Huffington Post opublikował artykuł, w którym opisuje, jak ważny jest pasek adresu przeglądarki i nawigacja bezpośrednia. Nawigacja bezpośrednia, to po prostu wpisanie adresu żądanej strony wprost w pasek adresu, bez korzystania z wyszukiwarki.

Zgodnie z raportem Fairwinds bezpośrednia nawigacja to 38% ruchu w sieci.

Bardzo interesująca jest sytuacja na urządzeniach mobilnych, gdzie użytkownicy wyraźnie preferują pasek adresu. Na telefonach i tabletach jest on po prostu większy. Poniżej zestawienie według kategorii (studium Marketing Land) za 2012 rok:

Podróże:
Nawigacja bezpośrednia: 43%
Wyszukiwarki: 24%

Motoryzacja:
Nawigacja bezpośrednia: 46%
Wyszukiwarki: 37 %

Restauracje:
Nawigacja bezpośrednia: 44%
Wyszukiwarki: 33%

Można wnioskować, że rosnący udział urządzeń mobilnych w dostępie do internetu będzie pogłębiał ten trend, a to przełoży się na wartość krótkich domen.

Źródło: Domeny.pl/Huffington Post

Jak podobał Ci się ten artykuł?
0 Liczba ocen: 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj najnowsze wpisy w kategorii Domeny

Jak stworzyć nazwę? Poradnik

Jak stworzyć nazwę i wyróżnić swoje usługi?

Nazwa, powinna być…no właśnie? Jaka powinna być nazwa produktu/usługi/witryny? Czy proces tworzenia nazwy jest trudny? Gdzie szukać inspiracji? Co jest trendy, a co passe? Pobierz poradnik.

Czytaj dalej >>
Jak sprawdzić czy domena trafiła na listę spamu?

Jak sprawdzić czy domena trafiła na listę spamu?

Budując i rozwijając swoją ofertę, zależy Ci aby domena była dostępna 24h, a kontakt z Klientami poprzez skrzynkę mailową skuteczny i szybki. Niekiedy zdarzyć się może, że domena znalazła się na liście spamu.

Czytaj dalej >>
Jak wybrać domenę. Te 4 kroki Cię naprowadzą

Jak wybrać domenę. Te 4 kroki Cię naprowadzą

Planujesz kupić domenę i nie wiesz jaką wybrać? Zapewne Twoja pierwsza myśl to ".pl" lub ".com", ale to nie zawsze najlepszy wybór. Warto wziąć pod uwagę swoją formę działalności, obszar geograficzny i charakter działania.

Czytaj dalej >>