Hakerzy wykradli imiona i nazwiska, adresy e-mail, loginy i hasła. Państwowa Komisja Wyborcza potwierdziła włamanie. Poinformowała również, że sprawa nie dotyczy serwerów obsługujących zliczanie głosów z wyborów samorządowych oraz że proces ten „nie jest zagrożony w żaden sposób”.


Atak na serwery PKW

O włamaniu się sami hakerzy powiadomili redakcję portalu niebezpiecznik.pl. Podpisali się jako „Gandzia dla Palacza” i „Pendolino Team”. Jako dowód dokonania włamania podesłali rekordy zawierające dane pracowników KBW i PKW. O sytuacji została już poinformowana Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Pracownicy otrzymali polecenia zmiany swoich haseł.

Nadal oczekuje się na skomentowanie przez PKW doniesień Internautów na temat krążenia w sieci linku do kalkulatora głosów. Na Facebooku można było znaleźć wypowiedź informatyka, który dokładnie przeanalizował działanie systemu informatycznego służącego do zliczania głosów. Zalogowanie się do programu jako dowolny członek komisji nie wymagało większej wiedzy. Wystarczyły 2 godziny analizy programu, aby poznać sposób na wygenerowanie klucza cyfrowego. Informatyk podsumował, że dobrze się stało, że program nie zadziałał, bo było w nim tyle błędów ile można było popełnić..

Jak podobał Ci się ten artykuł?
0 Liczba ocen: 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj najnowsze wpisy w kategorii Bezpieczeństwo

Itaka. Świadomie do celu

Itaka. Świadomie do celu

Itaka od 32 lat kreuje dla nas niezapomniane doświadczenia podróżnicze. Zaszczytny tytuł lidera wśród polskich biur podróży zobowiązuje do ciągłego poszerzania portfolio usług. Nie mniej ważna jest świadoma obecność w sieci i ciągłe podejmowanie działań wspierających bezpieczeństwo użytkowników.

Czytaj dalej >>
Domena .eu. Europejskie standardy bezpieczeństwa.

Domena .eu - europejskie standardy bezpieczeństwa

Domena europejska to jedna z najchętniej rejestrowanych domen na świecie. Jak rozwijała się domena .eu i jakie priorytety w zakresie jej bezpiecznego użytkowania wprowadza EURid?

Czytaj dalej >>

Dr Irena Eris - sukces pisany pasją

Wiedza, determinacja, a przede wszystkim pasja to motywacja, która nakręca do działania. Maksyma, którą od lat wyznaje założycielka marki Dr Irena Eris, pozwoliła przekuć idee w sukces i stać się wiodącą marką kosmetyczną na mapie Europy.

Czytaj dalej >>