Heartbleed, luka w bibliotekach SSL, już zdążyła zostać okrzykniętą największym zagrożeniem dla bezpieczeństwa w historii Internetu. Dotknęło to wielu popularnych stron i serwisów, w tym takich, których większość internautów używa na co dzień, jak Gmail czy Facebook. W ciągu ostatnich lat byliśmy narażeni na przechwycenie przez napastników takich informacji, jak hasła czy numery kart kredytowych.


Luka w bezpieczeństwie najpopularniejszych serwisów

Ale nadal nie wiadomo dokładnie, których stron dotyczy to zagrożenie. Na stronie Mashable zamieszczono długą listę najpopularniejszych serwisów pocztowych, społecznościowych i komercyjnych.

Serwis Mashable wysłał pytanie do najpopularniejszych serwisów pocztowych, społecznościowych i komercyjnych, prosząc o odpowiedź dotyczącą stopnia zagrożenia. Google, Facebook, Tumblr, Dropbox i Yahoo twierdzą, że nie wykryły żadnej podejrzanej aktywności na swoich serwerach, ale dla pewności zalecają zmianę hasła. Amazon, LinkedIn, Microsoft, PayPal, eBay i Evernote w większości nie korzystały z OpenSSL lub zapewniają, że wszystkie dane są bezpieczne i nie ma potrzeby zmiany hasła. Na pytanie nie odpowiedziały tylko Apple i Twitter.

Niektóre ze stron, które były narażone na wyciek danych już zaktualizowały swoje serwery o łatkę, która naprawia ten błąd. Mimo, że nie ma gwarancji, że jakieś dane już nie wyciekły, to nie ma również żadnych przesłanek wskazujących na to, że hakerzy wiedzieli o tej luce, zanim zrobiło się o niej głośno. Pomijając wszelkie zagrożenia to i tak najlepszym wyjściem jest zmiana hasła co jakiś czas, co każdemu może wyjść tylko na dobre.

Źródło: Domeny.pl / Mashable
Fot.: Heartbleed.com

Jak podobał Ci się ten artykuł?
0 Liczba ocen: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poznaj najnowsze wpisy w kategorii Bezpieczeństwo

DMARC - czyli jak zwiększyć bezpieczeństwo korespondencji mailowej

DMARC - czyli jak zwiększyć bezpieczeństwo korespondencji mailowej

Codziennie wysyłamy globalnie setki tysięcy maili. Korespondencja mailowa zrewolucjonizowała komunikację. Bezpieczeństwo, słowo klucz nabiera szczególnego znaczenia. Poznaj rekord DMARC.

Czytaj dalej >>
Certyfikat VMC

Logo Twojej firmy w poczcie e-mail. Poznaj certyfikat VMC

VMC jest rodzajem certyfikatu cyfrowego, który potwierdza autentyczność Twojego logotypu w wiadomości. Oznacza to, że wysyłając e-mail, w skrzynce odbiorczej, adresat zamiast Twoich inicjałów, może zobaczyć logotyp Twojej marki.

Czytaj dalej >>
@Poczta Kwiatowa. Case study

®Poczta Kwiatowa, czyli jak bezpiecznie dostarczyć przesyłkę na drugi koniec świata?

Imieniny, urodziny? A może wyjątkowa rocznica? Lub po prostu, chęć powiedzenia “Dobrze, że jesteś”. Nie ważne czy jesteś blisko, czy daleko. ®Poczta Kwiatowa to rozwiązanie, które jest zawsze na czas.

Czytaj dalej >>