Codziennie otrzymujemy nowe informacje dotyczące dopuszczenia przez ICAAN kolejnych, nowych domen najwyższego poziomu.


Czas na nowe domeny

.CLUB Domains, LLC operator nowej domeny .CLUB podpisał wczoraj umowę  z ICANN. Domena .Club znajduje się w ” TOP 10 ” na wielu stronach wstępnej rejestracji oraz zajmuje  26 miejsce  z 30 najlepszych nowych rozszerzeń.

.Club jest marką globalną , która dla każdego oznacza zupełnie coś innego. Czy jest to klub akademicki, klub sportowy, społeczny, klub biznesu lub fanklub, będzie można znaleźć domenę, reprezentującą dane zainteresowania bądź grupę.

Colin Campbell, prezes i założyciel .CLUB Domains LLC

Kolejną grupą domen będzie zarządzana przez Donuts, który zaaplikował aż o 307 nowych domen najwyższego poziomu więc jest jednym z największych graczy na rynku. Najszybciej doczekamy się siedmiu z nich m.in. .BIKE, .CLOTHING, .HOLDINGS, .GURU, .PLUMBING, .SINGLES oraz .VENTURES. Firma poinformowała, że faza sunrise startuje już 26 listopada i potrwa 60 dni. Już pod koniec stycznia, każdy zainteresowany będzie mógł zarejestrować wybrane przez siebie nazwy.

Kolejną domeną dopuszczoną do rejestracji przez ICAAN będzie .KIWI od New Zealanders.
Warto dodać, że domena .KIWI wejdzie w fazę sunrise wcześniej bo już za kilka dni tj. 13 listopada, a zakończy się w okolicach świąt. Dokładnej daty wciąż nie wyznaczono.
Myślę, że bardzo trafnie ocenił potencjał nowych domen Rich Merdinger z GoDaddy: nazwy domen w XXI wieku są równie wartościowe co nieruchomości. To wielkie wydarzenie dla internetu gdyż nowa era domen daje szerokie spektrum rozwoju i możliwości dotarcia do potencjalnego klienta. DONUTS ma najszerszą ofertę na rynku domen i niepowtarzalną szanse osiągnięcia sporego sukcesu.

Czas pokaże co z tych wizji okaże się faktem, a co pobożnymi życzeniami. Jedno jest pewne, zbliżający się rok będzie niezwykle emocjonującym dlatego warto przyglądać się dynamicznie rosnącemu rynkowi domen najwyższego poziomu.


Zarejestrowałeś domenę? Oprócz adresu www będziesz potrzebować serwera (korzystaj z: hostingu www, serwera dedykowanego bądź serwera VPS) i certyfikat SSL.

Źródło: Domeny.pl/domainnews

Jak podobał Ci się ten artykuł?
0 Liczba ocen: 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj najnowsze wpisy w kategorii Domeny

Jak sprawdzić czy domena trafiła na listę spamu?

Jak sprawdzić czy domena trafiła na listę spamu?

Budując i rozwijając swoją ofertę, zależy Ci aby domena była dostępna 24h, a kontakt z Klientami poprzez skrzynkę mailową skuteczny i szybki. Niekiedy zdarzyć się może, że domena znalazła się na liście spamu.

Czytaj dalej >>
Jak wybrać domenę. Te 4 kroki Cię naprowadzą

Jak wybrać domenę. Te 4 kroki Cię naprowadzą

Planujesz kupić domenę i nie wiesz jaką wybrać? Zapewne Twoja pierwsza myśl to ".pl" lub ".com", ale to nie zawsze najlepszy wybór. Warto wziąć pod uwagę swoją formę działalności, obszar geograficzny i charakter działania.

Czytaj dalej >>
Ciekawe transakcje na rynku domen

Ciekawe transakcje na rynku domen

Wydaje Ci się, że rejestracja domeny internetowej to tylko niezbędny element obecności online? Stawiasz stronę i potrzebujesz domeny. Otóż nie! O tym, że domena może być dobrym sposobem na biznes mówią wartości transakcji, które odnotowujemy na rynku domen. Zobacz najciekawsze.

Czytaj dalej >>