SiteLock jest niezwykle skutecznym narzędziem w walce ze złośliwym oprogramowaniem. Usługa kompleksowo zabezpiecza stronę i zasoby serwera, a także dostarcza wszelkie informacje o bezpieczeństwie strony. Powiadomienia o jakiejkolwiek modyfikacji plików na serwerze lub obecności zainfekowanego zasobu wysyłane są natychmiastowo do właściciela witryny. Jak SiteLock wypada w porównaniu z konkurencyjnymi firmami oferującymi podobne usługi?

Tabelka porównawcza SiteLock

W tabelce przedstawiono porównanie usług: SiteLock, Trustwave, Qualys, CloudFlare i Akamai. Jak można zauważyć, żadne z analizowanych usług oferowanych przez konkurencyjne fimy, nie są na tyle kompleksowe i nie zabezpieczają strony przed tak różnorodnymi zagrożeniami, jak SiteLock.

Trustwave wśród swoich produktów posiada narzędzia, które oferują wykrywanie luk w zabezpieczeniach oraz malware, podobnie jak Qualys, które dodatkowo zapewnia także stały monitoring Czarnej Listy Google. Niestety usługi z tych firm nie obejmują automatycznego usuwania wykrytego malware, z czym muszą radzić sobie samodzielnie właściciele stron. CloudFlare specjalizuje się w ochronie przez atakami DDoS oraz botami, jednak nie daje gwarancji, że w zabezpieczeniach strony nie ma luk, przez które mógłby zostać wstrzyknięty szkodliwy kod, jak również nie jest w stanie zapewnić ochrony strony i serwera przed złośliwym oprogramowaniem. Najgorzej w porównaniu wypada Akamai, który oferuje najmniej podobnych funkcji do SiteLock – wyłącznie przyśpieszenie strony i ochronę przed atakami DDoS.

W porównaniu z konkurencyjnymi usługami, SiteLock wypada bardzo dobrze. Zapewnia kompleksową ochronę strony i zasobów serwera:

  • narzędzie stale monitoruje Czarną Listę Google i informuje, gdy strona na takiej liście się znajdzie
  • regularnie wykonuje całościowe skanowanie strony w poszukiwaniu malware, jak również luk w zabezpieczeniach, które mogą umożliwić hakerom atak
  • prowadzi monitoring modyfikacji plików, informując właściciela o każdej wprowadzonej zmianie
  • po wykryciu zarażonych plików, narzędzie automatycznie je usuwa i przywraca w formie z przed zainfekowania.
Jak podobał Ci się ten artykuł?
5 Liczba ocen: 1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj najnowsze wpisy w kategorii Bezpieczeństwo

@Poczta Kwiatowa. Case study

®Poczta Kwiatowa, czyli jak bezpiecznie dostarczyć przesyłkę na drugi koniec świata?

Imieniny, urodziny? A może wyjątkowa rocznica? Lub po prostu, chęć powiedzenia “Dobrze, że jesteś”. Nie ważne czy jesteś blisko, czy daleko. ®Poczta Kwiatowa to rozwiązanie, które jest zawsze na czas.

Czytaj dalej >>
Itaka. Świadomie do celu

Itaka. Świadomie do celu

Itaka od 32 lat kreuje dla nas niezapomniane doświadczenia podróżnicze. Zaszczytny tytuł lidera wśród polskich biur podróży zobowiązuje do ciągłego poszerzania portfolio usług. Nie mniej ważna jest świadoma obecność w sieci i ciągłe podejmowanie działań wspierających bezpieczeństwo użytkowników.

Czytaj dalej >>
Domena .eu. Europejskie standardy bezpieczeństwa.

Domena .eu - europejskie standardy bezpieczeństwa

Domena europejska to jedna z najchętniej rejestrowanych domen na świecie. Jak rozwijała się domena .eu i jakie priorytety w zakresie jej bezpiecznego użytkowania wprowadza EURid?

Czytaj dalej >>