Codziennie otrzymujemy nowe informacje dotyczące dopuszczenia przez ICAAN kolejnych, nowych domen najwyższego poziomu.


Czas na nowe domeny

.CLUB Domains, LLC operator nowej domeny .CLUB podpisał wczoraj umowę  z ICANN. Domena .Club znajduje się w ” TOP 10 ” na wielu stronach wstępnej rejestracji oraz zajmuje  26 miejsce  z 30 najlepszych nowych rozszerzeń.

.Club jest marką globalną , która dla każdego oznacza zupełnie coś innego. Czy jest to klub akademicki, klub sportowy, społeczny, klub biznesu lub fanklub, będzie można znaleźć domenę, reprezentującą dane zainteresowania bądź grupę.

Colin Campbell, prezes i założyciel .CLUB Domains LLC

Kolejną grupą domen będzie zarządzana przez Donuts, który zaaplikował aż o 307 nowych domen najwyższego poziomu więc jest jednym z największych graczy na rynku. Najszybciej doczekamy się siedmiu z nich m.in. .BIKE, .CLOTHING, .HOLDINGS, .GURU, .PLUMBING, .SINGLES oraz .VENTURES. Firma poinformowała, że faza sunrise startuje już 26 listopada i potrwa 60 dni. Już pod koniec stycznia, każdy zainteresowany będzie mógł zarejestrować wybrane przez siebie nazwy.

Kolejną domeną dopuszczoną do rejestracji przez ICAAN będzie .KIWI od New Zealanders.
Warto dodać, że domena .KIWI wejdzie w fazę sunrise wcześniej bo już za kilka dni tj. 13 listopada, a zakończy się w okolicach świąt. Dokładnej daty wciąż nie wyznaczono.
Myślę, że bardzo trafnie ocenił potencjał nowych domen Rich Merdinger z GoDaddy: nazwy domen w XXI wieku są równie wartościowe co nieruchomości. To wielkie wydarzenie dla internetu gdyż nowa era domen daje szerokie spektrum rozwoju i możliwości dotarcia do potencjalnego klienta. DONUTS ma najszerszą ofertę na rynku domen i niepowtarzalną szanse osiągnięcia sporego sukcesu.

Czas pokaże co z tych wizji okaże się faktem, a co pobożnymi życzeniami. Jedno jest pewne, zbliżający się rok będzie niezwykle emocjonującym dlatego warto przyglądać się dynamicznie rosnącemu rynkowi domen najwyższego poziomu.


Źródło: Domeny.pl/domainnews

Jak podobał Ci się ten artykuł?
0 Liczba ocen: 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj najnowsze wpisy w kategorii Domeny

Jaka domena dla szkoły?

Jaka domena dla szkoły? Zobacz nasz przegląd

Zastanawiasz się jaka domena będzie optymalna dla szkoły? Pamiętaj, że adres, który zarejestrujesz powinien być krótki i łatwy do zapamiętania.. Zobacz rozszerzenia dla edukacji.

Czytaj dalej >>
Rynek domeny .pl [2Q2020]

Rynek domeny .pl [2Q2020]. Podsumowanie

NASK opublikował raport i podsumował drugi kwartał 2020 roku. Jak rozwijał się rynek domeny .pl? Co się zmieniło? Z jakich usług najczęściej korzystali abonenci i kim właściwie oni są? Zobaczcie krótkie podsumowanie raportu.

Czytaj dalej >>
Jaka domena dla firmy?

Jaka domena dla firmy? Zainspiruj się!

Stawiasz pierwsze kroki pod własną marką. Dopełniłeś wszelkich formalności i chcesz teraz opowiedzieć o tym światu? Budując stronę swojego produktu bądź usługi nie zapominaj o detalach. To na ich podstawie klient wypracowuje opinię na temat marki.

Czytaj dalej >>