Dwa poprzednie newsy informowały o sprzedaży domen LasVegas.com i 77.com. Każda z nich była wyjątkowa, dlatego kwota, za jakie je sprzedano była liczona w milionach dolarów. Początek 2016 roku zaczął się bardzo ciekawie. Nic nie zapowiadało, że już w styczniu dotrze do nas sensacyjna wiadomość. Jednak na rynku domen nie ma rzeczy niemożliwych.

Produkty niemieckiej marki Tchibo od lat znane są na rynku związanym ze spożyciem kawy. Tchibo utrzymuje swoją renomę, ponieważ potrafi zadbać o klientów i produkty. Jednak nawet największym przedsiębiorstwom zdarzają się wpadki.


Przejęcie kawa.pl

Staliśmy się świadkami sensacyjnego przejęcia nazwy z końcówką .pl. Należąca do Tchibo domena kawa.pl nie została przedłużona. Marka najwidoczniej zapomniała o wygasającej licencji. Nazwa została przejęta przez polskiego inwestora Bartka Usydusa. Kawa.pl to adres, który w świecie domen można nazwać tym z górnej półki. Wyszukiwarka Google w odpowiedzi na wpisany termin pokazuje aż 29 600 000 wyników!

Rynek kawy rozwija się w bardzo szybkim tempie i już teraz można zauważyć pojawiające się firmy importujące ziarna, kawiarnie czy palarnie. To tylko utwierdza nas w przekonaniu, że Tchibo powinno bardziej dbać o swoje interesy. Przechwycenie nazwy domeny od tak dużej marki to jak wygranie na loterii najwyższej nagrody.

Niestety nie wiadomo, za jaką kwotę została sprzedana domena kawa.pl. Wiadomym jest jednak, że duże przedsiębiorstwo straciło nazwę, która była warta co najmniej setki tysięcy złotych. Wpis w wyszukiwarce WHOIS informuje nas o tym, że domena trafiła na konto nowego właściciela 11 stycznia 2016 roku o godzinie 15:45. Polski domainer skorzystał z Opcji na domenę już w 2010 roku. Czyżby przewidział taki obrót sprawy?


Opcja na domenę

Opcja na domenę pozwala zarezerwować pierwszeństwo do kupna domeny, która obecnie jest zarejestrowana. Kiedy domena zwolni się z powodu, na przykład, nieopłacenia rachunku lub rezygnacji przez obecnego właściciela, adres rezerwowany jest na rzecz posiadacza ważnej Opcji na domenę. Usługa jest ważna przez trzy lata i kosztuje tylko nie całą złotówkę za miesiąc. Warto skorzystać z takiego rozwiązania pod adresem https://domeny.pl/opcje-na-domeny.html. Być może to Ty staniesz się posiadaczem nazwy wartej setki tysięcy złotych!

Jak podobał Ci się ten artykuł?
0 Liczba ocen: 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj najnowsze wpisy w kategorii Domeny

Ciekawe transakcje na rynku domen

Ciekawe transakcje na rynku domen

Wydaje Ci się, że rejestracja domeny internetowej to tylko niezbędny element obecności online? Stawiasz stronę i potrzebujesz domeny. Otóż nie! O tym, że domena może być dobrym sposobem na biznes mówią wartości transakcji, które odnotowujemy na rynku domen. Zobacz najciekawsze.

Czytaj dalej >>
Itaka. Świadomie do celu

Itaka. Świadomie do celu

Itaka od 32 lat kreuje dla nas niezapomniane doświadczenia podróżnicze. Zaszczytny tytuł lidera wśród polskich biur podróży zobowiązuje do ciągłego poszerzania portfolio usług. Nie mniej ważna jest świadoma obecność w sieci i ciągłe podejmowanie działań wspierających bezpieczeństwo użytkowników.

Czytaj dalej >>
Domena .eu. Europejskie standardy bezpieczeństwa.

Domena .eu - europejskie standardy bezpieczeństwa

Domena europejska to jedna z najchętniej rejestrowanych domen na świecie. Jak rozwijała się domena .eu i jakie priorytety w zakresie jej bezpiecznego użytkowania wprowadza EURid?

Czytaj dalej >>