyższego poziomu .eu to naturalny kolejny krok we wzajemnych relacjach.

Nasze coroczne badanie wykazało, że domena .eu jest postrzegana jako cenna i godna zaufania marka internetowa. Jesteśmy przekonani, że spółki i rezydenci tych krajów wkrótce docenią zalety domeny najwyższego poziomu .eu, takie jak np. szczelne procedury bezpieczeństwa stosowane  w naszych bazach danych i administracji.

Stwórz swoją witrynę internetową w domenie .eu. Wykorzystaj do tego nasz kreator stron www.

Źródło: domeny.pl/eurid.eu

Jak podobał Ci się ten artykuł?
0 Liczba ocen: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poznaj najnowsze wpisy w kategorii Domeny

Opcja na domenę. Twój sposób na wymarzony adres.

Opcja na domenę. Twój sposób na wymarzony adres

Chcesz zarejestrować domenę, ale okazuje się, że wymarzona nazwa posiada już swojego abonenta. Domena jest już zajęta. Czy to oznacza, że szansa przepadła już bezpowrotnie? Nie koniecznie, poznaj usługę opcji na domenę.

Czytaj dalej >>
Budmat ponad 30 lat międzynarodowego zasięgu

Budmat - ponad 30 lat międzynarodowego zasięgu

Innowacje techniczne w połączeniu z estetyką. Funkcjonalność w parze z designem. Czy takie założenia dla biznesu mają rację bytu? Nasz Klient, firma Budmat udowadnia, że taka mieszanka jest możliwa

Czytaj dalej >>
DMARC - czyli jak zwiększyć bezpieczeństwo korespondencji mailowej

DMARC - czyli jak zwiększyć bezpieczeństwo korespondencji mailowej

Codziennie wysyłamy globalnie setki tysięcy maili. Korespondencja mailowa zrewolucjonizowała komunikację. Bezpieczeństwo, słowo klucz nabiera szczególnego znaczenia. Poznaj rekord DMARC.

Czytaj dalej >>