Jakich informacji spodziewasz się wchodząc na stronę www? Klikając na adres www.philipmorrisexposed.us liczysz na to, że znajdziesz ciekawostki, które nie powinny ujrzeć światła dziennego na temat spółki Philip Morris oraz jej oferowanych produktów.


Case: Philip Morris

Sugeruje to tekst umieszczony w adresie www. Poruszając się po sieci intuicyjnie nazwy domen sugerują nam co się pod danym adresem znajduje. Tak jak zaglądając na stronę philipmorrisusa.com spodziewasz się, że odnajdziesz informacje na temat firmy, jej misję, historię, klientów, produkty, tak wchodząc na stronę philipmorrisexposed.us chcesz zobaczyć brudy wyciągnięte spod dywanu.

Jednak Internet zaskakuje nas. Wchodząc na tą stronę niestety nie odnajdziesz żadnych informacji na temat spółki. Widzisz witrynę obejmującą kampanię rzucenia palenia. Znajdziesz na niej informacje jak poradzić sobie z uzależnieniem: filmy, poradniki, wypowiedzi osób którym się udało, forum, na którym możecie porozumieć się z innymi osobami, które również są uzależnione od nikotyny. Tą samą stronę odnajdziesz pod adresem QuitSmoking.com .

Zabezpiecz znak

Philip Morris odczytał taki zabieg, umieszczenia kampanii Quit Smoking na domenie zaczynającej się od nazwy jego firmy, jako działania przeciwko niemu. Oskarżył właściciela o użycie znaku łudząco podobnego do jego w złej wierze. Podany przez nas adres to tylko przykład. Oskarżenie dotyczyło 24 adresów www zawierających nazwę Philip Morris. Ostatecznie spółka wygrała sprawę. Sąd nakazał przeniesienie praw do domeny z oskarżonego do Spółki.

Ta opisana sytuacja nie jest pierwsza i zapewne nie ostatnia jaka miała miejsce w Internecie. Jest wiele sposobów na zapobieganie takich sytuacji. Aczkolwiek nie zawsze mamy do tego uzasadnione prawo. Pamiętaj, aby zadbać o swoją markę. Wejdź w posiadanie znaku towarowego. Znak towarowy pozwoli Ci na wyłączność ? to pierwszy krok do zapewnienia swojej marce unikalności.

źródło: Domeny.pl

Jak podobał Ci się ten artykuł?
0 Liczba ocen: 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj najnowsze wpisy w kategorii Bezpieczeństwo

Zagrożenia w internecie. Mapa anty(bezpieczeństwa).

Zagrożenia w Internecie. Mapa (anty)bezpieczeństwa

Zagrożenia w internecie. Jak wygląda globalna mapa (anty)bezpieczeństwa. Co powinno nas zaniepokoić? Zobacz nasz przegląd ostatnich ataków w sieci.

Czytaj dalej >>
ECC. Certyfikaty SSL.

Krzywe eliptyczne w certyfikatach SSL. Teraz silniejsze szyfrowanie

ECC to najnowszy asymetryczny algorytm szyfrowania, który jest alternatywą dla algorytmu RSA. 256-bitowy klucz ECC odpowiada takim samym zabezpieczeniom jak 3,072-bitowy klucz RSA.

Czytaj dalej >>
Certyfikaty VMC i BIMI. Twoje logo w Gmailu

Certyfikaty VMC i BIMI. Twoje logo w Gmailu

Codziennie na nasze skrzynki spływają dziesiątki, a nawet setki wiadomości e-mail. Część z nich zostanie pominięta, niezauważona, część uznamy za spam, a część będą stanowiły różne formy nadużyć. Aby wspomóc firmy w ...

Czytaj dalej >>