W dniu dzisiejszym Nominet ogłosił swój plan, dotyczący skróconej nazwy dla domeny .UK. Jest to milowy krok na rynku brytyjskim, bowiem pozwoli przeszło 10 milionom klientów skorzystać ze skróconej i prostszej nazwy. Czy będzie to miało korzystne przełożenie dla ich biznesu?


Domena .uk

To już kolejny kraj po Niemczech (.DE) i Francji (.FR), który zdecydował się na taki krok. Jest to ukłon w stronę przedsiębiorstw, gdyż głównie dla nich, skrócona i unikalna nazwa jest szansą na rozwój biznesu. Warto dodać, że zakup nowej domeny, nie będzie się wiązał ze sporymi kosztami dla potencjalnego nabywcy, a dodatkowo jest korzystną inwestycją w dłuższej perspektywie czasu.

Osoby, które zakupiły wcześniej domeny co.uk, będą miały pierwszeństw pierwokupu. Jest to istotne z punktu widzenia, głównie małych przedsiębiorstw, prężnie działających w Wielkiej Brytanii. Da im, bowiem możliwość wyboru nazwy, jakiej naprawdę potrzebują.

Poniżej znajdują się zmiany jakie zostają wprowadzone przez Nominet, związku z końcówką .uk:

  • Adresy internetowe z końcówką .uk będą dostępne od lata 2014 roku,
  • Przedsiębiorcy będą mogli zarejestrować krótsze i prostsze nazwy jako alternatywę dla .co.uk,
  • Akcja skróconej końcówki jest prowadzona równocześnie z krajami Niemiec i Francji,
  • Nominet ogłosi datę wprowadzenia na rynek w 2014 roku.

Zaoferowanie krótszej i unikalnej nazwy .UK, daje szansę przedsiębiorcom na wyróżnienie się w internecie, zdobycie większego zaufania wśród klientów oraz możliwość wyboru nazwy, przy relatywnie niskim koszcie.

Z pewnością ten krok będzie pozytywnie wpływał, szczególnie na mały biznes w Wielkiej Brytanii. Każde skrócenie nazwy, działa pozytywnie i jest łatwiejsze do zapamiętania dla potencjalnego klienta. Marka .UK to ogromny rynek ponad 10 milionów klientów więc i spora szansa dla samej końcówki .UK na odniesienie sukcesu.

Stwórz własną stronę internetową w domenie .uk. Skorzystaj w tym celu z naszego kreatora stron www.

Źródło: domeny.pl/123-reg.co.uk

Jak podobał Ci się ten artykuł?
0 Liczba ocen: 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj najnowsze wpisy w kategorii Domeny

Ciekawe transakcje na rynku domen

Ciekawe transakcje na rynku domen

Wydaje Ci się, że rejestracja domeny internetowej to tylko niezbędny element obecności online? Stawiasz stronę i potrzebujesz domeny. Otóż nie! O tym, że domena może być dobrym sposobem na biznes mówią wartości transakcji, które odnotowujemy na rynku domen. Zobacz najciekawsze.

Czytaj dalej >>
Itaka. Świadomie do celu

Itaka. Świadomie do celu

Itaka od 32 lat kreuje dla nas niezapomniane doświadczenia podróżnicze. Zaszczytny tytuł lidera wśród polskich biur podróży zobowiązuje do ciągłego poszerzania portfolio usług. Nie mniej ważna jest świadoma obecność w sieci i ciągłe podejmowanie działań wspierających bezpieczeństwo użytkowników.

Czytaj dalej >>
Domena .eu. Europejskie standardy bezpieczeństwa.

Domena .eu - europejskie standardy bezpieczeństwa

Domena europejska to jedna z najchętniej rejestrowanych domen na świecie. Jak rozwijała się domena .eu i jakie priorytety w zakresie jej bezpiecznego użytkowania wprowadza EURid?

Czytaj dalej >>