1 stycznia 2020 roku Holandia przestała oficjalnie istnieć, a jej miejsce zajmują Niderlandy. Co to oznacza dla posiadaczy domen .nl oraz osób i firm, które planują takowe zarejestrować?


Czemu Holandia zmienia nazwę?

Niderlandy biorą budowanie marki swojego kraju na poważnie. Władze, ale też zrzeszenia turystyczne i biznesowe, chcą odejść od skojarzeń z narkotykami i Dzielnicą Czerwonych Latarni w Amsterdamie. Zamiast tego Niderlandy mają być postrzegane jako „współtwórcy pionierskich rozwiązań dla globalnych zmian”.

Za zmianą nazwy kraju kryje się też pewna prawda geograficzna…

Czy wiesz, że…
Holandia to tak na prawdę nazwa dwóch regionów Królestwa Niderlandów leżących nad Morzem Północnym. Poza Holandią Północną i Południową Niderlandy tworzy 10 innych prowincji.


Co z domeną .nl?

.nl to jedna z najpopularniejszych domen krajowych (ccTLD) na świecie. Działa pod nią już 5.9 mln nazw. To także jedna z pierwszych ccTLD rejestrowanych poza Stanami Zjednoczonymi – już od 1986 r.

Jak łatwo zauważyć krajowa domena Niderlandów, jaką jest .nl, oparta jest o oficjalną nazwę Królestwa Niderlandów, a nie potoczną nazwę „Holandia”. W przeciwieństwie do domen organizmów państwowych, które całkowicie przestały istnieć czy zmieniły nazwę jak na przykład .su (Soviet Union, Związek Radziecki), domena .nl będzie funkcjonowała bez zmian.

Otwartym pozostaje pytanie co z „holland.com” – oficjalną stroną i domeną promującą turystykę Niderlandów.

Aktualizacja
Jak można zobaczyć na stronie, mimo że Holandia zmieniła nazwę to jednak domena promująca turystykę w tym kraju („holland.com”) nie uległa zmianie. Jedynie w miejscu, gdzie widniało logo Holandii teraz widzimy nowy napis: Netherlands.

Jak podobał Ci się ten artykuł?
5 Liczba ocen: 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj najnowsze wpisy w kategorii Domeny

Domena .eu. Europejskie standardy bezpieczeństwa.

Domena .eu - europejskie standardy bezpieczeństwa

Domena europejska to jedna z najchętniej rejestrowanych domen na świecie. Jak rozwijała się domena .eu i jakie priorytety w zakresie jej bezpiecznego użytkowania wprowadza EURid?

Czytaj dalej >>

Dr Irena Eris - sukces pisany pasją

Wiedza, determinacja, a przede wszystkim pasja to motywacja, która nakręca do działania. Maksyma, którą od lat wyznaje założycielka marki Dr Irena Eris, pozwoliła przekuć idee w sukces i stać się wiodącą marką kosmetyczną na mapie Europy.

Czytaj dalej >>
Gastop - od lokalnej firmy do międzynarodowej ekspansji.

Ile potrzeba domen, żeby podbić świat?

Zobacz historię sukcesu naszego Klienta. Firma GASTOP rozpoczęła swoją działalność w 1996 r., kiedy Internet w Polsce dopiero raczkował. Jak spółka wykorzystała nowe możliwości? Jak ważna jest współpraca z zaufanymi partnerami biznesowymi?

Czytaj dalej >>