SiteLock jest niezwykle skutecznym narzędziem w walce ze złośliwym oprogramowaniem. Usługa kompleksowo zabezpiecza stronę i zasoby serwera, a także dostarcza wszelkie informacje o bezpieczeństwie strony. Powiadomienia o jakiejkolwiek modyfikacji plików na serwerze lub obecności zainfekowanego zasobu wysyłane są natychmiastowo do właściciela witryny. Jak SiteLock wypada w porównaniu z konkurencyjnymi firmami oferującymi podobne usługi?

Tabelka porównawcza SiteLock

W tabelce przedstawiono porównanie usług: SiteLock, Trustwave, Qualys, CloudFlare i Akamai. Jak można zauważyć, żadne z analizowanych usług oferowanych przez konkurencyjne fimy, nie są na tyle kompleksowe i nie zabezpieczają strony przed tak różnorodnymi zagrożeniami, jak SiteLock.

Trustwave wśród swoich produktów posiada narzędzia, które oferują wykrywanie luk w zabezpieczeniach oraz malware, podobnie jak Qualys, które dodatkowo zapewnia także stały monitoring Czarnej Listy Google. Niestety usługi z tych firm nie obejmują automatycznego usuwania wykrytego malware, z czym muszą radzić sobie samodzielnie właściciele stron. CloudFlare specjalizuje się w ochronie przez atakami DDoS oraz botami, jednak nie daje gwarancji, że w zabezpieczeniach strony nie ma luk, przez które mógłby zostać wstrzyknięty szkodliwy kod, jak również nie jest w stanie zapewnić ochrony strony i serwera przed złośliwym oprogramowaniem. Najgorzej w porównaniu wypada Akamai, który oferuje najmniej podobnych funkcji do SiteLock – wyłącznie przyśpieszenie strony i ochronę przed atakami DDoS.

W porównaniu z konkurencyjnymi usługami, SiteLock wypada bardzo dobrze. Zapewnia kompleksową ochronę strony i zasobów serwera:

  • narzędzie stale monitoruje Czarną Listę Google i informuje, gdy strona na takiej liście się znajdzie
  • regularnie wykonuje całościowe skanowanie strony w poszukiwaniu malware, jak również luk w zabezpieczeniach, które mogą umożliwić hakerom atak
  • prowadzi monitoring modyfikacji plików, informując właściciela o każdej wprowadzonej zmianie
  • po wykryciu zarażonych plików, narzędzie automatycznie je usuwa i przywraca w formie z przed zainfekowania.
Jak podobał Ci się ten artykuł?
5 Liczba ocen: 1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj najnowsze wpisy w kategorii Bezpieczeństwo

Domena .eu. Europejskie standardy bezpieczeństwa.

Domena .eu - europejskie standardy bezpieczeństwa

Domena europejska to jedna z najchętniej rejestrowanych domen na świecie. Jak rozwijała się domena .eu i jakie priorytety w zakresie jej bezpiecznego użytkowania wprowadza EURid?

Czytaj dalej >>

Dr Irena Eris - sukces pisany pasją

Wiedza, determinacja, a przede wszystkim pasja to motywacja, która nakręca do działania. Maksyma, którą od lat wyznaje założycielka marki Dr Irena Eris, pozwoliła przekuć idee w sukces i stać się wiodącą marką kosmetyczną na mapie Europy.

Czytaj dalej >>
Gastop - od lokalnej firmy do międzynarodowej ekspansji.

Ile potrzeba domen, żeby podbić świat?

Zobacz historię sukcesu naszego Klienta. Firma GASTOP rozpoczęła swoją działalność w 1996 r., kiedy Internet w Polsce dopiero raczkował. Jak spółka wykorzystała nowe możliwości? Jak ważna jest współpraca z zaufanymi partnerami biznesowymi?

Czytaj dalej >>