Hakerzy wykradli imiona i nazwiska, adresy e-mail, loginy i hasła. Państwowa Komisja Wyborcza potwierdziła włamanie. Poinformowała również, że sprawa nie dotyczy serwerów obsługujących zliczanie głosów z wyborów samorządowych oraz że proces ten „nie jest zagrożony w żaden sposób”.


Atak na serwery PKW

O włamaniu się sami hakerzy powiadomili redakcję portalu niebezpiecznik.pl. Podpisali się jako „Gandzia dla Palacza” i „Pendolino Team”. Jako dowód dokonania włamania podesłali rekordy zawierające dane pracowników KBW i PKW. O sytuacji została już poinformowana Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Pracownicy otrzymali polecenia zmiany swoich haseł.

Nadal oczekuje się na skomentowanie przez PKW doniesień Internautów na temat krążenia w sieci linku do kalkulatora głosów. Na Facebooku można było znaleźć wypowiedź informatyka, który dokładnie przeanalizował działanie systemu informatycznego służącego do zliczania głosów. Zalogowanie się do programu jako dowolny członek komisji nie wymagało większej wiedzy. Wystarczyły 2 godziny analizy programu, aby poznać sposób na wygenerowanie klucza cyfrowego. Informatyk podsumował, że dobrze się stało, że program nie zadziałał, bo było w nim tyle błędów ile można było popełnić..

Jak podobał Ci się ten artykuł?
0 Liczba ocen: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poznaj najnowsze wpisy w kategorii Bezpieczeństwo

DMARC - czyli jak zwiększyć bezpieczeństwo korespondencji mailowej

DMARC - czyli jak zwiększyć bezpieczeństwo korespondencji mailowej

Codziennie wysyłamy globalnie setki tysięcy maili. Korespondencja mailowa zrewolucjonizowała komunikację. Bezpieczeństwo, słowo klucz nabiera szczególnego znaczenia. Poznaj rekord DMARC.

Czytaj dalej >>
Certyfikat VMC

Logo Twojej firmy w poczcie e-mail. Poznaj certyfikat VMC

VMC jest rodzajem certyfikatu cyfrowego, który potwierdza autentyczność Twojego logotypu w wiadomości. Oznacza to, że wysyłając e-mail, w skrzynce odbiorczej, adresat zamiast Twoich inicjałów, może zobaczyć logotyp Twojej marki.

Czytaj dalej >>
@Poczta Kwiatowa. Case study

®Poczta Kwiatowa, czyli jak bezpiecznie dostarczyć przesyłkę na drugi koniec świata?

Imieniny, urodziny? A może wyjątkowa rocznica? Lub po prostu, chęć powiedzenia “Dobrze, że jesteś”. Nie ważne czy jesteś blisko, czy daleko. ®Poczta Kwiatowa to rozwiązanie, które jest zawsze na czas.

Czytaj dalej >>