Świat pędzi do przodu. Google wrzuca kilka razy do roku aktualizacje algorytmu, rośnie znaczenie urządzeń mobilnych, rośnie sprzedaż online, hackerzy atakują coraz mniejsze firmy i coraz częściej. Do tego w 2018 weszło w życie RODO. Jak w tej sytuacji wybrać hosting na 2019 rok?

Hosting ułatwiający szyfrowanie danych

Z jednej strony obowiązuje Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych (RODO). Mówi ono, że informacje muszą być chronione „odpowiednimi środkami technicznymi i organizacyjnymi”, w tym szyfrowaniem danych osobowych. Z drugiej, Google Chrome zaostrza wymóg stosowania HTTPS przez wszystkie strony.

Wszystko to sprawia, że w 2019 roku certyfikat SSL jest koniecznością. Wybierając hosting dla swojej strony, sklepu czy bloga, zwróć uwagę na to czy dany dostawca hostingu oferuje też certyfikaty SSL i ułatwia ich szybką, automatyczną instalację. 

Jeśli posiadasz już stronę www, po instalacji certyfikatu SSL będziesz chciał przekierować linki HTTP na HTTPS, przydatny do tego jest dostęp do .htaccess

Przykładowo w Domeny.pl możesz zamówić certyfikat SSL już za 29 zł / rok i mając hosting w tej samej firmie uruchomić SSL za pomocą Asystenta SSL – prostego instalatora. Możesz też skorzystać z najszerszego w Polsce wyboru certyfikatów na platformie CertyfikatySSL.pl, która jest siostrzaną marką Domeny.pl

Wracając do RODO, jeśli Twoja strona zbiera dane osobowe, np. poprzez formularz kontaktowy, powinieneś w 2019 roku zawrzeć ze swoim dostawcą hostingu Umowę Powierzenia Przetwarzania Danych Osobowych (UPPDO). Upewnij się więc, że Twój hosting nie wymaga żadnych opłat dodatkowych za tą umowę.

Przykładowo w Domeny.pl UPPDO możesz podpisać bezpłatnie, online w Panelu Klienta.

Hosting odpowiedni do WordPress

Nie oszukujmy się, WordPress wygrał w kategorii systemów zarządzania treścią (CMS). Stosują go nie tylko blogerzy i małe firmy, ale też duże marki jak choćby DigiCert, BBC, Sony Music czy TechCrunch.

Oznacza to, że z pewnością i Ty stworzysz stronę na WordPressie lub uruchomisz sklep na WooCommerce. Twój hosting powinien więc być zgodny z wymogami tego CMS-a, a dla wersji 3.2 i wyższej wymagane są:

  • PHP 5.2.4 lub wyższa
  • MySQL 5.0.15 lub wyższa
  • (Opcjonalnie, w wypadku instalacji Multisite) moduł Apache mod_rewrite
  • wsparcie HTTPS

Dobrze jeśli hosting oferuje też auto-instalator WordPress. Przyspiesza to i ułatwia pracę nad stroną www.

Przykładowo w Domeny.pl oferowany jest hosting spełniający powyższe wymogi, z auto-instalatorem WP w komplecie.

Hosting stabilny i bezpieczny

Przerwy w działaniu strony, przy niewielkim ruchu na niej, mogą umknąć uwadze. Jeśli jednak spodziewasz się dużego ruchu lub planujesz stworzyć e-sklep nie możesz sobie pozwolić na przestoje.

Zwróć uwagę na backup. Jak często jest robiony automatycznie przez dostawcę hostingu i ile dni wstecz kopia danych jest przechowywana. Jeśli bowiem strona z jakichkolwiek przyczyn przestanie działać, stracisz część danych, dzięki backupowi możesz odzyskać swoje treści.

Przykładowo w Domeny.pl backup wykonywany jest codziennie.

Jaki hosting wybrać?

Zatem jaki hosting wybrać w 2019 roku? Wszystko zależy od celu, jakie ma spełniać Twoja witryna. Pamiętaj, aby sprawdzić, czy oferta dostawców hostingu obejmuje najnowsze wymogi i aktualizacje.

Jak podobał Ci się ten artykuł?
0 Liczba ocen: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poznaj najnowsze wpisy w kategorii Hosting

Jaki hosting wybrać?

Jak wybrać hosting? Zobacz nasze wskazówki

Mając domenę, czas przekierować ją na serwer. Stawiasz pierwsze kroki w projekcie www? A może jesteś na etapie poszukiwania nowego rozwiązania? Szybki i niezawodny hosting to podstawa działania Twojej strony, bloga czy sklepu.

Czytaj dalej >>
Certyfikaty VMC i BIMI. Twoje logo w Gmailu

Certyfikaty VMC i BIMI. Twoje logo w Gmailu

Codziennie na nasze skrzynki spływają dziesiątki, a nawet setki wiadomości e-mail. Część z nich zostanie pominięta, niezauważona, część uznamy za spam, a część będą stanowiły różne formy nadużyć. Aby wspomóc firmy w ...

Czytaj dalej >>
Skąd brać słowa kluczowe do optymalizacji strony www

Domena a hosting

Zastanawiasz się czym się różni domena od hostingu? Domena to, najprościej najprościej mówiąc adres Twojej strony internetowej. Hosting, to usługa zapewniająca jej pełną widoczność i dostępność w sieci.

Czytaj dalej >>