Myślisz, że 2 tys. dolarów za adres w nowej domenie to dużo? Okazuje się, że nie dla wszystkich. W związku z rozwojem sektora nowych domen, branżowe końcówki zaczynają się cenić.

Jeden z greckich przedsiębiorców specjalizujących się w  domenach na swoim blogu opisał interesujący przypadek odrzucenia oferty na domenę z końcówką .money. Właściciel domeny otrzymał propozycję transakcji na kwotę w wysokości 2 tys. dolarów w zamian za sprzedaż adresu howtoget.money. Odrzucił ją. Broker zainteresowany kupnem ponowił swoją ofertę drugi raz lecz znowu została odrzucona. Jak się później okazało, klient, który oferował tą kwotę posiada już dwie podobne domeny, które także zdołał odkupić. David Jambrovic, bo na takiego abonenta widnieją domeny, ma już w swoim posiadaniu adresy how2get.money oraz how2getmoney.com. Podobno tą ostatnią odkupił za 2,1 tys. dolarów.

Trudno ocenić czy ta kwota jest mała czy duża. Z punktu widzenia marki, adres wydaje się bardzo atrakcyjny. Jednak jeśli chodzi o jej długość jej wartość się obniża, ponieważ zawiera 3 wyrazy i składa się aż z 8 liter. Oceniając pod względem długości samą nazwę, można ją zaliczyć do długich adresów, które na rynku wtórnym osiągają niskie ceny. Warto też zauważyć, że domainer, który odrzucił ofertę uważa to za zwycięstwo nowych rozszerzeń nad standardowymi końcówkami.

Czy powinniśmy nowe domeny postrzegać jako zagrożenie dla .eu czy .com? Na pewno powinniśmy postrzegać je jako szansę dla nowych firm, które dopiero wchodzą na rynek i szukają atrakcyjnej nazwy dla swojej strony w sieci. Pamiętajmy, że jedna sprzedaż adresu z nową końcówką nie jest wyznacznikiem, ale pokazuje też, że za stosunkowo młody produkt na rynku można dostać całkiem niezłą cenę.

Zainwestuj w nowe domeny i już dziś spraw by Twój adres był atrakcyjny: https://domeny.pl/nowe-domeny.html.

Jak podobał Ci się ten artykuł?
0 Liczba ocen: 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj najnowsze wpisy w kategorii Domeny

Jaka domena dla szkoły?

Jaka domena dla szkoły? Zobacz nasz przegląd

Zastanawiasz się jaka domena będzie optymalna dla szkoły? Pamiętaj, że adres, który zarejestrujesz powinien być krótki i łatwy do zapamiętania.. Zobacz rozszerzenia dla edukacji.

Czytaj dalej >>
co to jest domena

Co to jest domena?

Domena internetowa jest to adres strony w internecie, który składa się z nazwy i rozszerzenia, tak zwanej końcówki (przykładowo: domeny.pl gdzie nazwa to "domeny" a końcówka ".pl"). Domena służy do odszukania strony www ...

Czytaj dalej >>
Rynek domeny .pl [2Q2020]

Rynek domeny .pl [2Q2020]. Podsumowanie

NASK opublikował raport i podsumował drugi kwartał 2020 roku. Jak rozwijał się rynek domeny .pl? Co się zmieniło? Z jakich usług najczęściej korzystali abonenci i kim właściwie oni są? Zobaczcie krótkie podsumowanie raportu.

Czytaj dalej >>