Od 8 stycznia 2014 roku także rezydenci, firmy i organizacje Islandii, Lichtensteinu i Norwegii krajów należących do Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) będą mogli rejestrować nazwy domen w domenie najwyższego poziomu .eu.


Domena .eu

Ta decyzja Komisji Europejskiej wynika z postanowienia zawartego już w pierwszym rozporządzeniu dotyczącym .eu (WE 733/2002), które przewidywało rozszerzenie .eu na Europejski Obszar Gospodarczy.

Cieszymy się z tego pozytywnego kierunku rozwoju, który był oczekiwany już od pewnego czasu. Im więcej krajów i biznesów korzysta z unikatowej tożsamości .eu, tym silniejszą jest ona marką.

Marc Van Wesemael, Dyrektor Naczelny Rejestru .eu.

Islandia, Lichtenstein i Norwegia są ściśle związane gospodarczo z Unią Europejską od początków tej wspólnoty. Umożliwienie im dostępu do domeny najwyższego poziomu .eu to naturalny kolejny krok we wzajemnych relacjach.

Nasze coroczne badanie wykazało, że domena .eu jest postrzegana jako cenna i godna zaufania marka internetowa. Jesteśmy przekonani, że spółki i rezydenci tych krajów wkrótce docenią zalety domeny najwyższego poziomu .eu, takie jak np. szczelne procedury bezpieczeństwa stosowane  w naszych bazach danych i administracji.

Źródło: domeny.pl/eurid.eu

Jak podobał Ci się ten artykuł?
0 Liczba ocen: 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj najnowsze wpisy w kategorii Domeny

Jaka domena dla szkoły?

Jaka domena dla szkoły? Zobacz nasz przegląd

Zastanawiasz się jaka domena będzie optymalna dla szkoły? Pamiętaj, że adres, który zarejestrujesz powinien być krótki i łatwy do zapamiętania.. Zobacz rozszerzenia dla edukacji.

Czytaj dalej >>
Rynek domeny .pl [2Q2020]

Rynek domeny .pl [2Q2020]. Podsumowanie

NASK opublikował raport i podsumował drugi kwartał 2020 roku. Jak rozwijał się rynek domeny .pl? Co się zmieniło? Z jakich usług najczęściej korzystali abonenci i kim właściwie oni są? Zobaczcie krótkie podsumowanie raportu.

Czytaj dalej >>
Jaka domena dla firmy?

Jaka domena dla firmy? Zainspiruj się!

Stawiasz pierwsze kroki pod własną marką. Dopełniłeś wszelkich formalności i chcesz teraz opowiedzieć o tym światu? Budując stronę swojego produktu bądź usługi nie zapominaj o detalach. To na ich podstawie klient wypracowuje opinię na temat marki.

Czytaj dalej >>