Codziennie otrzymujemy nowe informacje dotyczące dopuszczenia przez ICAAN kolejnych, nowych domen najwyższego poziomu.


Czas na nowe domeny

.CLUB Domains, LLC operator nowej domeny .CLUB podpisał wczoraj umowę  z ICANN. Domena .Club znajduje się w ” TOP 10 ” na wielu stronach wstępnej rejestracji oraz zajmuje  26 miejsce  z 30 najlepszych nowych rozszerzeń.

.Club jest marką globalną , która dla każdego oznacza zupełnie coś innego. Czy jest to klub akademicki, klub sportowy, społeczny, klub biznesu lub fanklub, będzie można znaleźć domenę, reprezentującą dane zainteresowania bądź grupę.

Colin Campbell, prezes i założyciel .CLUB Domains LLC

Kolejną grupą domen będzie zarządzana przez Donuts, który zaaplikował aż o 307 nowych domen najwyższego poziomu więc jest jednym z największych graczy na rynku. Najszybciej doczekamy się siedmiu z nich m.in. .BIKE, .CLOTHING, .HOLDINGS, .GURU, .PLUMBING, .SINGLES oraz .VENTURES. Firma poinformowała, że faza sunrise startuje już 26 listopada i potrwa 60 dni. Już pod koniec stycznia, każdy zainteresowany będzie mógł zarejestrować wybrane przez siebie nazwy.

Kolejną domeną dopuszczoną do rejestracji przez ICAAN będzie .KIWI od New Zealanders.
Warto dodać, że domena .KIWI wejdzie w fazę sunrise wcześniej bo już za kilka dni tj. 13 listopada, a zakończy się w okolicach świąt. Dokładnej daty wciąż nie wyznaczono.
Myślę, że bardzo trafnie ocenił potencjał nowych domen Rich Merdinger z GoDaddy: nazwy domen w XXI wieku są równie wartościowe co nieruchomości. To wielkie wydarzenie dla internetu gdyż nowa era domen daje szerokie spektrum rozwoju i możliwości dotarcia do potencjalnego klienta. DONUTS ma najszerszą ofertę na rynku domen i niepowtarzalną szanse osiągnięcia sporego sukcesu.

Czas pokaże co z tych wizji okaże się faktem, a co pobożnymi życzeniami. Jedno jest pewne, zbliżający się rok będzie niezwykle emocjonującym dlatego warto przyglądać się dynamicznie rosnącemu rynkowi domen najwyższego poziomu.


Zarejestrowałeś domenę? Oprócz adresu www będziesz potrzebować serwera (korzystaj z: hostingu www, serwera dedykowanego bądź serwera VPS) i certyfikat SSL.

Źródło: Domeny.pl/domainnews

Jak podobał Ci się ten artykuł?
0 Liczba ocen: 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj najnowsze wpisy w kategorii Domeny

Domena .eu. Europejskie standardy bezpieczeństwa.

Domena .eu - europejskie standardy bezpieczeństwa

Domena europejska to jedna z najchętniej rejestrowanych domen na świecie. Jak rozwijała się domena .eu i jakie priorytety w zakresie jej bezpiecznego użytkowania wprowadza EURid?

Czytaj dalej >>

Dr Irena Eris - sukces pisany pasją

Wiedza, determinacja, a przede wszystkim pasja to motywacja, która nakręca do działania. Maksyma, którą od lat wyznaje założycielka marki Dr Irena Eris, pozwoliła przekuć idee w sukces i stać się wiodącą marką kosmetyczną na mapie Europy.

Czytaj dalej >>
Gastop - od lokalnej firmy do międzynarodowej ekspansji.

Ile potrzeba domen, żeby podbić świat?

Zobacz historię sukcesu naszego Klienta. Firma GASTOP rozpoczęła swoją działalność w 1996 r., kiedy Internet w Polsce dopiero raczkował. Jak spółka wykorzystała nowe możliwości? Jak ważna jest współpraca z zaufanymi partnerami biznesowymi?

Czytaj dalej >>