Scott Charney, wiceprezes Microsoftu odpowiedzialny za Trustworthy Computing, w trakcie swojego wystąpienia podczas konferencji RSA w San Francisco powiedział, że Microsoft nie naruszył swoich zasad, jeżeli chodzi o współpracę z NSA.

Realizujemy tylko postanowienia sądowe, dotyczące konkretnych przypadków – powiedział Charney w nawiązaniu do oskarżeń, że Microsoft przekazywał duże ilości danych rządowym instytucjom, takim jak NSA. ?Nigdy nie nakazywano nam takich działań, a nawet gdyby, to i tak byśmy tego nie zrobili. Musimy respektować prawo krajów, w których działamy.?

Bezpieczeństwo, poszanowanie prywatności i przejrzystość to zasady, których Microsoft przestrzega już od lat – powiedział Charney – Nie martwię się tym, co zrobiliśmy, ponieważ nigdy nie odstępujemy od naszych zasad. Przejmuję się tym, jak jesteśmy przedstawiani. Musicie przyjrzeć się faktom, a fakty są takie, że wszystko co robiliśmy, robiliśmy zgodnie z naszymi zasadami i tak będzie nadal.

Nie wstawiamy luk do zabezpieczeń naszych produktów i usług. To byłoby ekonomiczne samobójstwo – wyjaśnia Charney.

Skomplikowana rola rządu w Internecie polega na tym, że jest zarówno obrońcą sieci i jednocześnie ją wykorzystuje do swoich celów. W tym przypadku zachodzi konflikt interesów. – wyjaśniał Charney. – Na przykład, jeżeli rząd znajdzie lukę w Windows, to czy poinformuje o tym Microsoft, żeby mógł naprawić problem, czy zachowa tę wiedzę dla siebie, żeby móc ją wykorzystać. Charney zostawił to pytanie bez odpowiedzi.

Podobny konflikt interesów występuje również wśród użytkowników. Chcą oni jednocześnie czuć się bezpiecznie i być chronieni przez rząd, a z drugiej strony zależy im na zachowaniu własnej prywatności.

Możesz wybrać ukrywanie danych, co utrudni działania rządu, ale tym samym ułatwi życie przestępcom. – powiedział Charney. – To jest poważny problem i musimy go rozsądnie przemyśleć i rozważyć, jakie działania akcje będą odpowiednie.

Źródło: Domeny.pl / Infosecurity

Fot.: Flickr/Jonathan McIntosh

Jak podobał Ci się ten artykuł?
0 Liczba ocen: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poznaj najnowsze wpisy w kategorii Bezpieczeństwo

DMARC - czyli jak zwiększyć bezpieczeństwo korespondencji mailowej

DMARC - czyli jak zwiększyć bezpieczeństwo korespondencji mailowej

Codziennie wysyłamy globalnie setki tysięcy maili. Korespondencja mailowa zrewolucjonizowała komunikację. Bezpieczeństwo, słowo klucz nabiera szczególnego znaczenia. Poznaj rekord DMARC.

Czytaj dalej >>
Certyfikat VMC

Logo Twojej firmy w poczcie e-mail. Poznaj certyfikat VMC

VMC jest rodzajem certyfikatu cyfrowego, który potwierdza autentyczność Twojego logotypu w wiadomości. Oznacza to, że wysyłając e-mail, w skrzynce odbiorczej, adresat zamiast Twoich inicjałów, może zobaczyć logotyp Twojej marki.

Czytaj dalej >>
@Poczta Kwiatowa. Case study

®Poczta Kwiatowa, czyli jak bezpiecznie dostarczyć przesyłkę na drugi koniec świata?

Imieniny, urodziny? A może wyjątkowa rocznica? Lub po prostu, chęć powiedzenia “Dobrze, że jesteś”. Nie ważne czy jesteś blisko, czy daleko. ®Poczta Kwiatowa to rozwiązanie, które jest zawsze na czas.

Czytaj dalej >>