Heartbleed, luka w bibliotekach SSL, już zdążyła zostać okrzykniętą największym zagrożeniem dla bezpieczeństwa w historii Internetu. Dotknęło to wielu popularnych stron i serwisów, w tym takich, których większość internautów używa na co dzień, jak Gmail czy Facebook. W ciągu ostatnich lat byliśmy narażeni na przechwycenie przez napastników takich informacji, jak hasła czy numery kart kredytowych.


Luka w bezpieczeństwie najpopularniejszych serwisów

Ale nadal nie wiadomo dokładnie, których stron dotyczy to zagrożenie. Na stronie Mashable zamieszczono długą listę najpopularniejszych serwisów pocztowych, społecznościowych i komercyjnych.

Serwis Mashable wysłał pytanie do najpopularniejszych serwisów pocztowych, społecznościowych i komercyjnych, prosząc o odpowiedź dotyczącą stopnia zagrożenia. Google, Facebook, Tumblr, Dropbox i Yahoo twierdzą, że nie wykryły żadnej podejrzanej aktywności na swoich serwerach, ale dla pewności zalecają zmianę hasła. Amazon, LinkedIn, Microsoft, PayPal, eBay i Evernote w większości nie korzystały z OpenSSL lub zapewniają, że wszystkie dane są bezpieczne i nie ma potrzeby zmiany hasła. Na pytanie nie odpowiedziały tylko Apple i Twitter.

Niektóre ze stron, które były narażone na wyciek danych już zaktualizowały swoje serwery o łatkę, która naprawia ten błąd. Mimo, że nie ma gwarancji, że jakieś dane już nie wyciekły, to nie ma również żadnych przesłanek wskazujących na to, że hakerzy wiedzieli o tej luce, zanim zrobiło się o niej głośno. Pomijając wszelkie zagrożenia to i tak najlepszym wyjściem jest zmiana hasła co jakiś czas, co każdemu może wyjść tylko na dobre.

Źródło: Domeny.pl / Mashable
Fot.: Heartbleed.com

Jak podobał Ci się ten artykuł?
0 Liczba ocen: 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj najnowsze wpisy w kategorii Bezpieczeństwo

Domena .eu. Europejskie standardy bezpieczeństwa.

Domena .eu - europejskie standardy bezpieczeństwa

Domena europejska to jedna z najchętniej rejestrowanych domen na świecie. Jak rozwijała się domena .eu i jakie priorytety w zakresie jej bezpiecznego użytkowania wprowadza EURid?

Czytaj dalej >>

Dr Irena Eris - sukces pisany pasją

Wiedza, determinacja, a przede wszystkim pasja to motywacja, która nakręca do działania. Maksyma, którą od lat wyznaje założycielka marki Dr Irena Eris, pozwoliła przekuć idee w sukces i stać się wiodącą marką kosmetyczną na mapie Europy.

Czytaj dalej >>
Gastop - od lokalnej firmy do międzynarodowej ekspansji.

Ile potrzeba domen, żeby podbić świat?

Zobacz historię sukcesu naszego Klienta. Firma GASTOP rozpoczęła swoją działalność w 1996 r., kiedy Internet w Polsce dopiero raczkował. Jak spółka wykorzystała nowe możliwości? Jak ważna jest współpraca z zaufanymi partnerami biznesowymi?

Czytaj dalej >>