W dniu dzisiejszym Nominet ogłosił swój plan, dotyczący skróconej nazwy dla domeny .UK. Jest to milowy krok na rynku brytyjskim, bowiem pozwoli przeszło 10 milionom klientów skorzystać ze skróconej i prostszej nazwy. Czy będzie to miało korzystne przełożenie dla ich biznesu?


Domena .uk

To już kolejny kraj po Niemczech (.DE) i Francji (.FR), który zdecydował się na taki krok. Jest to ukłon w stronę przedsiębiorstw, gdyż głównie dla nich, skrócona i unikalna nazwa jest szansą na rozwój biznesu. Warto dodać, że zakup nowej domeny, nie będzie się wiązał ze sporymi kosztami dla potencjalnego nabywcy, a dodatkowo jest korzystną inwestycją w dłuższej perspektywie czasu.

Osoby, które zakupiły wcześniej domeny co.uk, będą miały pierwszeństw pierwokupu. Jest to istotne z punktu widzenia, głównie małych przedsiębiorstw, prężnie działających w Wielkiej Brytanii. Da im, bowiem możliwość wyboru nazwy, jakiej naprawdę potrzebują.

Poniżej znajdują się zmiany jakie zostają wprowadzone przez Nominet, związku z końcówką .uk:

  • Adresy internetowe z końcówką .uk będą dostępne od lata 2014 roku,
  • Przedsiębiorcy będą mogli zarejestrować krótsze i prostsze nazwy jako alternatywę dla .co.uk,
  • Akcja skróconej końcówki jest prowadzona równocześnie z krajami Niemiec i Francji,
  • Nominet ogłosi datę wprowadzenia na rynek w 2014 roku.

Zaoferowanie krótszej i unikalnej nazwy .UK, daje szansę przedsiębiorcom na wyróżnienie się w internecie, zdobycie większego zaufania wśród klientów oraz możliwość wyboru nazwy, przy relatywnie niskim koszcie.

Z pewnością ten krok będzie pozytywnie wpływał, szczególnie na mały biznes w Wielkiej Brytanii. Każde skrócenie nazwy, działa pozytywnie i jest łatwiejsze do zapamiętania dla potencjalnego klienta. Marka .UK to ogromny rynek ponad 10 milionów klientów więc i spora szansa dla samej końcówki .UK na odniesienie sukcesu.

Stwórz własną stronę internetową w domenie .uk. Skorzystaj w tym celu z naszego kreatora stron www.

Źródło: domeny.pl/123-reg.co.uk

Jak podobał Ci się ten artykuł?
0 Liczba ocen: 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj najnowsze wpisy w kategorii Domeny

Jak stworzyć nazwę? Poradnik

Jak stworzyć nazwę i wyróżnić swoje usługi?

Nazwa, powinna być…no właśnie? Jaka powinna być nazwa produktu/usługi/witryny? Czy proces tworzenia nazwy jest trudny? Gdzie szukać inspiracji? Co jest trendy, a co passe? Pobierz poradnik.

Czytaj dalej >>
Jak sprawdzić czy domena trafiła na listę spamu?

Jak sprawdzić czy domena trafiła na listę spamu?

Budując i rozwijając swoją ofertę, zależy Ci aby domena była dostępna 24h, a kontakt z Klientami poprzez skrzynkę mailową skuteczny i szybki. Niekiedy zdarzyć się może, że domena znalazła się na liście spamu.

Czytaj dalej >>
Jak wybrać domenę. Te 4 kroki Cię naprowadzą

Jak wybrać domenę. Te 4 kroki Cię naprowadzą

Planujesz kupić domenę i nie wiesz jaką wybrać? Zapewne Twoja pierwsza myśl to ".pl" lub ".com", ale to nie zawsze najlepszy wybór. Warto wziąć pod uwagę swoją formę działalności, obszar geograficzny i charakter działania.

Czytaj dalej >>