1 stycznia 2020 roku Holandia przestała oficjalnie istnieć, a jej miejsce zajmują Niderlandy. Co to oznacza dla posiadaczy domen .nl oraz osób i firm, które planują takowe zarejestrować?


Czemu Holandia zmienia nazwę?

Niderlandy biorą budowanie marki swojego kraju na poważnie. Władze, ale też zrzeszenia turystyczne i biznesowe, chcą odejść od skojarzeń z narkotykami i Dzielnicą Czerwonych Latarni w Amsterdamie. Zamiast tego Niderlandy mają być postrzegane jako „współtwórcy pionierskich rozwiązań dla globalnych zmian”.

Za zmianą nazwy kraju kryje się też pewna prawda geograficzna…

Czy wiesz, że…
Holandia to tak na prawdę nazwa dwóch regionów Królestwa Niderlandów leżących nad Morzem Północnym. Poza Holandią Północną i Południową Niderlandy tworzy 10 innych prowincji.


Co z domeną .nl?

.nl to jedna z najpopularniejszych domen krajowych (ccTLD) na świecie. Działa pod nią już 5.9 mln nazw. To także jedna z pierwszych ccTLD rejestrowanych poza Stanami Zjednoczonymi – już od 1986 r.

Jak łatwo zauważyć krajowa domena Niderlandów, jaką jest .nl, oparta jest o oficjalną nazwę Królestwa Niderlandów, a nie potoczną nazwę „Holandia”. W przeciwieństwie do domen organizmów państwowych, które całkowicie przestały istnieć czy zmieniły nazwę jak na przykład .su (Soviet Union, Związek Radziecki), domena .nl będzie funkcjonowała bez zmian.

Otwartym pozostaje pytanie co z „holland.com” – oficjalną stroną i domeną promującą turystykę Niderlandów.

Aktualizacja
Jak można zobaczyć na stronie, mimo że Holandia zmieniła nazwę to jednak domena promująca turystykę w tym kraju („holland.com”) nie uległa zmianie. Jedynie w miejscu, gdzie widniało logo Holandii teraz widzimy nowy napis: Netherlands.

Jak podobał Ci się ten artykuł?
5 Liczba ocen: 2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poznaj najnowsze wpisy w kategorii Domeny

Opcja na domenę. Twój sposób na wymarzony adres.

Opcja na domenę. Twój sposób na wymarzony adres

Chcesz zarejestrować domenę, ale okazuje się, że wymarzona nazwa posiada już swojego abonenta. Domena jest już zajęta. Czy to oznacza, że szansa przepadła już bezpowrotnie? Nie koniecznie, poznaj usługę opcji na domenę.

Czytaj dalej >>
Budmat ponad 30 lat międzynarodowego zasięgu

Budmat - ponad 30 lat międzynarodowego zasięgu

Innowacje techniczne w połączeniu z estetyką. Funkcjonalność w parze z designem. Czy takie założenia dla biznesu mają rację bytu? Nasz Klient, firma Budmat udowadnia, że taka mieszanka jest możliwa

Czytaj dalej >>
DMARC - czyli jak zwiększyć bezpieczeństwo korespondencji mailowej

DMARC - czyli jak zwiększyć bezpieczeństwo korespondencji mailowej

Codziennie wysyłamy globalnie setki tysięcy maili. Korespondencja mailowa zrewolucjonizowała komunikację. Bezpieczeństwo, słowo klucz nabiera szczególnego znaczenia. Poznaj rekord DMARC.

Czytaj dalej >>