Hakerzy wykradli imiona i nazwiska, adresy e-mail, loginy i hasła. Państwowa Komisja Wyborcza potwierdziła włamanie. Poinformowała również, że sprawa nie dotyczy serwerów obsługujących zliczanie głosów z wyborów samorządowych oraz że proces ten „nie jest zagrożony w żaden sposób”.


Atak na serwery PKW

O włamaniu się sami hakerzy powiadomili redakcję portalu niebezpiecznik.pl. Podpisali się jako „Gandzia dla Palacza” i „Pendolino Team”. Jako dowód dokonania włamania podesłali rekordy zawierające dane pracowników KBW i PKW. O sytuacji została już poinformowana Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Pracownicy otrzymali polecenia zmiany swoich haseł.

Nadal oczekuje się na skomentowanie przez PKW doniesień Internautów na temat krążenia w sieci linku do kalkulatora głosów. Na Facebooku można było znaleźć wypowiedź informatyka, który dokładnie przeanalizował działanie systemu informatycznego służącego do zliczania głosów. Zalogowanie się do programu jako dowolny członek komisji nie wymagało większej wiedzy. Wystarczyły 2 godziny analizy programu, aby poznać sposób na wygenerowanie klucza cyfrowego. Informatyk podsumował, że dobrze się stało, że program nie zadziałał, bo było w nim tyle błędów ile można było popełnić..

Jak podobał Ci się ten artykuł?
0 Liczba ocen: 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj najnowsze wpisy w kategorii Bezpieczeństwo

Zagrożenia w internecie. Mapa anty(bezpieczeństwa).

Zagrożenia w Internecie. Mapa (anty)bezpieczeństwa

Zagrożenia w internecie. Jak wygląda globalna mapa (anty)bezpieczeństwa. Co powinno nas zaniepokoić? Zobacz nasz przegląd ostatnich ataków w sieci.

Czytaj dalej >>
ECC. Certyfikaty SSL.

Krzywe eliptyczne w certyfikatach SSL. Teraz silniejsze szyfrowanie

ECC to najnowszy asymetryczny algorytm szyfrowania, który jest alternatywą dla algorytmu RSA. 256-bitowy klucz ECC odpowiada takim samym zabezpieczeniom jak 3,072-bitowy klucz RSA.

Czytaj dalej >>
Certyfikaty VMC i BIMI. Twoje logo w Gmailu

Certyfikaty VMC i BIMI. Twoje logo w Gmailu

Codziennie na nasze skrzynki spływają dziesiątki, a nawet setki wiadomości e-mail. Część z nich zostanie pominięta, niezauważona, część uznamy za spam, a część będą stanowiły różne formy nadużyć. Aby wspomóc firmy w ...

Czytaj dalej >>