Świat pędzi do przodu. Google wrzuca kilka razy do roku aktualizacje algorytmu, rośnie znaczenie urządzeń mobilnych, rośnie sprzedaż online, hackerzy atakują coraz mniejsze firmy i coraz częściej. Do tego w 2018 weszło w życie RODO. Jak w tej sytuacji wybrać hosting na 2019 rok?

Hosting ułatwiający szyfrowanie danych

Z jednej strony obowiązuje Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych (RODO). Mówi ono, że informacje muszą być chronione „odpowiednimi środkami technicznymi i organizacyjnymi”, w tym szyfrowaniem danych osobowych. Z drugiej, Google Chrome zaostrza wymóg stosowania HTTPS przez wszystkie strony.

Wszystko to sprawia, że w 2019 roku certyfikat SSL jest koniecznością. Wybierając hosting dla swojej strony, sklepu czy bloga, zwróć uwagę na to czy dany dostawca hostingu oferuje też certyfikaty SSL i ułatwia ich szybką, automatyczną instalację. 

Jeśli posiadasz już stronę www, po instalacji certyfikatu SSL będziesz chciał przekierować linki HTTP na HTTPS, przydatny do tego jest dostęp do .htaccess

Przykładowo w Domeny.pl możesz zamówić certyfikat SSL już za 29 zł / rok i mając hosting w tej samej firmie uruchomić SSL za pomocą Asystenta SSL – prostego instalatora. Możesz też skorzystać z najszerszego w Polsce wyboru certyfikatów na platformie CertyfikatySSL.pl, która jest siostrzaną marką Domeny.pl

Wracając do RODO, jeśli Twoja strona zbiera dane osobowe, np. poprzez formularz kontaktowy, powinieneś w 2019 roku zawrzeć ze swoim dostawcą hostingu Umowę Powierzenia Przetwarzania Danych Osobowych (UPPDO). Upewnij się więc, że Twój hosting nie wymaga żadnych opłat dodatkowych za tą umowę.

Przykładowo w Domeny.pl UPPDO możesz podpisać bezpłatnie, online w Panelu Klienta.

Hosting odpowiedni do WordPress

Nie oszukujmy się, WordPress wygrał w kategorii systemów zarządzania treścią (CMS). Stosują go nie tylko blogerzy i małe firmy, ale też duże marki jak choćby DigiCert, BBC, Sony Music czy TechCrunch.

Oznacza to, że z pewnością i Ty stworzysz stronę na WordPressie lub uruchomisz sklep na WooCommerce. Twój hosting powinien więc być zgodny z wymogami tego CMS-a, a dla wersji 3.2 i wyższej wymagane są:

  • PHP 5.2.4 lub wyższa
  • MySQL 5.0.15 lub wyższa
  • (Opcjonalnie, w wypadku instalacji Multisite) moduł Apache mod_rewrite
  • wsparcie HTTPS

Dobrze jeśli hosting oferuje też auto-instalator WordPress. Przyspiesza to i ułatwia pracę nad stroną www.

Przykładowo w Domeny.pl oferowany jest hosting spełniający powyższe wymogi, z auto-instalatorem WP w komplecie.

Hosting stabilny i bezpieczny

Przerwy w działaniu strony, przy niewielkim ruchu na niej, mogą umknąć uwadze. Jeśli jednak spodziewasz się dużego ruchu lub planujesz stworzyć e-sklep nie możesz sobie pozwolić na przestoje.

Zwróć uwagę na backup. Jak często jest robiony automatycznie przez dostawcę hostingu i ile dni wstecz kopia danych jest przechowywana. Jeśli bowiem strona z jakichkolwiek przyczyn przestanie działać, stracisz część danych, dzięki backupowi możesz odzyskać swoje treści.

Przykładowo w Domeny.pl backup wykonywany jest codziennie.

Jaki hosting wybrać?

Zatem jaki hosting wybrać w 2019 roku? Wszystko zależy od celu, jakie ma spełniać Twoja witryna. Pamiętaj, aby sprawdzić, czy oferta dostawców hostingu obejmuje najnowsze wymogi i aktualizacje.

Jak podobał Ci się ten artykuł?
0 Liczba ocen: 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj najnowsze wpisy w kategorii Hosting

Certyfikaty VMC i BIMI. Twoje logo w Gmailu

Certyfikaty VMC i BIMI. Twoje logo w Gmailu

Codziennie na nasze skrzynki spływają dziesiątki, a nawet setki wiadomości e-mail. Część z nich zostanie pominięta, niezauważona, część uznamy za spam, a część będą stanowiły różne formy nadużyć. Aby wspomóc firmy w ...

Czytaj dalej >>
porady domeny.pl

Domena a hosting

Zastanawiasz się czym się różni domena od hostingu? Domena to, najprościej najprościej mówiąc adres Twojej strony internetowej. Hosting, to usługa zapewniająca jej pełną widoczność i dostępność w sieci.

Czytaj dalej >>
WooCommerce. Sklep na WordPressie

WooCommerce. Sklep na WordPressie

WooCommerce, to rozwiązanie za pomocą, którego stworzysz sklep internetowy na WordPressie. Zwłaszcza teraz, gdy ścieżka zakupowa konsumentów przesunęła się do świata online, rozwiązanie zyskuje szczególnego znaczenia.

Czytaj dalej >>