Wielu inwestorów domenowych traci swoje pieniądze, ponieważ nie rozumieją, w co inwestują. Czy jest to strona internetowa, start-up czy może obietnicę, że pewnego dnia ktoś zapłaci dużo pieniędzy za określoną domenę?

Przez lata roztrwoniono w ten sposób miliony. „Udało” się to zarówno profesjonalnym graczom, myślącym, że wiedzą wszystko o branży, jak i kompletnym amatorom.

Poniżej przedstawiamy kilka uniwersalnych zasad, które mogą uniknąć chybionych inwestycji:


Projekt: inwestycja

  1. Jasno określ ścieżkę zwrotu inwestycji. Nie oczekuj wodospadu gotówki, która spłynie na twoje konto w nieprzeliczalnych ilościach. Tak się nie stanie! Przygotuj plan B, jak odzyskać pieniądze i jeszcze zarobić tak, aby osiągnąć sensowną stopę zwrotu z inwestycji.
  2. Bądź realistą. Jeżeli usłyszysz, że zwrot z twojej inwestycji wyniesie milion procent, to podejdź do tego sceptycznie. Pionowy wykres zysków czasem się zdarza, ale niezmiernie rzadko. Dostosuj wiec swoje oczekiwania do realiów. Zachowaj zimną krew.
  3. Przygotuj wyjście awaryjne. Jeżeli kupisz 1000 przeciętnych domen, to czy będziesz w stanie je sprzedać? Ile czasu może to zająć? Jak zamierzasz odrobić nieudaną inwestycję?
  4. Dowiedz się, od kogo kupujesz? Bardzo łatwo natrafić na kogoś, kto będzie próbował sprzedać ci złom za cenę złota. Poświęć tyle samo czasu na analizę reputacji sprzedawcy, ile poświęcasz na domeny.

Szukasz odpowiedniej domeny? Sprawdź nasza ofertę ponad 1000 rozszerzeń. Możesz wybierać spośród domen zagranicznych, nowych i regionalnych, a także IDN).

Źródło: Domeny.pl

Fot.: Flickr/401(K) 2013

Jak podobał Ci się ten artykuł?
0 Liczba ocen: 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj najnowsze wpisy w kategorii Domeny

Ciekawe transakcje na rynku domen

Ciekawe transakcje na rynku domen

Wydaje Ci się, że rejestracja domeny internetowej to tylko niezbędny element obecności online? Stawiasz stronę i potrzebujesz domeny. Otóż nie! O tym, że domena może być dobrym sposobem na biznes mówią wartości transakcji, które odnotowujemy na rynku domen. Zobacz najciekawsze.

Czytaj dalej >>
Itaka. Świadomie do celu

Itaka. Świadomie do celu

Itaka od 32 lat kreuje dla nas niezapomniane doświadczenia podróżnicze. Zaszczytny tytuł lidera wśród polskich biur podróży zobowiązuje do ciągłego poszerzania portfolio usług. Nie mniej ważna jest świadoma obecność w sieci i ciągłe podejmowanie działań wspierających bezpieczeństwo użytkowników.

Czytaj dalej >>
Domena .eu. Europejskie standardy bezpieczeństwa.

Domena .eu - europejskie standardy bezpieczeństwa

Domena europejska to jedna z najchętniej rejestrowanych domen na świecie. Jak rozwijała się domena .eu i jakie priorytety w zakresie jej bezpiecznego użytkowania wprowadza EURid?

Czytaj dalej >>