Myślisz, że 2 tys. dolarów za adres w nowej domenie to dużo? Okazuje się, że nie dla wszystkich. W związku z rozwojem sektora nowych domen, branżowe końcówki zaczynają się cenić.

Jeden z greckich przedsiębiorców specjalizujących się w  domenach na swoim blogu opisał interesujący przypadek odrzucenia oferty na domenę z końcówką .money. Właściciel domeny otrzymał propozycję transakcji na kwotę w wysokości 2 tys. dolarów w zamian za sprzedaż adresu howtoget.money. Odrzucił ją. Broker zainteresowany kupnem ponowił swoją ofertę drugi raz lecz znowu została odrzucona. Jak się później okazało, klient, który oferował tą kwotę posiada już dwie podobne domeny, które także zdołał odkupić. David Jambrovic, bo na takiego abonenta widnieją domeny, ma już w swoim posiadaniu adresy how2get.money oraz how2getmoney.com. Podobno tą ostatnią odkupił za 2,1 tys. dolarów.

Trudno ocenić czy ta kwota jest mała czy duża. Z punktu widzenia marki, adres wydaje się bardzo atrakcyjny. Jednak jeśli chodzi o jej długość jej wartość się obniża, ponieważ zawiera 3 wyrazy i składa się aż z 8 liter. Oceniając pod względem długości samą nazwę, można ją zaliczyć do długich adresów, które na rynku wtórnym osiągają niskie ceny. Warto też zauważyć, że domainer, który odrzucił ofertę uważa to za zwycięstwo nowych rozszerzeń nad standardowymi końcówkami.

Czy powinniśmy nowe domeny postrzegać jako zagrożenie dla .eu czy .com? Na pewno powinniśmy postrzegać je jako szansę dla nowych firm, które dopiero wchodzą na rynek i szukają atrakcyjnej nazwy dla swojej strony w sieci. Pamiętajmy, że jedna sprzedaż adresu z nową końcówką nie jest wyznacznikiem, ale pokazuje też, że za stosunkowo młody produkt na rynku można dostać całkiem niezłą cenę.

Zainwestuj w nowe domeny i już dziś spraw by Twój adres był atrakcyjny: https://domeny.pl/nowe-domeny.html.

Zarejestrowałeś nową domenę? To może Ci się przydać: hosting www, kreator stron www, certyfikat SSL.

Jak podobał Ci się ten artykuł?
0 Liczba ocen: 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj najnowsze wpisy w kategorii Domeny

Jak stworzyć nazwę? Poradnik

Jak stworzyć nazwę i wyróżnić swoje usługi?

Nazwa, powinna być…no właśnie? Jaka powinna być nazwa produktu/usługi/witryny? Czy proces tworzenia nazwy jest trudny? Gdzie szukać inspiracji? Co jest trendy, a co passe? Pobierz poradnik.

Czytaj dalej >>
Jak sprawdzić czy domena trafiła na listę spamu?

Jak sprawdzić czy domena trafiła na listę spamu?

Budując i rozwijając swoją ofertę, zależy Ci aby domena była dostępna 24h, a kontakt z Klientami poprzez skrzynkę mailową skuteczny i szybki. Niekiedy zdarzyć się może, że domena znalazła się na liście spamu.

Czytaj dalej >>
Jak wybrać domenę. Te 4 kroki Cię naprowadzą

Jak wybrać domenę. Te 4 kroki Cię naprowadzą

Planujesz kupić domenę i nie wiesz jaką wybrać? Zapewne Twoja pierwsza myśl to ".pl" lub ".com", ale to nie zawsze najlepszy wybór. Warto wziąć pod uwagę swoją formę działalności, obszar geograficzny i charakter działania.

Czytaj dalej >>