Było głośno o domenie sex.com, która została sprzedana za 13 milionów dolarów. Ale to nic! Domena LasVegas.com została wyceniona na 90 milionów dolarów. To najprawdopodobniej jedna z najwyższych cen w historii transakcji na rynku domen.


Domena LasVegas.com

Transakcja zainicjowana 10 lat temu może zostać sfinalizowana dopiero w 2040 roku. Skąd ten długi okres oczekiwania na jej finał. Domena LasVegas.com została zarejestrowana w 1997 roku. 8 lat później zmieniła abonamenta, po wpłaceniu przez nabywcę pierwszej raty o wartości 12 mln dolarów. W każdym miesiącu nowy właściciel wpłaca na konto poprzedniego 208 tys. dolarów. Przez okres pierwszych 3 lat miesięcznie wpłacał kwotę 83 tys. dolarów, a przez kolejny okres kwoty 60-125 tys. dolarów. Do dziś dysponent wpłacił 30 mln dolarów. W czerwcu 2016 abonent ma możliwość przerwania umowy. Czy to zrobi? Zobaczymy niedługo… Może zrezygnować z dalszych płatności na rzecz utracenia prawa do dalszego używania nazwy. Jeśli nie zrezygnuje z umowy nadal będzie wpłacał 208 tys. dolarów miesięcznie do 2040 roku. Łącznie wpłaci 90 mln dolarów.

Ujawniona kwota szokuje nawet domainerów. Mimo, że wiemy, że wiele transakcji pozostaje nieujawnionych to jednak mało kto przypuszczał, że ceny mogą być aż tak wysokie. Dotychczas najdroższą ujawnioną transakcją była sprzedaż domeny sex.com za 13 mln dolarów w 2010 roku.

Skąd wiemy o transakcji LasVegas.com? To dzięki czujności George’a Kirikosa, który zainteresował się oświadczeniem finansowym spółki Vegas.com i odkrył sensacyjną informację na trzynastej stronie dokumentu. Kirikos opisał całą sprawę na swoim kanale twitterowym.

Przy tej sytuacji pojawia się taka ciekawostka dotycząca wycen domen i cieszących się dużym powodzeniem wyceniarek dostępnych w Internecie. Jeden z popularnych automatów do wycen podał wartość dla domeny LasVegas.com na kwotę 231 tys. dolarów. Co pokazuje, że pomylił się o jedyne 89,5 mln dolarów, które znacznie wpływają na portfel właściciela domeny. Dlatego też przy wycenie domen zaufaj ekspertom, którzy badają domenę pod kilkoma aspektami i wyceniają domeny na ich podstawie. Zajrzyj na https://domeny.pl/wycena-domen.html.

Jak podobał Ci się ten artykuł?
0 Liczba ocen: 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj najnowsze wpisy w kategorii Domeny

Jak sprawdzić czy domena trafiła na listę spamu?

Jak sprawdzić czy domena trafiła na listę spamu?

Budując i rozwijając swoją ofertę, zależy Ci aby domena była dostępna 24h, a kontakt z Klientami poprzez skrzynkę mailową skuteczny i szybki. Niekiedy zdarzyć się może, że domena znalazła się na liście spamu.

Czytaj dalej >>
Jak wybrać domenę. Te 4 kroki Cię naprowadzą

Jak wybrać domenę. Te 4 kroki Cię naprowadzą

Planujesz kupić domenę i nie wiesz jaką wybrać? Zapewne Twoja pierwsza myśl to ".pl" lub ".com", ale to nie zawsze najlepszy wybór. Warto wziąć pod uwagę swoją formę działalności, obszar geograficzny i charakter działania.

Czytaj dalej >>
Ciekawe transakcje na rynku domen

Ciekawe transakcje na rynku domen

Wydaje Ci się, że rejestracja domeny internetowej to tylko niezbędny element obecności online? Stawiasz stronę i potrzebujesz domeny. Otóż nie! O tym, że domena może być dobrym sposobem na biznes mówią wartości transakcji, które odnotowujemy na rynku domen. Zobacz najciekawsze.

Czytaj dalej >>