Domena .eu udostępniona została w 2005 r. z inicjatywy Komisji Europejskiej. Dziś liczba zarejestrowanych z nią domen wynosi 3 747 879 (łącznie z .ею) i według danych CENTR jest to szósta najczęściej zamawiana na świecie domena krajowa (ccTLD). Co o niej myślą Polacy? Na to pytanie odpowiemy na podstawie najnowszego raportu EURid za trzeci kwartał 2018 r.


.Eu. Polska w Top 10

Kraje, które rejestrują domenę .eu

Mówi się, że jeśli zapytasz Niemca kim się czuje najpierw powie, że Europejczykiem, potem opowie o swoim landzie, a na trzecim miejscu doda, że jest Niemcem. To wydaje się potwierdzać popularność domeny .eu wśród obywateli Niemiec. Kraj ten jest głównym rejestratorem .eu z prawie 1 milionem domen, co oznacza, że co czwartą domenę z końcówką .eu rejestruje się u naszych zachodnich sąsiadów.

Polska z kolei to ponad 260.00 zarejestrowanych domen .eu, co plasuje nas na szóstym miejscu w Unii Europejskiej. Wyprzedzają nas Holandia, Francja, Wielka Brytania i Włochy. Za nami z kolei są Austria, Czechy, Belgia, Hiszpania i pozostałe kraje znajdujące się poza Top 10.


Dlaczego Polacy wybierają .eu?

Według danych Domeny.pl domena .eu zawdzięcza swoją popularność co najmniej kilku czynnikom:

  • myśląc o rynkach zagranicznych myślimy o Europie;
  • większość interesujących nazw z domeną .pl jest już zajęta… – statystyki pokazują, że .eu jest kolejnym „naturalnym wyborem”;
  • czujemy się Europejczykami – .eu jest nam bliska;
  • rejestracja domeny .eu jest przeważnie tańsza niż domeny .com;
  • .eu postrzegana jest jako bardziej prestiżowa niż np. .net czy .org, a jednocześnie jako bardziej intuicyjna.

Powyższe wydają się potwierdzać wypowiedzi abonentów domeny .eu:

Chociaż sprzedajemy nasze produkty na całym świecie, to UE pozostaje naszym głównym rynkiem zbytu… BAJO zabawki są projektowane i produkowane w oparciu o wymagające unijne normy oraz przepisy. Surowiec użyty do produkcji zabawek także pochodzi z Europy.

Jesteśmy postrzegani jako solidna marka z szerokim wachlarzem asortymentu. Dzięki adresowi .eu komunikujemy jasno, że jakość i bezpieczeństwo pozostaje naszym priorytetem, ponieważ nasze produkty, jako unijne, spełniają wszelkie normy i standardy UE.

Domena .eu z całą pewnością jest jedną z najciekawszych domen, jakie należy rozważyć tworząc swój adres internetowy, a w wielu wypadkach najlepszym wyborem.

Masz już swój europejski adres internetowy? Czas na serwer. W domeny.pl możesz każdy pakiet przetestować na okres 14 dni. Korzystaj z: hostingu www, serwera dedykowanego bądź serwera VPS.

Jak podobał Ci się ten artykuł?
0 Liczba ocen: 0
Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poznaj najnowsze wpisy w kategorii Domeny

Budmat ponad 30 lat międzynarodowego zasięgu

Budmat - ponad 30 lat międzynarodowego zasięgu

Innowacje techniczne w połączeniu z estetyką. Funkcjonalność w parze z designem. Czy takie założenia dla biznesu mają rację bytu? Nasz Klient, firma Budmat udowadnia, że taka mieszanka jest możliwa

Czytaj dalej >>
DMARC - czyli jak zwiększyć bezpieczeństwo korespondencji mailowej

DMARC - czyli jak zwiększyć bezpieczeństwo korespondencji mailowej

Codziennie wysyłamy globalnie setki tysięcy maili. Korespondencja mailowa zrewolucjonizowała komunikację. Bezpieczeństwo, słowo klucz nabiera szczególnego znaczenia. Poznaj rekord DMARC.

Czytaj dalej >>
Jak stworzyć nazwę? Poradnik

Jak stworzyć nazwę i wyróżnić swoje usługi?

Nazwa, powinna być…no właśnie? Jaka powinna być nazwa produktu/usługi/witryny? Czy proces tworzenia nazwy jest trudny? Gdzie szukać inspiracji? Co jest trendy, a co passe? Pobierz poradnik.

Czytaj dalej >>