Domena .eu udostępniona została w 2005 r. z inicjatywy Komisji Europejskiej. Dziś liczba zarejestrowanych z nią domen wynosi 3 747 879 (łącznie z .ею) i według danych CENTR jest to szósta najczęściej zamawiana na świecie domena krajowa (ccTLD). Co o niej myślą Polacy? Na to pytanie odpowiemy na podstawie najnowszego raportu EURid za trzeci kwartał 2018 r.


.Eu. Polska w Top 10

Kraje, które rejestrują domenę .eu

Mówi się, że jeśli zapytasz Niemca kim się czuje najpierw powie, że Europejczykiem, potem opowie o swoim landzie, a na trzecim miejscu doda, że jest Niemcem. To wydaje się potwierdzać popularność domeny .eu wśród obywateli Niemiec. Kraj ten jest głównym rejestratorem .eu z prawie 1 milionem domen, co oznacza, że co czwartą domenę z końcówką .eu rejestruje się u naszych zachodnich sąsiadów.

Polska z kolei to ponad 260.00 zarejestrowanych domen .eu, co plasuje nas na szóstym miejscu w Unii Europejskiej. Wyprzedzają nas Holandia, Francja, Wielka Brytania i Włochy. Za nami z kolei są Austria, Czechy, Belgia, Hiszpania i pozostałe kraje znajdujące się poza Top 10.


Dlaczego Polacy wybierają .eu?

Według danych Domeny.pl domena .eu zawdzięcza swoją popularność co najmniej kilku czynnikom:

  • myśląc o rynkach zagranicznych myślimy o Europie;
  • większość interesujących nazw z domeną .pl jest już zajęta… – statystyki pokazują, że .eu jest kolejnym „naturalnym wyborem”;
  • czujemy się Europejczykami – .eu jest nam bliska;
  • rejestracja domeny .eu jest przeważnie tańsza niż domeny .com;
  • .eu postrzegana jest jako bardziej prestiżowa niż np. .net czy .org, a jednocześnie jako bardziej intuicyjna.

Powyższe wydają się potwierdzać wypowiedzi abonentów domeny .eu:

Chociaż sprzedajemy nasze produkty na całym świecie, to UE pozostaje naszym głównym rynkiem zbytu… BAJO zabawki są projektowane i produkowane w oparciu o wymagające unijne normy oraz przepisy. Surowiec użyty do produkcji zabawek także pochodzi z Europy.

Jesteśmy postrzegani jako solidna marka z szerokim wachlarzem asortymentu. Dzięki adresowi .eu komunikujemy jasno, że jakość i bezpieczeństwo pozostaje naszym priorytetem, ponieważ nasze produkty, jako unijne, spełniają wszelkie normy i standardy UE.

Domena .eu z całą pewnością jest jedną z najciekawszych domen, jakie należy rozważyć tworząc swój adres internetowy, a w wielu wypadkach najlepszym wyborem.

Masz już swój europejski adres internetowy? Czas na serwer. W domeny.pl możesz każdy pakiet przetestować na okres 14 dni. Korzystaj z: hostingu www, serwera dedykowanego bądź serwera VPS.

Jak podobał Ci się ten artykuł?
0 Liczba ocen: 0
Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj najnowsze wpisy w kategorii Domeny

Jak sprawdzić czy domena trafiła na listę spamu?

Jak sprawdzić czy domena trafiła na listę spamu?

Budując i rozwijając swoją ofertę, zależy Ci aby domena była dostępna 24h, a kontakt z Klientami poprzez skrzynkę mailową skuteczny i szybki. Niekiedy zdarzyć się może, że domena znalazła się na liście spamu.

Czytaj dalej >>
Ciekawe transakcje na rynku domen

Ciekawe transakcje na rynku domen

Wydaje Ci się, że rejestracja domeny internetowej to tylko niezbędny element obecności online? Stawiasz stronę i potrzebujesz domeny. Otóż nie! O tym, że domena może być dobrym sposobem na biznes mówią wartości transakcji, które odnotowujemy na rynku domen. Zobacz najciekawsze.

Czytaj dalej >>
Itaka. Świadomie do celu

Itaka. Świadomie do celu

Itaka od 32 lat kreuje dla nas niezapomniane doświadczenia podróżnicze. Zaszczytny tytuł lidera wśród polskich biur podróży zobowiązuje do ciągłego poszerzania portfolio usług. Nie mniej ważna jest świadoma obecność w sieci i ciągłe podejmowanie działań wspierających bezpieczeństwo użytkowników.

Czytaj dalej >>