Rok 2015 jak najbardziej można nazwać rokiem udanym dla rynku domen. W poprzednim artykule na naszym blogu pisaliśmy o domenie lasvegas.com, którą kupiono za rekordową cenę 90 milionów dolarów.
Domena sex.com wylicytowana została za bagatela 13 milionów dolarów. Dzięki takiemu wynikowi uplasowała się na drugim miejscu pod względem wykupionych najdroższych nazw domen na świecie. Jednak to jeszcze nie koniec.


Rynek domen


Rok 2014 okazał się być mało interesujący w stosunku do poprzednich lat. Łączna kwota, za którą wykupiono wystawione domeny, nie zdołała przebić oferty, którą złożono za jedną z najdroższych nazw domen. Nadszedł jednak czas, o którym nikt by nie pomyślał. Końcówka 2015 roku dostarczyła nam sporo emocji.
Przed samymi Świętami Bożego Narodzenia blog domenowy DomainPros.com poinformował o kolejnej wysokiej sprzedaży. Choć nie wiadomo, czy kupujący sprawił sobie prezent pod choinkę, autor poinformował, że dwuznakowa nazwa 77.com została sprzedana za kwotę ponad 5 milionów dolarów!
Domena 77.com była wystawiona do kupna już od dłuższego czasu, nic jednak nie zapowiadało, że nadejdzie niespodziewana oferta opiewająca na tak wysoką sumę pieniędzy.
Do 22 grudnia wchodząc na oferowaną stronę mogliśmy jedynie zobaczyć napis Na sprzedaż gdzie widniał również formularz kontaktowy.
Jeżeli transakcja 77.com oficjalnie się potwierdzi, będzie to druga nazwa domeny pod względem najdroższych domen minionego roku. Dwucyfrowe domeny to rzadkość, ponieważ istnieje ich około stu na rynku, pomijając rozszerzenia. Dzięki Azjatyckiemu rozwojowi rynku coraz częściej również kupowane są domeny, trzy i czterocyfrowe.
Warto również przypomnieć o domenie whisky.com która w 2014 roku sprzedana została za ponad trzy miliony dolarów.
W 1996 roku jej właściciel, Michael Castello otrzymał email od profesora z Niemiec w sprawie domeny Whisky.com. Castello zaproponował cenę 1000 dolarów.
Zainteresowany stwierdził, że za kwotę 100 dolarów może zarejestrować inną domenę i odrzucił ofertę. Rok później Niemiec odezwał się ponownie, wyrażając zgodę na żądaną kwotę. Castello podniósł cenę do 10 tys. dolarów i obydwaj panowie nie doszli do porozumienia.
Gdy jednak emocje minęły, interesant po pewnym czasie ponowił ofertę, ale ostatecznie poddał się, gdy Castello zwiększył swoje oczekiwania do 100 tysięcy dolarów. Koniec końców wystarczyło poczekać do 2014 roku i cieszyć się ceną, która z pewnością byłaby zadowalająca dla każdego sprzedającego.

Dlatego też przy wycenie domen zaufaj ekspertom, którzy badają domenę pod kilkoma aspektami i wyceniają domeny na ich podstawie. Zajrzyj na https://domeny.pl i dowiedz się więcej!

Aktualizacja 11.02.2020

Usługa wyceny domen od lutego 2020 r. nie znajduje się w naszej ofercie.

Jak podobał Ci się ten artykuł?
0 Liczba ocen: 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj najnowsze wpisy w kategorii Domeny

Jak sprawdzić czy domena trafiła na listę spamu?

Jak sprawdzić czy domena trafiła na listę spamu?

Budując i rozwijając swoją ofertę, zależy Ci aby domena była dostępna 24h, a kontakt z Klientami poprzez skrzynkę mailową skuteczny i szybki. Niekiedy zdarzyć się może, że domena znalazła się na liście spamu.

Czytaj dalej >>
Jak wybrać domenę. Te 4 kroki Cię naprowadzą

Jak wybrać domenę. Te 4 kroki Cię naprowadzą

Planujesz kupić domenę i nie wiesz jaką wybrać? Zapewne Twoja pierwsza myśl to ".pl" lub ".com", ale to nie zawsze najlepszy wybór. Warto wziąć pod uwagę swoją formę działalności, obszar geograficzny i charakter działania.

Czytaj dalej >>
Ciekawe transakcje na rynku domen

Ciekawe transakcje na rynku domen

Wydaje Ci się, że rejestracja domeny internetowej to tylko niezbędny element obecności online? Stawiasz stronę i potrzebujesz domeny. Otóż nie! O tym, że domena może być dobrym sposobem na biznes mówią wartości transakcji, które odnotowujemy na rynku domen. Zobacz najciekawsze.

Czytaj dalej >>