Wielu inwestorów domenowych traci swoje pieniądze, ponieważ nie rozumieją, w co inwestują. Czy jest to strona internetowa, start-up czy może obietnicę, że pewnego dnia ktoś zapłaci dużo pieniędzy za określoną domenę?

Przez lata roztrwoniono w ten sposób miliony. „Udało” się to zarówno profesjonalnym graczom, myślącym, że wiedzą wszystko o branży, jak i kompletnym amatorom.

Poniżej przedstawiamy kilka uniwersalnych zasad, które mogą uniknąć chybionych inwestycji:


Projekt: inwestycja

  1. Jasno określ ścieżkę zwrotu inwestycji. Nie oczekuj wodospadu gotówki, która spłynie na twoje konto w nieprzeliczalnych ilościach. Tak się nie stanie! Przygotuj plan B, jak odzyskać pieniądze i jeszcze zarobić tak, aby osiągnąć sensowną stopę zwrotu z inwestycji.
  2. Bądź realistą. Jeżeli usłyszysz, że zwrot z twojej inwestycji wyniesie milion procent, to podejdź do tego sceptycznie. Pionowy wykres zysków czasem się zdarza, ale niezmiernie rzadko. Dostosuj wiec swoje oczekiwania do realiów. Zachowaj zimną krew.
  3. Przygotuj wyjście awaryjne. Jeżeli kupisz 1000 przeciętnych domen, to czy będziesz w stanie je sprzedać? Ile czasu może to zająć? Jak zamierzasz odrobić nieudaną inwestycję?
  4. Dowiedz się, od kogo kupujesz? Bardzo łatwo natrafić na kogoś, kto będzie próbował sprzedać ci złom za cenę złota. Poświęć tyle samo czasu na analizę reputacji sprzedawcy, ile poświęcasz na domeny.

Szukasz odpowiedniej domeny? Sprawdź nasza ofertę ponad 1000 rozszerzeń. Możesz wybierać spośród domen zagranicznych, nowych i regionalnych, a także IDN).

Źródło: Domeny.pl

Fot.: Flickr/401(K) 2013

Jak podobał Ci się ten artykuł?
0 Liczba ocen: 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj najnowsze wpisy w kategorii Domeny

Jak stworzyć nazwę? Poradnik

Jak stworzyć nazwę i wyróżnić swoje usługi?

Nazwa, powinna być…no właśnie? Jaka powinna być nazwa produktu/usługi/witryny? Czy proces tworzenia nazwy jest trudny? Gdzie szukać inspiracji? Co jest trendy, a co passe? Pobierz poradnik.

Czytaj dalej >>
Jak sprawdzić czy domena trafiła na listę spamu?

Jak sprawdzić czy domena trafiła na listę spamu?

Budując i rozwijając swoją ofertę, zależy Ci aby domena była dostępna 24h, a kontakt z Klientami poprzez skrzynkę mailową skuteczny i szybki. Niekiedy zdarzyć się może, że domena znalazła się na liście spamu.

Czytaj dalej >>
Jak wybrać domenę. Te 4 kroki Cię naprowadzą

Jak wybrać domenę. Te 4 kroki Cię naprowadzą

Planujesz kupić domenę i nie wiesz jaką wybrać? Zapewne Twoja pierwsza myśl to ".pl" lub ".com", ale to nie zawsze najlepszy wybór. Warto wziąć pod uwagę swoją formę działalności, obszar geograficzny i charakter działania.

Czytaj dalej >>