Huffington Post opublikował artykuł, w którym opisuje, jak ważny jest pasek adresu przeglądarki i nawigacja bezpośrednia. Nawigacja bezpośrednia, to po prostu wpisanie adresu żądanej strony wprost w pasek adresu, bez korzystania z wyszukiwarki.

Zgodnie z raportem Fairwinds bezpośrednia nawigacja to 38% ruchu w sieci.

Bardzo interesująca jest sytuacja na urządzeniach mobilnych, gdzie użytkownicy wyraźnie preferują pasek adresu. Na telefonach i tabletach jest on po prostu większy. Poniżej zestawienie według kategorii (studium Marketing Land) za 2012 rok:

Podróże:
Nawigacja bezpośrednia: 43%
Wyszukiwarki: 24%

Motoryzacja:
Nawigacja bezpośrednia: 46%
Wyszukiwarki: 37 %

Restauracje:
Nawigacja bezpośrednia: 44%
Wyszukiwarki: 33%

Można wnioskować, że rosnący udział urządzeń mobilnych w dostępie do internetu będzie pogłębiał ten trend, a to przełoży się na wartość krótkich domen.

Źródło: Domeny.pl/Huffington Post

Jak podobał Ci się ten artykuł?
0 Liczba ocen: 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj najnowsze wpisy w kategorii Domeny

Ciekawe transakcje na rynku domen

Ciekawe transakcje na rynku domen

Wydaje Ci się, że rejestracja domeny internetowej to tylko niezbędny element obecności online? Stawiasz stronę i potrzebujesz domeny. Otóż nie! O tym, że domena może być dobrym sposobem na biznes mówią wartości transakcji, które odnotowujemy na rynku domen. Zobacz najciekawsze.

Czytaj dalej >>
Itaka. Świadomie do celu

Itaka. Świadomie do celu

Itaka od 32 lat kreuje dla nas niezapomniane doświadczenia podróżnicze. Zaszczytny tytuł lidera wśród polskich biur podróży zobowiązuje do ciągłego poszerzania portfolio usług. Nie mniej ważna jest świadoma obecność w sieci i ciągłe podejmowanie działań wspierających bezpieczeństwo użytkowników.

Czytaj dalej >>
Domena .eu. Europejskie standardy bezpieczeństwa.

Domena .eu - europejskie standardy bezpieczeństwa

Domena europejska to jedna z najchętniej rejestrowanych domen na świecie. Jak rozwijała się domena .eu i jakie priorytety w zakresie jej bezpiecznego użytkowania wprowadza EURid?

Czytaj dalej >>