Dwa poprzednie newsy informowały o sprzedaży domen LasVegas.com i 77.com. Każda z nich była wyjątkowa, dlatego kwota, za jakie je sprzedano była liczona w milionach dolarów. Początek 2016 roku zaczął się bardzo ciekawie. Nic nie zapowiadało, że już w styczniu dotrze do nas sensacyjna wiadomość. Jednak na rynku domen nie ma rzeczy niemożliwych.

Produkty niemieckiej marki Tchibo od lat znane są na rynku związanym ze spożyciem kawy. Tchibo utrzymuje swoją renomę, ponieważ potrafi zadbać o klientów i produkty. Jednak nawet największym przedsiębiorstwom zdarzają się wpadki.


Przejęcie kawa.pl

Staliśmy się świadkami sensacyjnego przejęcia nazwy z końcówką .pl. Należąca do Tchibo domena kawa.pl nie została przedłużona. Marka najwidoczniej zapomniała o wygasającej licencji. Nazwa została przejęta przez polskiego inwestora Bartka Usydusa. Kawa.pl to adres, który w świecie domen można nazwać tym z górnej półki. Wyszukiwarka Google w odpowiedzi na wpisany termin pokazuje aż 29 600 000 wyników!

Rynek kawy rozwija się w bardzo szybkim tempie i już teraz można zauważyć pojawiające się firmy importujące ziarna, kawiarnie czy palarnie. To tylko utwierdza nas w przekonaniu, że Tchibo powinno bardziej dbać o swoje interesy. Przechwycenie nazwy domeny od tak dużej marki to jak wygranie na loterii najwyższej nagrody.

Niestety nie wiadomo, za jaką kwotę została sprzedana domena kawa.pl. Wiadomym jest jednak, że duże przedsiębiorstwo straciło nazwę, która była warta co najmniej setki tysięcy złotych. Wpis w wyszukiwarce WHOIS informuje nas o tym, że domena trafiła na konto nowego właściciela 11 stycznia 2016 roku o godzinie 15:45. Polski domainer skorzystał z Opcji na domenę już w 2010 roku. Czyżby przewidział taki obrót sprawy?


Opcja na domenę

Opcja na domenę pozwala zarezerwować pierwszeństwo do kupna domeny, która obecnie jest zarejestrowana. Kiedy domena zwolni się z powodu, na przykład, nieopłacenia rachunku lub rezygnacji przez obecnego właściciela, adres rezerwowany jest na rzecz posiadacza ważnej Opcji na domenę. Usługa jest ważna przez trzy lata i kosztuje tylko nie całą złotówkę za miesiąc. Warto skorzystać z takiego rozwiązania pod adresem https://domeny.pl/opcje-na-domeny.html. Być może to Ty staniesz się posiadaczem nazwy wartej setki tysięcy złotych!

Jak podobał Ci się ten artykuł?
0 Liczba ocen: 0
Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj najnowsze wpisy w kategorii Domeny

Jaka domena dla szkoły?

Jaka domena dla szkoły? Zobacz nasz przegląd

Zastanawiasz się jaka domena będzie optymalna dla szkoły? Pamiętaj, że adres, który zarejestrujesz powinien być krótki i łatwy do zapamiętania.. Zobacz rozszerzenia dla edukacji.

Czytaj dalej >>
Rynek domeny .pl [2Q2020]

Rynek domeny .pl [2Q2020]. Podsumowanie

NASK opublikował raport i podsumował drugi kwartał 2020 roku. Jak rozwijał się rynek domeny .pl? Co się zmieniło? Z jakich usług najczęściej korzystali abonenci i kim właściwie oni są? Zobaczcie krótkie podsumowanie raportu.

Czytaj dalej >>
Jaka domena dla firmy?

Jaka domena dla firmy? Zainspiruj się!

Stawiasz pierwsze kroki pod własną marką. Dopełniłeś wszelkich formalności i chcesz teraz opowiedzieć o tym światu? Budując stronę swojego produktu bądź usługi nie zapominaj o detalach. To na ich podstawie klient wypracowuje opinię na temat marki.

Czytaj dalej >>