Napływ setek nowych rozszerzeń domen przekształca cyberprzestrzeń nazw internetowych . Od dziesięcioleci nazwy domen zapewniają wirtualną nieruchomość pomagając firmom budować swoją obecność w Internecie. Znalezienie idealnej nazwy domeny jest krytycznym i trudnym zadaniem dla startupów technologicznych.

Trudność ta jest dodatkowo wzmacniana faktem, że zarejestrowano już blisko 130 milionów domen .com. Istnieje jednak inteligentny hack idealną nazwę domeny. Twój startup technologiczny może wznieść się ponad po prostu wybierając nową domenę najwyższego poziomu. Wybór nowej domeny dzisiaj może przekształcić Twój zorientowany na przyszłość biznes techniczny w obiecującą markę.

Rejestracja domeny, która jest krótka, zapadająca w pamięć i łatwa do wymówienia, nie tylko wzmocni internetową tożsamość startupu technologicznego, ale także pozwoli zbudować wizerunek eksperta w branży. Można to osiągnąć łącząc nazwę z nową domeną. Jest to szczególnie ważne, gdy wybierzesz bardzo trafną nazwę domeny dla swojej firmy. Nazwa domeny .TECH idealnie pasuje do startupów technologicznych, podobnie jak .STORE dla e-handlu i handlu detalicznego.


Co sprawia, że domena może być marką?

 • Innowacyjna: nazwa, która jest unikalna w Twojej niszy rynkowej, zakresie kompetencji, pomyśle na markę;
 • Wyszukiwana: nazwa, która rezonuje z najbardziej intuicyjnymi słowami kluczowymi w wyszukiwarkach;
 • Angażująca: nazwa, która jest krótka, chwytliwa, zapadająca w pamięć, łatwa do wymówienia, pozbawiona lingwistycznych i gramatycznych wad.

Spójrz na niektóre z oszałamiających technicznych biznesów, które używają domeny .TECH. Rozszerzenie to stosowane jest przez wiele marek, entuzjastów, influencerów, startupów, które zdecydowały się na markową domenę.

Domenę .TECH wykorzystują m.in:
viacom.tech, cta.tech, ces.tech, lorem.tech, dadi.tech, xyber.tech, kika.tech

Jakie są korzyści ze stosowania domeny .TECH?

Decydując się na domenę jak .TECH, nie musisz iść na kompromis wybierając nazwę dla swojej firmy i jej tożsamość internetową. Oto kilka z najważniejszych korzyści wynikających z zastosowania domeny .tech:

 • Dostępność: ponieważ .tech jest nową domeną szanse na znalezienie dobrej, dostępnej nazwy są duże;
 • Adekwatność: wybór domeny .TECH to prawdopodobnie najlepszy sposób na zaznaczenie czym zajmuje się Twoja firma;
 • Długość: ponieważ domena .TECH sama w sobie wskazuje na Twój związek z technologią, możesz wybrać krótką nazwę bez stosowania słów jak ‘‘technologia” czy “IT”.
 • Wyjątkowość: dzięki .TECH możesz złamać rutynę i zyskać uwagę osób surfujących w sieci.

Jak zastosować domenę .TECH by stworzyć markę

Jeśli zdecydowałeś się wykorzystać domenę .TECH dla swojego technologicznego przedsięwzięcia, oto kilka użytecznych pomysłów na znalezienie fajnej nazwy zakończonej na .tech:

 • NazwaTwojejFirmy.TECH
 • TwojaBranża.TECH
 • TwojaNazwa+NiszaBranży.TECH
 • Branża+Lokalizacja.TECH
 • Produkt+Lokalizacja.TECH
 • Fraza.TECH

Mamy nadzieję, że ten wpis pomoże Ci znaleźć idealną tożsamość internetową dla Twojego biznesu technologicznego i przekształcić ją w markę, która wytrzyma próbę czasu.

Jak podobał Ci się ten artykuł?
0 Liczba ocen: 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj najnowsze wpisy w kategorii Domeny

Jaka domena dla szkoły?

Jaka domena dla szkoły? Zobacz nasz przegląd

Zastanawiasz się jaka domena będzie optymalna dla szkoły? Pamiętaj, że adres, który zarejestrujesz powinien być krótki i łatwy do zapamiętania.. Zobacz rozszerzenia dla edukacji.

Czytaj dalej >>
Rynek domeny .pl [2Q2020]

Rynek domeny .pl [2Q2020]. Podsumowanie

NASK opublikował raport i podsumował drugi kwartał 2020 roku. Jak rozwijał się rynek domeny .pl? Co się zmieniło? Z jakich usług najczęściej korzystali abonenci i kim właściwie oni są? Zobaczcie krótkie podsumowanie raportu.

Czytaj dalej >>
Jaka domena dla firmy?

Jaka domena dla firmy? Zainspiruj się!

Stawiasz pierwsze kroki pod własną marką. Dopełniłeś wszelkich formalności i chcesz teraz opowiedzieć o tym światu? Budując stronę swojego produktu bądź usługi nie zapominaj o detalach. To na ich podstawie klient wypracowuje opinię na temat marki.

Czytaj dalej >>