W dniu dzisiejszym Nominet ogłosił swój plan, dotyczący skróconej nazwy dla domeny .UK. Jest to milowy krok na rynku brytyjskim, bowiem pozwoli przeszło 10 milionom klientów skorzystać ze skróconej i prostszej nazwy. Czy będzie to miało korzystne przełożenie dla ich biznesu?


Domena .uk

To już kolejny kraj po Niemczech (.DE) i Francji (.FR), który zdecydował się na taki krok. Jest to ukłon w stronę przedsiębiorstw, gdyż głównie dla nich, skrócona i unikalna nazwa jest szansą na rozwój biznesu. Warto dodać, że zakup nowej domeny, nie będzie się wiązał ze sporymi kosztami dla potencjalnego nabywcy, a dodatkowo jest korzystną inwestycją w dłuższej perspektywie czasu.

Osoby, które zakupiły wcześniej domeny co.uk, będą miały pierwszeństw pierwokupu. Jest to istotne z punktu widzenia, głównie małych przedsiębiorstw, prężnie działających w Wielkiej Brytanii. Da im, bowiem możliwość wyboru nazwy, jakiej naprawdę potrzebują.

Poniżej znajdują się zmiany jakie zostają wprowadzone przez Nominet, związku z końcówką .uk:

  • Adresy internetowe z końcówką .uk będą dostępne od lata 2014 roku,
  • Przedsiębiorcy będą mogli zarejestrować krótsze i prostsze nazwy jako alternatywę dla .co.uk,
  • Akcja skróconej końcówki jest prowadzona równocześnie z krajami Niemiec i Francji,
  • Nominet ogłosi datę wprowadzenia na rynek w 2014 roku.

Zaoferowanie krótszej i unikalnej nazwy .UK, daje szansę przedsiębiorcom na wyróżnienie się w internecie, zdobycie większego zaufania wśród klientów oraz możliwość wyboru nazwy, przy relatywnie niskim koszcie.

Z pewnością ten krok będzie pozytywnie wpływał, szczególnie na mały biznes w Wielkiej Brytanii. Każde skrócenie nazwy, działa pozytywnie i jest łatwiejsze do zapamiętania dla potencjalnego klienta. Marka .UK to ogromny rynek ponad 10 milionów klientów więc i spora szansa dla samej końcówki .UK na odniesienie sukcesu.

Źródło: domeny.pl/123-reg.co.uk

Jak podobał Ci się ten artykuł?
0 Liczba ocen: 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj najnowsze wpisy w kategorii Domeny

Jaka domena dla szkoły?

Jaka domena dla szkoły? Zobacz nasz przegląd

Zastanawiasz się jaka domena będzie optymalna dla szkoły? Pamiętaj, że adres, który zarejestrujesz powinien być krótki i łatwy do zapamiętania.. Zobacz rozszerzenia dla edukacji.

Czytaj dalej >>
Rynek domeny .pl [2Q2020]

Rynek domeny .pl [2Q2020]. Podsumowanie

NASK opublikował raport i podsumował drugi kwartał 2020 roku. Jak rozwijał się rynek domeny .pl? Co się zmieniło? Z jakich usług najczęściej korzystali abonenci i kim właściwie oni są? Zobaczcie krótkie podsumowanie raportu.

Czytaj dalej >>
Jaka domena dla firmy?

Jaka domena dla firmy? Zainspiruj się!

Stawiasz pierwsze kroki pod własną marką. Dopełniłeś wszelkich formalności i chcesz teraz opowiedzieć o tym światu? Budując stronę swojego produktu bądź usługi nie zapominaj o detalach. To na ich podstawie klient wypracowuje opinię na temat marki.

Czytaj dalej >>