Google Moja Firma to bezpłatne narzędzie za pomocą którego możemy zarządzać wizerunkiem. W dobie COVID-19 Google wprowadza zmiany, aby jeszcze ściślej informować o losach firmy w tym trudnym dla biznesu czasie. Zobacz co się zmieniło?


Biznes w dobie pandemii

Koronawirus niezaprzeczalnie zmienił biznes. Restrykcje, ograniczenia w funkcjonowaniu sparaliżowały działalność wielu przedsiębiorców. Instytucje kulturalne proponują wirtualny spacer, podczas gdy nasza ulubiona kafejka zmienia charakter funkcjonowania, wprowadzając ofertę na wynos. O zmianie charakteru działania warto poinformować na wizytówkach Google, zapewniając jednocześnie pełną informację dla klienta. Lider z Doliny Krzemowej zachęca do aktualizacji informacji, o tym jak firma działa w ramach pandemii. Zaznacza jednocześnie, że te informacje będą w pierwszej kolejności sprawdzane i weryfikowane.


Google Moja Firma w czasach COVID-19

Zmiany związane z pandemią dotknęły wiele branż. Zmiany w sposobie działania odnotowuje również Google. Jednocześnie w oficjalnym komunikacje zaznacza i zachęca do aktualizacji informacji związanych ze sposobem działania firmy w dobie COVID-19. Google wprowadził nowe funkcje, za pomocą których możesz poinformować o:

 • zmienionych godzinach pracy,
 • opóźnieniu w świadczeniu usług,
 • dodatkowych usługach, które świadczysz dla społeczności,
 • informacji o statusie działania firmy.

Godziny pracy

Skróciłeś czas pracy? A może jesteś dostępny w wybrane dni tygodnia. Pamiętaj, aby taka informacja nie była widoczna tylko na drzwiach wejściowych, czy w portalu społecznościowym, ale także na mapach Google. Klienci sprawdzając wskazówki dojazdu do Twojej siedziby, zobaczą też aktualne godziny pracy. Jak to zrobić?

1. Zaloguj się do Google Moja Firma i wybierz swoją lokalizację.
2. Z poziomu strony głównej przejdź do sekcji „Zaktualizuj godziny pracy”.
3. Zaktualizuj informacje.

Uzupełnianie informacji w Google Moja Firma

Google przewiduje w obrębie jednej lokalizacji możliwość uwzględnienia godzin pracy zawierających przerwę. Jeżeli w związku z pandemią wprowadziłeś takie rozwiązanie, uwzględnij to w swojej wizytówce.

Jeżeli przykładowo Twoja firma jest otwarta w poniedziałek od 8:00 do 12:00, zamknięta od 12:00 do 14:00 i ponownie otwarta od 14:00 do 18:00 zastosuj następującą instrukcję:

 1. Przełącz przycisk „Zamknięte” na „Otwarte” obok dnia poniedziałek.
 2. Obok pozycji „poniedziałek” kliknij Otwarte od 08:00.
 3. Obok pozycji „poniedziałek” kliknij Otwarte do 12:00.
 4. Obok pozycji „poniedziałek” kliknij Otwarte od 14:00.
 5. Obok pozycji „poniedziałek” kliknij Otwarte do 18:00.
Informacje o godzinach pracy w Google Moja Firma

Lokalizacja tymczasowo zamknięta

Sytuacja związana z pandemią wymusiła na Tobie zmiany? Zawiesiłeś funkcjonowanie swojej firmy, bądź jej siedziby? Aktualizacje wprowadzone przez Google również pozwalają na zamieszczenie takiej informacji na wizytówce. Możesz oznaczyć swoją firmę/lokalizację jako tymczasowo zamkniętą. Jak zapewnia Google, zmiany te nie wpłynął na ranking wyszukiwania lokalnego. Jak to zrobić?

1. Zaloguj się do Google Moja Firma i wybierz swoją lokalizację
2. Przejdź do zakładki informacje
3. Wybierz sekcję „Oznacz firmę jako zamkniętą w Google”.
4. Kliknij „Oznacz jako tymczasowo zamkniętą”.

Aktualizacja będzie widoczna w profilu Twojej firmy zarówno w mapach jak i wyszukiwarce Google.

Atrybuty

Działasz w branży usługowej? Przygotowujesz posiłki z dostawą lub odbiorem osobistym? Dodaj atrybuty do swojej wizytówki. Google udostępnia nowe atrybuty, takie jak: „Dania na miejscu”, „Na wynos”, „Dostawa”, „Dostawa bezdotykowa” lub „Odbiór na zewnątrz”. Jak to zrobić?

 1. Zaloguj się do Google Moja Firma i wybierz swoją lokalizację.
 2. W menu kliknij Informacje.
 3. Znajdź opcję „Dodaj atrybuty” i kliknij Edytuj. Możesz wyszukać atrybut, który chcesz dodać, lub przewinąć wszystkie opcje dostępne w przypadku Twojej firmy.
 4. Po zaktualizowaniu atrybutów zapisz zmiany.

Zadbaj już teraz o pełną informację o trybie działalności Twojej firmy. Informacja w wyszukiwarce i na mapach Google poinformuje użytkowników o tym, jak sytuacja związana z COVID-19 wpłynęła na działalność. Jednocześnie, jak zaznacza Google, informacje te będą sprawdzane i aktualizowane w pierwszej kolejności.

Źródło:
https://support.google.com/business/answer/9773423?hl=pl

Jak podobał Ci się ten artykuł?
0 Liczba ocen: 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj najnowsze wpisy w kategorii Inne

5 sposobów wykorzystania Quora do budowania marki

5 sposobów wykorzystania Quora do budowania marki

Niezależnie od tego, czy myślisz, że już wycisnąłeś ostatnie soki z serwisów jak Google i Facebook, czy po prostu chcesz inaczej podejść do content marketingu, Quora może być cennym dodatkiem do Twojego arsenału.

Czytaj dalej >>
Zwiększ sprzedaż w swojej firmie dzięki influencer marketingowi

Zwiększ sprzedaż w swojej firmie dzięki influencer marketingowi

Wszyscy dorastaliśmy obserwując jak nasi idole promują napoje czy marki odzieżowe i pewnie niejeden produkt kupiliśmy wyłącznie z powodu tego skojarzenia. Dziś jednak marki potrzebują czegoś więcej...

Czytaj dalej >>
Co to jest marketing konwersacyjny? Oto wszystko, co musisz wiedzieć!

Co to jest marketing konwersacyjny? Oto wszystko, co musisz wiedzieć!

"Zbliż się do klientów” - to podstawa, której każda firma w erze rynku skoncentrowanego na kliencie musi się trzymać, aby zapewnić sobie zrównoważony rozwój. Klienci nie są już „użytkownikami końcowymi”, to oni...

Czytaj dalej >>