1 stycznia 2020 roku Holandia przestała oficjalnie istnieć, a jej miejsce zajmują Niderlandy. Co to oznacza dla posiadaczy domen .nl oraz osób i firm, które planują takowe zarejestrować?


Czemu Holandia zmienia nazwę?

Niderlandy biorą budowanie marki swojego kraju na poważnie. Władze, ale też zrzeszenia turystyczne i biznesowe, chcą odejść od skojarzeń z narkotykami i Dzielnicą Czerwonych Latarni w Amsterdamie. Zamiast tego Niderlandy mają być postrzegane jako „współtwórcy pionierskich rozwiązań dla globalnych zmian”.

Za zmianą nazwy kraju kryje się też pewna prawda geograficzna…

Czy wiesz, że…
Holandia to tak na prawdę nazwa dwóch regionów Królestwa Niderlandów leżących nad Morzem Północnym. Poza Holandią Północną i Południową Niderlandy tworzy 10 innych prowincji.


Co z domeną .nl?

.nl to jedna z najpopularniejszych domen krajowych (ccTLD) na świecie. Działa pod nią już 5.9 mln nazw. To także jedna z pierwszych ccTLD rejestrowanych poza Stanami Zjednoczonymi – już od 1986 r.

Jak łatwo zauważyć krajowa domena Niderlandów, jaką jest .nl, oparta jest o oficjalną nazwę Królestwa Niderlandów, a nie potoczną nazwę „Holandia”. W przeciwieństwie do domen organizmów państwowych, które całkowicie przestały istnieć czy zmieniły nazwę jak na przykład .su (Soviet Union, Związek Radziecki), domena .nl będzie funkcjonowała bez zmian.

Otwartym pozostaje pytanie co z „holland.com” – oficjalną stroną i domeną promującą turystykę Niderlandów.

Aktualizacja
Jak można zobaczyć na stronie, mimo że Holandia zmieniła nazwę to jednak domena promująca turystykę w tym kraju („holland.com”) nie uległa zmianie. Jedynie w miejscu, gdzie widniało logo Holandii teraz widzimy nowy napis: Netherlands.

Jak podobał Ci się ten artykuł?
5 Liczba ocen: 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj najnowsze wpisy w kategorii Domeny

Jak sprawdzić czy domena trafiła na listę spamu?

Jak sprawdzić czy domena trafiła na listę spamu?

Budując i rozwijając swoją ofertę, zależy Ci aby domena była dostępna 24h, a kontakt z Klientami poprzez skrzynkę mailową skuteczny i szybki. Niekiedy zdarzyć się może, że domena znalazła się na liście spamu.

Czytaj dalej >>
Jak wybrać domenę. Te 4 kroki Cię naprowadzą

Jak wybrać domenę. Te 4 kroki Cię naprowadzą

Planujesz kupić domenę i nie wiesz jaką wybrać? Zapewne Twoja pierwsza myśl to ".pl" lub ".com", ale to nie zawsze najlepszy wybór. Warto wziąć pod uwagę swoją formę działalności, obszar geograficzny i charakter działania.

Czytaj dalej >>
Ciekawe transakcje na rynku domen

Ciekawe transakcje na rynku domen

Wydaje Ci się, że rejestracja domeny internetowej to tylko niezbędny element obecności online? Stawiasz stronę i potrzebujesz domeny. Otóż nie! O tym, że domena może być dobrym sposobem na biznes mówią wartości transakcji, które odnotowujemy na rynku domen. Zobacz najciekawsze.

Czytaj dalej >>