Heartbleed, luka w bibliotekach SSL, już zdążyła zostać okrzykniętą największym zagrożeniem dla bezpieczeństwa w historii Internetu. Dotknęło to wielu popularnych stron i serwisów, w tym takich, których większość internautów używa na co dzień, jak Gmail czy Facebook. W ciągu ostatnich lat byliśmy narażeni na przechwycenie przez napastników takich informacji, jak hasła czy numery kart kredytowych.


Luka w bezpieczeństwie najpopularniejszych serwisów

Ale nadal nie wiadomo dokładnie, których stron dotyczy to zagrożenie. Na stronie Mashable zamieszczono długą listę najpopularniejszych serwisów pocztowych, społecznościowych i komercyjnych.

Serwis Mashable wysłał pytanie do najpopularniejszych serwisów pocztowych, społecznościowych i komercyjnych, prosząc o odpowiedź dotyczącą stopnia zagrożenia. Google, Facebook, Tumblr, Dropbox i Yahoo twierdzą, że nie wykryły żadnej podejrzanej aktywności na swoich serwerach, ale dla pewności zalecają zmianę hasła. Amazon, LinkedIn, Microsoft, PayPal, eBay i Evernote w większości nie korzystały z OpenSSL lub zapewniają, że wszystkie dane są bezpieczne i nie ma potrzeby zmiany hasła. Na pytanie nie odpowiedziały tylko Apple i Twitter.

Niektóre ze stron, które były narażone na wyciek danych już zaktualizowały swoje serwery o łatkę, która naprawia ten błąd. Mimo, że nie ma gwarancji, że jakieś dane już nie wyciekły, to nie ma również żadnych przesłanek wskazujących na to, że hakerzy wiedzieli o tej luce, zanim zrobiło się o niej głośno. Pomijając wszelkie zagrożenia to i tak najlepszym wyjściem jest zmiana hasła co jakiś czas, co każdemu może wyjść tylko na dobre.

Źródło: Domeny.pl / Mashable
Fot.: Heartbleed.com

Jak podobał Ci się ten artykuł?
0 Liczba ocen: 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj najnowsze wpisy w kategorii Bezpieczeństwo

ECC. Certyfikaty SSL.

Krzywe eliptyczne w certyfikatach SSL. Teraz silniejsze szyfrowanie

ECC to najnowszy asymetryczny algorytm szyfrowania, który jest alternatywą dla algorytmu RSA. 256-bitowy klucz ECC odpowiada takim samym zabezpieczeniom jak 3,072-bitowy klucz RSA.

Czytaj dalej >>
Certyfikaty VMC i BIMI. Twoje logo w Gmailu

Certyfikaty VMC i BIMI. Twoje logo w Gmailu

Codziennie na nasze skrzynki spływają dziesiątki, a nawet setki wiadomości e-mail. Część z nich zostanie pominięta, niezauważona, część uznamy za spam, a część będą stanowiły różne formy nadużyć. Aby wspomóc firmy w ...

Czytaj dalej >>
Koniec 2-letnich certyfikatów SSL decyzją Google

Koniec 2-letnich certyfikatów SSL decyzją Google

W marcu 2020 roku Apple oficjalnie zapowiedział, że od 1 września b.r. przestaje uznawać certyfikaty SSL wydane na dłużej niż 398 dni. W czerwcu branżę certyfikatów SSL zaskoczyła informacja, że do Apple dołącza Google.

Czytaj dalej >>