Domena .eu udostępniona została w 2005 r. z inicjatywy Komisji Europejskiej. Dziś liczba zarejestrowanych z nią domen wynosi 3 747 879 (łącznie z .ею) i według danych CENTR jest to szósta najczęściej zamawiana na świecie domena krajowa (ccTLD). Co o niej myślą Polacy? Na to pytanie odpowiemy na podstawie najnowszego raportu EURid za trzeci kwartał 2018 r.


.Eu. Polska w Top 10

Już ponad 3 mln nazw z domeną .eu.

Mówi się, że jeśli zapytasz Niemca kim się czuje najpierw powie, że Europejczykiem, potem opowie o swoim landzie, a na trzecim miejscu doda, że jest Niemcem. To wydaje się potwierdzać popularność domeny .eu wśród obywateli Niemiec. Kraj ten jest głównym rejestratorem .eu z prawie 1 milionem domen, co oznacza, że co czwartą domenę z końcówką .eu rejestruje się u naszych zachodnich sąsiadów.

Polska z kolei to ponad 260.00 zarejestrowanych domen .eu, co plasuje nas na szóstym miejscu w Unii Europejskiej. Wyprzedzają nas Holandia, Francja, Wielka Brytania i Włochy. Za nami z kolei są Austria, Czechy, Belgia, Hiszpania i pozostałe kraje znajdujące się poza Top 10.


Dlaczego Polacy wybierają .eu?

Według danych Domeny.pl domena .eu zawdzięcza swoją popularność co najmniej kilku czynnikom:

  • myśląc o rynkach zagranicznych myślimy o Europie;
  • większość interesujących nazw z domeną .pl jest już zajęta… – statystyki pokazują, że .eu jest kolejnym „naturalnym wyborem”;
  • czujemy się Europejczykami – .eu jest nam bliska;
  • rejestracja domeny .eu jest przeważnie tańsza niż domeny .com;
  • .eu postrzegana jest jako bardziej prestiżowa niż np. .net czy .org, a jednocześnie jako bardziej intuicyjna.

Powyższe wydają się potwierdzać wypowiedzi abonentów domeny .eu:

Chociaż sprzedajemy nasze produkty na całym świecie, to UE pozostaje naszym głównym rynkiem zbytu… BAJO zabawki są projektowane i produkowane w oparciu o wymagające unijne normy oraz przepisy. Surowiec użyty do produkcji zabawek także pochodzi z Europy.

Jesteśmy postrzegani jako solidna marka z szerokim wachlarzem asortymentu. Dzięki adresowi .eu komunikujemy jasno, że jakość i bezpieczeństwo pozostaje naszym priorytetem, ponieważ nasze produkty, jako unijne, spełniają wszelkie normy i standardy UE.

Domena .eu z całą pewnością jest jedną z najciekawszych domen, jakie należy rozważyć tworząc swój adres internetowy, a w wielu wypadkach najlepszym wyborem.

Jak podobał Ci się ten artykuł?
0 Liczba ocen: 0
Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj najnowsze wpisy w kategorii Domeny

Jaka domena dla szkoły?

Jaka domena dla szkoły? Zobacz nasz przegląd

Zastanawiasz się jaka domena będzie optymalna dla szkoły? Pamiętaj, że adres, który zarejestrujesz powinien być krótki i łatwy do zapamiętania.. Zobacz rozszerzenia dla edukacji.

Czytaj dalej >>
Rynek domeny .pl [2Q2020]

Rynek domeny .pl [2Q2020]. Podsumowanie

NASK opublikował raport i podsumował drugi kwartał 2020 roku. Jak rozwijał się rynek domeny .pl? Co się zmieniło? Z jakich usług najczęściej korzystali abonenci i kim właściwie oni są? Zobaczcie krótkie podsumowanie raportu.

Czytaj dalej >>
Jaka domena dla firmy?

Jaka domena dla firmy? Zainspiruj się!

Stawiasz pierwsze kroki pod własną marką. Dopełniłeś wszelkich formalności i chcesz teraz opowiedzieć o tym światu? Budując stronę swojego produktu bądź usługi nie zapominaj o detalach. To na ich podstawie klient wypracowuje opinię na temat marki.

Czytaj dalej >>