Codziennie otrzymujemy nowe informacje dotyczące dopuszczenia przez ICAAN kolejnych, nowych domen najwyższego poziomu.


Czas na nowe domeny

.CLUB Domains, LLC operator nowej domeny .CLUB podpisał wczoraj umowę  z ICANN. Domena .Club znajduje się w ” TOP 10 ” na wielu stronach wstępnej rejestracji oraz zajmuje  26 miejsce  z 30 najlepszych nowych rozszerzeń.

.Club jest marką globalną , która dla każdego oznacza zupełnie coś innego. Czy jest to klub akademicki, klub sportowy, społeczny, klub biznesu lub fanklub, będzie można znaleźć domenę, reprezentującą dane zainteresowania bądź grupę.

Colin Campbell, prezes i założyciel .CLUB Domains LLC

Kolejną grupą domen będzie zarządzana przez Donuts, który zaaplikował aż o 307 nowych domen najwyższego poziomu więc jest jednym z największych graczy na rynku. Najszybciej doczekamy się siedmiu z nich m.in. .BIKE, .CLOTHING, .HOLDINGS, .GURU, .PLUMBING, .SINGLES oraz .VENTURES. Firma poinformowała, że faza sunrise startuje już 26 listopada i potrwa 60 dni. Już pod koniec stycznia, każdy zainteresowany będzie mógł zarejestrować wybrane przez siebie nazwy.

Kolejną domeną dopuszczoną do rejestracji przez ICAAN będzie .KIWI od New Zealanders.
Warto dodać, że domena .KIWI wejdzie w fazę sunrise wcześniej bo już za kilka dni tj. 13 listopada, a zakończy się w okolicach świąt. Dokładnej daty wciąż nie wyznaczono.
Myślę, że bardzo trafnie ocenił potencjał nowych domen Rich Merdinger z GoDaddy: nazwy domen w XXI wieku są równie wartościowe co nieruchomości. To wielkie wydarzenie dla internetu gdyż nowa era domen daje szerokie spektrum rozwoju i możliwości dotarcia do potencjalnego klienta. DONUTS ma najszerszą ofertę na rynku domen i niepowtarzalną szanse osiągnięcia sporego sukcesu.

Czas pokaże co z tych wizji okaże się faktem, a co pobożnymi życzeniami. Jedno jest pewne, zbliżający się rok będzie niezwykle emocjonującym dlatego warto przyglądać się dynamicznie rosnącemu rynkowi domen najwyższego poziomu.


Zarejestrowałeś domenę? Oprócz adresu www będziesz potrzebować serwera (korzystaj z: hostingu www, serwera dedykowanego bądź serwera VPS) i certyfikat SSL.

Źródło: Domeny.pl/domainnews

Jak podobał Ci się ten artykuł?
0 Liczba ocen: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poznaj najnowsze wpisy w kategorii Domeny

Opcja na domenę. Twój sposób na wymarzony adres.

Opcja na domenę. Twój sposób na wymarzony adres

Chcesz zarejestrować domenę, ale okazuje się, że wymarzona nazwa posiada już swojego abonenta. Domena jest już zajęta. Czy to oznacza, że szansa przepadła już bezpowrotnie? Nie koniecznie, poznaj usługę opcji na domenę.

Czytaj dalej >>
Budmat ponad 30 lat międzynarodowego zasięgu

Budmat - ponad 30 lat międzynarodowego zasięgu

Innowacje techniczne w połączeniu z estetyką. Funkcjonalność w parze z designem. Czy takie założenia dla biznesu mają rację bytu? Nasz Klient, firma Budmat udowadnia, że taka mieszanka jest możliwa

Czytaj dalej >>
DMARC - czyli jak zwiększyć bezpieczeństwo korespondencji mailowej

DMARC - czyli jak zwiększyć bezpieczeństwo korespondencji mailowej

Codziennie wysyłamy globalnie setki tysięcy maili. Korespondencja mailowa zrewolucjonizowała komunikację. Bezpieczeństwo, słowo klucz nabiera szczególnego znaczenia. Poznaj rekord DMARC.

Czytaj dalej >>