Wielu z nas myśląc o przyspieszeniu działania swojej strony www myśli o zmniejszeniu wielkości obrazków i innych wytycznych jakie podsuwa choćby PageSpeed Insight czy Pingdom. Jest jednak jeden prosty sposób, który znacząco wpływa na prędkość, a jest nim wersja PHP.


[Aktualizacja: 10-2020]
Klienci Domeny.pl mogą skorzystać z nowszej wersji PHP 7.4
Aktualizacja języka PHP to nowe możliwości dla użytkowników.

PHP 7.2 – przyspieszamy!

Nasze serwery umożliwiają użytkownikom wybór wersji PHP od 5.2 do 7.2.
Jeśli używasz wersji niższej niż 7.2. dokonanie aktualizacji PHP nie jest konieczne, a jej brak nie wpłynie na dalsze poprawne działanie Twojej strony. Jeżeli jednak zdecydujesz się na ten krok upewnij się, że usługi znajdujące się na serwerze będą kompatybilne z rozwiązaniami stosowanymi w PHP 7.2.

Co wnosi wersja 7.2?

No dobrze, ale po co w ogóle miałbyś zmieniać wersję PHP?

Jak pokazują badania, wersja PHP wpływa na szybkość wczytywania się strony www. Ponadto każda kolejna wersja odznacza się większym wpływem na prędkość, co oznacza że 7.2 jest szybsza niż np. 7.1. A prędkość strony to bez wątpienia coś, na czym powinno Ci zależeć.

W lipcu 2018 doszło do kolejnej aktualizacji algorytmy Google, tzw. mobile-first index. Od teraz prędkość wczytywania się strony to nie tylko korzyść dla użytkowników (UX), ale też czynnik wpływający na ranking (SEO):Przyspieszamy?

Największą różnicę poczujesz przełączając się na 7.2 z 5.x. Testy wydajnościowe pokazują, że PHP 7.2 jest o ponad 200% szybsze niż 5.6.

Z oficjalną listą zmian wprowadzonych w najnowszej wersji możesz zapoznać się pod adresem: http://php.net/releases/7_2_0.php

Jak sprawdzić i zmienić wersję PHP w Domeny.pl?

Jeśli posiadasz hosting w Domeny.pl i skierowaną na nasze serwery domenę internetową, wystarczy że w Panelu Klienta wykonasz tych 5 prostych kroków.

W ten sposób zarówno możesz się upewnić co do wersji PHP, z jakiej korzysta Twoja strona, jak i zmienić ją na wyższą, np. 7.2.

Jak podobał Ci się ten artykuł?
5 Liczba ocen: 1
Komentarze

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Poznaj najnowsze wpisy w kategorii Hosting

  Certyfikaty VMC i BIMI. Twoje logo w Gmailu

  Certyfikaty VMC i BIMI. Twoje logo w Gmailu

  Codziennie na nasze skrzynki spływają dziesiątki, a nawet setki wiadomości e-mail. Część z nich zostanie pominięta, niezauważona, część uznamy za spam, a część będą stanowiły różne formy nadużyć. Aby wspomóc firmy w ...

  Czytaj dalej >>
  porady domeny.pl

  Domena a hosting

  Zastanawiasz się czym się różni domena od hostingu? Domena to, najprościej najprościej mówiąc adres Twojej strony internetowej. Hosting, to usługa zapewniająca jej pełną widoczność i dostępność w sieci.

  Czytaj dalej >>
  WooCommerce. Sklep na WordPressie

  WooCommerce. Sklep na WordPressie

  WooCommerce, to rozwiązanie za pomocą, którego stworzysz sklep internetowy na WordPressie. Zwłaszcza teraz, gdy ścieżka zakupowa konsumentów przesunęła się do świata online, rozwiązanie zyskuje szczególnego znaczenia.

  Czytaj dalej >>