Heartbleed, luka w bibliotekach SSL, już zdążyła zostać okrzykniętą największym zagrożeniem dla bezpieczeństwa w historii Internetu. Dotknęło to wielu popularnych stron i serwisów, w tym takich, których większość internautów używa na co dzień, jak Gmail czy Facebook. W ciągu ostatnich lat byliśmy narażeni na przechwycenie przez napastników takich informacji, jak hasła czy numery kart kredytowych.


Luka w bezpieczeństwie najpopularniejszych serwisów

Ale nadal nie wiadomo dokładnie, których stron dotyczy to zagrożenie. Na stronie Mashable zamieszczono długą listę najpopularniejszych serwisów pocztowych, społecznościowych i komercyjnych.

Serwis Mashable wysłał pytanie do najpopularniejszych serwisów pocztowych, społecznościowych i komercyjnych, prosząc o odpowiedź dotyczącą stopnia zagrożenia. Google, Facebook, Tumblr, Dropbox i Yahoo twierdzą, że nie wykryły żadnej podejrzanej aktywności na swoich serwerach, ale dla pewności zalecają zmianę hasła. Amazon, LinkedIn, Microsoft, PayPal, eBay i Evernote w większości nie korzystały z OpenSSL lub zapewniają, że wszystkie dane są bezpieczne i nie ma potrzeby zmiany hasła. Na pytanie nie odpowiedziały tylko Apple i Twitter.

Niektóre ze stron, które były narażone na wyciek danych już zaktualizowały swoje serwery o łatkę, która naprawia ten błąd. Mimo, że nie ma gwarancji, że jakieś dane już nie wyciekły, to nie ma również żadnych przesłanek wskazujących na to, że hakerzy wiedzieli o tej luce, zanim zrobiło się o niej głośno. Pomijając wszelkie zagrożenia to i tak najlepszym wyjściem jest zmiana hasła co jakiś czas, co każdemu może wyjść tylko na dobre.

Źródło: Domeny.pl / Mashable
Fot.: Heartbleed.com

Jak podobał Ci się ten artykuł?
0 Liczba ocen: 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poznaj najnowsze wpisy w kategorii Bezpieczeństwo

@Poczta Kwiatowa. Case study

®Poczta Kwiatowa, czyli jak bezpiecznie dostarczyć przesyłkę na drugi koniec świata?

Imieniny, urodziny? A może wyjątkowa rocznica? Lub po prostu, chęć powiedzenia “Dobrze, że jesteś”. Nie ważne czy jesteś blisko, czy daleko. ®Poczta Kwiatowa to rozwiązanie, które jest zawsze na czas.

Czytaj dalej >>
Itaka. Świadomie do celu

Itaka. Świadomie do celu

Itaka od 32 lat kreuje dla nas niezapomniane doświadczenia podróżnicze. Zaszczytny tytuł lidera wśród polskich biur podróży zobowiązuje do ciągłego poszerzania portfolio usług. Nie mniej ważna jest świadoma obecność w sieci i ciągłe podejmowanie działań wspierających bezpieczeństwo użytkowników.

Czytaj dalej >>
Domena .eu. Europejskie standardy bezpieczeństwa.

Domena .eu - europejskie standardy bezpieczeństwa

Domena europejska to jedna z najchętniej rejestrowanych domen na świecie. Jak rozwijała się domena .eu i jakie priorytety w zakresie jej bezpiecznego użytkowania wprowadza EURid?

Czytaj dalej >>