Nietypowym podejściem do nazw premium w nowych domenach wykazał się rejestr Rightside, operator domeny .pub. Nazwy premium to takie, które rejestr uzna za wyjątkowo atrakcyjne pod względem popularności i rozpoznawalności. Zazwyczaj lista nazw premium w każdej nowej domenie liczy sobie kilka tysięcy pozycji. Należy dodać, że koszt rejestracji takiej domeny jest kilkakrotnie wyższy, niż w przypadku nazw spoza listy.


Domena .pub

Natomiast w przypadku domeny .pub jest inaczej: rejestr zatrzymał dla siebie tylko około 400 nazw (plus oczywiście nazwy kolizyjne). Serwis Domain Name Wire znalazł wiele atrakcyjnych nazw, których nie ma na liście premium, wśród nich nazwy miejsc i popularne nazwy pubów.

Decyzja o zredukowaniu liczby nazw premium wydaje się dobrym posunięciem, szczególnie przy obecnej liczbie nowych domen, co oznacza, że windowanie ceny zmniejsza szansę na znalezienie nabywcy. Dodatkowo w tym samym terminie do ogólnej dostępności trafia końcówka .bar, więc trudno sobie wyobrazić bardziej odpowiedni czas na popularyzację domeny .pub.


Źródło: Domeny.pl / Domain Name Wire
Fot.: Flickr/Roger Blackwell

Jak podobał Ci się ten artykuł?
0 Liczba ocen: 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj najnowsze wpisy w kategorii Domeny

Jaka domena dla szkoły?

Jaka domena dla szkoły? Zobacz nasz przegląd

Zastanawiasz się jaka domena będzie optymalna dla szkoły? Pamiętaj, że adres, który zarejestrujesz powinien być krótki i łatwy do zapamiętania.. Zobacz rozszerzenia dla edukacji.

Czytaj dalej >>
Rynek domeny .pl [2Q2020]

Rynek domeny .pl [2Q2020]. Podsumowanie

NASK opublikował raport i podsumował drugi kwartał 2020 roku. Jak rozwijał się rynek domeny .pl? Co się zmieniło? Z jakich usług najczęściej korzystali abonenci i kim właściwie oni są? Zobaczcie krótkie podsumowanie raportu.

Czytaj dalej >>
Jaka domena dla firmy?

Jaka domena dla firmy? Zainspiruj się!

Stawiasz pierwsze kroki pod własną marką. Dopełniłeś wszelkich formalności i chcesz teraz opowiedzieć o tym światu? Budując stronę swojego produktu bądź usługi nie zapominaj o detalach. To na ich podstawie klient wypracowuje opinię na temat marki.

Czytaj dalej >>