Napływ setek nowych rozszerzeń domen przekształca cyberprzestrzeń nazw internetowych . Od dziesięcioleci nazwy domen zapewniają wirtualną nieruchomość pomagając firmom budować swoją obecność w Internecie. Znalezienie idealnej nazwy domeny jest krytycznym i trudnym zadaniem dla startupów technologicznych.

Trudność ta jest dodatkowo wzmacniana faktem, że zarejestrowano już blisko 130 milionów domen .com. Istnieje jednak inteligentny hack idealną nazwę domeny. Twój startup technologiczny może wznieść się ponad po prostu wybierając nową domenę najwyższego poziomu. Wybór nowej domeny dzisiaj może przekształcić Twój zorientowany na przyszłość biznes techniczny w obiecującą markę.

Rejestracja domeny, która jest krótka, zapadająca w pamięć i łatwa do wymówienia, nie tylko wzmocni internetową tożsamość startupu technologicznego, ale także pozwoli zbudować wizerunek eksperta w branży. Można to osiągnąć łącząc nazwę z nową domeną. Jest to szczególnie ważne, gdy wybierzesz bardzo trafną nazwę domeny dla swojej firmy. Nazwa domeny .TECH idealnie pasuje do startupów technologicznych, podobnie jak .STORE dla e-handlu i handlu detalicznego.


Co sprawia, że domena może być marką?

 • Innowacyjna: nazwa, która jest unikalna w Twojej niszy rynkowej, zakresie kompetencji, pomyśle na markę;
 • Wyszukiwana: nazwa, która rezonuje z najbardziej intuicyjnymi słowami kluczowymi w wyszukiwarkach;
 • Angażująca: nazwa, która jest krótka, chwytliwa, zapadająca w pamięć, łatwa do wymówienia, pozbawiona lingwistycznych i gramatycznych wad.

Spójrz na niektóre z oszałamiających technicznych biznesów, które używają domeny .TECH. Rozszerzenie to stosowane jest przez wiele marek, entuzjastów, influencerów, startupów, które zdecydowały się na markową domenę.

Domenę .TECH wykorzystują m.in:
viacom.tech, cta.tech, ces.tech, lorem.tech, dadi.tech, xyber.tech, kika.tech

Jakie są korzyści ze stosowania domeny .TECH?

Decydując się na domenę jak .TECH, nie musisz iść na kompromis wybierając nazwę dla swojej firmy i jej tożsamość internetową. Oto kilka z najważniejszych korzyści wynikających z zastosowania domeny .tech:

 • Dostępność: ponieważ .tech jest nową domeną szanse na znalezienie dobrej, dostępnej nazwy są duże;
 • Adekwatność: wybór domeny .TECH to prawdopodobnie najlepszy sposób na zaznaczenie czym zajmuje się Twoja firma;
 • Długość: ponieważ domena .TECH sama w sobie wskazuje na Twój związek z technologią, możesz wybrać krótką nazwę bez stosowania słów jak ‘‘technologia” czy “IT”.
 • Wyjątkowość: dzięki .TECH możesz złamać rutynę i zyskać uwagę osób surfujących w sieci.

Jak zastosować domenę .TECH by stworzyć markę

Jeśli zdecydowałeś się wykorzystać domenę .TECH dla swojego technologicznego przedsięwzięcia, oto kilka użytecznych pomysłów na znalezienie fajnej nazwy zakończonej na .tech:

 • NazwaTwojejFirmy.TECH
 • TwojaBranża.TECH
 • TwojaNazwa+NiszaBranży.TECH
 • Branża+Lokalizacja.TECH
 • Produkt+Lokalizacja.TECH
 • Fraza.TECH

Mamy nadzieję, że ten wpis pomoże Ci znaleźć idealną tożsamość internetową dla Twojego biznesu technologicznego i przekształcić ją w markę, która wytrzyma próbę czasu.

Zarejestrowałeś adres w domenie .tech? To może Ci się przydać: hosting www, kreator stron www, certyfikat SSL.

Jak podobał Ci się ten artykuł?
0 Liczba ocen: 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj najnowsze wpisy w kategorii Domeny

Domena .eu. Europejskie standardy bezpieczeństwa.

Domena .eu - europejskie standardy bezpieczeństwa

Domena europejska to jedna z najchętniej rejestrowanych domen na świecie. Jak rozwijała się domena .eu i jakie priorytety w zakresie jej bezpiecznego użytkowania wprowadza EURid?

Czytaj dalej >>

Dr Irena Eris - sukces pisany pasją

Wiedza, determinacja, a przede wszystkim pasja to motywacja, która nakręca do działania. Maksyma, którą od lat wyznaje założycielka marki Dr Irena Eris, pozwoliła przekuć idee w sukces i stać się wiodącą marką kosmetyczną na mapie Europy.

Czytaj dalej >>
Gastop - od lokalnej firmy do międzynarodowej ekspansji.

Ile potrzeba domen, żeby podbić świat?

Zobacz historię sukcesu naszego Klienta. Firma GASTOP rozpoczęła swoją działalność w 1996 r., kiedy Internet w Polsce dopiero raczkował. Jak spółka wykorzystała nowe możliwości? Jak ważna jest współpraca z zaufanymi partnerami biznesowymi?

Czytaj dalej >>