Interesuje Cię gdzie strona Twojego konkurenta, klienta, a może Twoja własna jest hostowana? Możesz to sprawdzić w mniej niż minutę.


Co to jest hosting

Hosting dla Twojej strony jest niczym woda dla życia. Aby Twoja strona mogła funkcjonować potrzebuje hostingu. To udostępniona przestrzeń, przeznaczona na zdjęcia, treści, pliki multimedialne, na pracującym 24/7 komputerze podłączonym do sieci. Taka sytuacja sprawia, że Twoi odbiorcy niezależnie od pory dnia czy nocy będą mogli pozostać w stałym kontakcie z Twoją witryną internetową. Hosting, to krótko mówiąc usługa, dzięki której Twoja strona internetowa jest dostępna bez ograniczeń.

Jaki hosting wybrać?

Jak wybrać dobry hosting? Jesteś autorem bloga, rozbudowanego serwisu internetowego, a może prowadzisz sklep internetowy. To, czego potrzebujesz to dostosowany do indywidualnych potrzeb hosting. Istnieje kilka wariantów do wyboru. Dostawcy proponują ofertę hostingową uwzględniającą Twoje cele biznesowe. Wybierając ofertę dla siebie powinieneś wziąć kilka czynników pod uwagę. W zależności od celu Twojej strony, jej rozmiaru i przeznaczenia musisz dobrać hosting spełniający określone parametry. To, czym różnią się między sobą oferty, to między innymi: pamięć RAM, dostępna przestrzeń dyskowa, jego szybkość oraz transfer. Dlatego inny rodzaj hostingu będzie potrzebował Twój blog, a zupełnie innego sklep internetowy.


Gdzie hostowana jest strona?

Jak sprawdzić hosting strony? Możesz to zrobić sam. Aby sprawdzić, gdzie strona jest hostowana, czyli na serwerach jakiej firmy hostingowej się znajduje, wystarczy znać domenę, pod którą znajduje się strona i użyć jednego z poniższych narzędzi:

whoishostingthis

wejdź, podaj nazwę domeny i w polu Hosting Provider sprawdź nazwę dostawcy. Przykładowo dla „domeny.pl” dostawcą jest H88 S.A.

WHOIS

jeśli domena zarejestrowana jest z końcówką .pl, możesz też skorzystać z WHOIS w NASK. W tym wypadku nazwę dostawcy hostingu możesz wywnioskować z nazwy serwerów, na które domena jest skierowana. W tym wypadku dla „domeny.pl” dostawcą jest domeny.com


Przeglądając strony internetowe, z pewnością doceniasz te z nich, których szybkość działania jest bez zarzutów. Jeżeli zastanawiałeś się, gdzie interesująca Cię witryna jest hostowana, teraz możesz sam sprawdzić w szybki sposób. 

Jak podobał Ci się ten artykuł?
5 Liczba ocen: 1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj najnowsze wpisy w kategorii Hosting

Certyfikaty VMC i BIMI. Twoje logo w Gmailu

Certyfikaty VMC i BIMI. Twoje logo w Gmailu

Codziennie na nasze skrzynki spływają dziesiątki, a nawet setki wiadomości e-mail. Część z nich zostanie pominięta, niezauważona, część uznamy za spam, a część będą stanowiły różne formy nadużyć. Aby wspomóc firmy w ...

Czytaj dalej >>
WooCommerce. Sklep na WordPressie

WooCommerce. Sklep na WordPressie

WooCommerce, to rozwiązanie za pomocą, którego stworzysz sklep internetowy na WordPressie. Zwłaszcza teraz, gdy ścieżka zakupowa konsumentów przesunęła się do świata online, rozwiązanie zyskuje szczególnego znaczenia.

Czytaj dalej >>
Filtry antyspamowe w Domeny.pl

Filtry antyspamowe w Domeny.pl

Wiadomości typu SPAM dezorganizują naszą pracę. Rocznie, tracimy aż 19 godzin na walkę z nim. Jak skutecznie chronić się przed niechcianymi wiadomościami? Zobacz nasz przegląd filtrów antyspamowych.

Czytaj dalej >>