Rynek domen Sedo przeprowadził ankietę wśród 1150 osób z USA, Wielkiej Brytanii, Chin i Niemiec na temat postrzegania i świadomości istnienia nowych domen.


Tak dla nowych domen

Badanie wykazało m.in., że Chiny są dużo bardziej zaawansowane w porównaniu z innymi krajami, jeżeli chodzi o wiedzę dotyczącą nowych domen, a pogląd na samą ideę i jej powodzenie jest tam dużo pozytywniejszy.

Zdecydowana większość badanych rozumie znaczenie roli, jaką domeny internetowe odgrywają w ich działalności (80%). Ponadto sondaż pokazał, że nowe domeny są postrzegane raczej pozytywnie, 63% uważa, że ich wprowadzenie było dobrym pomysłem.

Nowe domeny coraz bardziej popularne

Sondaż pokazał także, że poziom świadomości nowych domen w społeczeństwie stale rośnie. W badaniu przeprowadzonym w 2013 roku wśród Amerykanów zajmujących się zawodowo marketingiem tylko 25% wiedziało cokolwiek o nowych domenach, a w tegorocznym wskaźnik ten wyniósł 40%. Ogólnie we wszystkich krajach, w których przeprowadzono ankietę 41% było świadome wprowadzenia nowych domen, 40% nic o tym nie wiedziało, a 19% przyznało, że coś o tym słyszało, ale nie jest do końca pewne.

Większość z nas używa Internetu codziennie, zarówno w pracy, jak i w życiu prywatnym, więc bardzo ważne jest zrozumienie zmian, jakie w nim zachodzą. Przy dużej liczbie osób, które wciąż nie są świadome istnienia nowych domen, a także tych, które nie wiedzą, jak je wykorzystać, oczywiste jest, że organizacje branżowe muszą kontynuować działalność edukacyjną w tym zakresie.

Tobias Flaitz, prezes Sedo

Większość ankietowanych w USA  (54%) nie wie nic o nowych domenach. Jest to  odsetek dużo niższy od pozostałych krajów, w których przeprowadzono ankietę. Marketingowcy w USA są bardziej sceptyczni w kwestii wprowadzenia nowych domen, niż jakakolwiek inna grupa. Wśród nich aż 75% uważa, że nowe domeny wprowadzą zamieszanie w Internecie. Zdanie to podziela tylko 50% ogółu badanych w USA i 43% wszystkich ankietowanych. Rok temu opinię o możliwości wystąpienia problemów podzielało 62% pracowników marketingu w USA. To w połączeniu z pozytywnymi opiniami z innych krajów pokazuje, że kampanie przeciwko nowym domenom prowadzone przez Verisign czy Association of National Advertisers miały jednak dość duży wpływ na opinie.

W Wielkiej Brytanii 44% respondentów nie słyszało o nowych domenach. Niewiedza w kwestii nowych domen w Niemczech dotyczy tylko 29% badanych. Większość (55%) uważa, że wprowadzenie nowych domen było dobrym pomysłem. Z kolei prawie połowa uważa, że nowe domeny wprowadzą zamieszanie w Internecie.

Większość respondentów z Chin ma pozytywne podejście do nowych domen, uważając ich wprowadzenie za dobry pomysł (86%) i oczekuje, że dzięki nim łatwiej będzie poruszać się w Internecie (62%). Świadomość istnienia nowych domen jest w Chinach niewiarygodnie wysoka, tylko 4% nic o nich nie wie. Co więcej, aż 72% twierdzi, ze widziała działające strony z nowymi końcówkami.


Źródło: Domeny.pl / Business Wire
Fot.: Sedo

Jak podobał Ci się ten artykuł?
0 Liczba ocen: 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj najnowsze wpisy w kategorii Domeny

Ciekawe transakcje na rynku domen

Ciekawe transakcje na rynku domen

Wydaje Ci się, że rejestracja domeny internetowej to tylko niezbędny element obecności online? Stawiasz stronę i potrzebujesz domeny. Otóż nie! O tym, że domena może być dobrym sposobem na biznes mówią wartości transakcji, które odnotowujemy na rynku domen. Zobacz najciekawsze.

Czytaj dalej >>
Itaka. Świadomie do celu

Itaka. Świadomie do celu

Itaka od 32 lat kreuje dla nas niezapomniane doświadczenia podróżnicze. Zaszczytny tytuł lidera wśród polskich biur podróży zobowiązuje do ciągłego poszerzania portfolio usług. Nie mniej ważna jest świadoma obecność w sieci i ciągłe podejmowanie działań wspierających bezpieczeństwo użytkowników.

Czytaj dalej >>
Domena .eu. Europejskie standardy bezpieczeństwa.

Domena .eu - europejskie standardy bezpieczeństwa

Domena europejska to jedna z najchętniej rejestrowanych domen na świecie. Jak rozwijała się domena .eu i jakie priorytety w zakresie jej bezpiecznego użytkowania wprowadza EURid?

Czytaj dalej >>