Rynek domen rządzi się swoimi prawami, a cykl życia domeny jest nieubłagany. Przez chwilę nieuwagi można stracić atrakcyjną domenę. Z odrobiną szczęścia – zyskać adres warty miliony.


Opcja na domenę, czyli?

W ostatnim czasie popularne stało się przechwytywanie domen za pomocą tzw. opcji. Jest to kolejny znak, że warto inwestować właśnie w ten rodzaj pozyskiwania atrakcyjnych adresów.

Opcja na rejestrację domeny to usługa zapewnienia jej użytkownikowi pierwszeństwa do rejestracji danej domeny, po tym jak zostanie ona zwolniona przez aktualnego abonenta.
Opcja nie gwarantuje, że dana domena zostanie zarejestrowana przez użytkownika Opcji. Zapewnia za to, że osoba taka będzie pierwsza w kolejce do rejestracji domeny w wypadku, gdy aktualny abonent nie utrzyma domeny.


Przechwycenie domen wifi.pl i kawa.pl

Domenę wifi.pl przechwycono w taki sam sposób jak niedawno stało się z adresem kawa.pl. Jak podaje serwis rynekdomen.pl, adres z nazwą „kawa” do niedawna był w posiadaniu Tchibo. Nie znamy powodów, dla których firma nie zadbała o przedłużenie domeny internetowej, ale jak można łatwo się domyślić, była to dla nich duża strata. Po blisko 10 latach, domena wpadła w ręce Bartłomieja Usydusa.

Obecny właściciel wifi.pl, Tomasz Słowiński, o tym zakupie mówi, że był to strzał w dziesiątkę. Szacuje, że domena ma taki sam potencjał jak kawa.pl. Domainer czekał na możliwość przechwycenia tego adresu 8 lat. Nie jest to długo w porównaniu z tym, że na domenę ze swoim nazwiskiem czekał, aż 11 lat. Właściciel wifi.pl jak sam przyznaje, jest aktywnym graczem na giełdzie domenowej. Pozyskał bowiem za pomocą opcji na domenę  już około 500 domen. Czekając na przechwycenie wifi.pl w jego ręce trafiły również m.in.: dezodorant.pl, deszczownia.pl, rekruter.pl, marketingpolityczny.pl.

Domena wifi.pl jako krótka, łatwa i związana tematycznie z IT ma wysoką wartość. Dodatkowo podnosi ją bardzo szybki rozwój nowych technologii oraz urządzeń mobilnych.

Więcej o opcji

Jak widać inwestycje na rynku wtórnym domen mogą się opłacać. Opcja na domenę pozwala legalnie przejąć domenę w przypadku, gdy obecny właściciel nie opłaci rachunku lub zrezygnuje z domeny. Wybierając opcję uzyskujesz pierwszeństwo do rejestracji takiej domeny. Koszt to niecała złotówka na miesiąc, a jak pokazują powyższe przykłady dobrze ulokowana może przynieść ogromne zyski https://domeny.pl/opcje-na-domeny.html

Jak sprawdzić czy na daną domeną założono opcję?

Na daną domenę istnieje możliwość założenia tylko jednej opcji. Aby sprawdzić czy opcja jest zastosowana wystarczy przejść do WHOIS i znaleźć pozycję „opcja utworzona”. Więcej o WHOIS >

Możesz też przejść na Domeny.pl do podstrony Opcje na domeny i podać interesujący Cię adres.

Jak podobał Ci się ten artykuł?
0 Liczba ocen: 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj najnowsze wpisy w kategorii Domeny

Jak sprawdzić czy domena trafiła na listę spamu?

Jak sprawdzić czy domena trafiła na listę spamu?

Budując i rozwijając swoją ofertę, zależy Ci aby domena była dostępna 24h, a kontakt z Klientami poprzez skrzynkę mailową skuteczny i szybki. Niekiedy zdarzyć się może, że domena znalazła się na liście spamu.

Czytaj dalej >>
Ciekawe transakcje na rynku domen

Ciekawe transakcje na rynku domen

Wydaje Ci się, że rejestracja domeny internetowej to tylko niezbędny element obecności online? Stawiasz stronę i potrzebujesz domeny. Otóż nie! O tym, że domena może być dobrym sposobem na biznes mówią wartości transakcji, które odnotowujemy na rynku domen. Zobacz najciekawsze.

Czytaj dalej >>
Itaka. Świadomie do celu

Itaka. Świadomie do celu

Itaka od 32 lat kreuje dla nas niezapomniane doświadczenia podróżnicze. Zaszczytny tytuł lidera wśród polskich biur podróży zobowiązuje do ciągłego poszerzania portfolio usług. Nie mniej ważna jest świadoma obecność w sieci i ciągłe podejmowanie działań wspierających bezpieczeństwo użytkowników.

Czytaj dalej >>