Pierwszego dnia ogólnej dostępności domenę .berlin zarejestrowano aż 31 757 razy, co jest najlepszym wynikiem wśród nowych domen, wprowadzonych w tym roku. Jednocześnie jest to drugi wynik w ogóle, tylko .guru może się poszczycić większą liczbą rejestracji, ale ta domena jest dostępna już od początku lutego, więc wkrótce możemy spodziewać się nowego lidera.


Domena .berlin

Taki wynik nie może dziwić, jeżeli weźmiemy pod uwagę, że niemiecka domena krajowa .de ma ponad 15 milionów rejestracji, co oznacza nie tylko, że domeny naszego zachodniego sąsiada cieszą się dużą popularnością, ale również, że jest mniejsza pula dostępnych dobrych nazw. Kolejnym powodem jest fakt, że rejestr dotBERLIN GmbH pracował nad tym projektem 9 lat, promując domenę wśród lokalnego biznesu, mieszkańców oraz instytucji rządowych różnych szczebli, co przełożyło się na wysoką świadomość istnienia domeny. Ponadto Berlin jest dynamicznie rozwijającym się miastem z liczbą start-upów technologicznych ocenianą na ponad pół tysiąca.


Zarejestrowałeś domenę .berlin? Sprawdź nasz kreator stron www, za pomocą którego w prosty i intuicyjny sposób zbudujesz swoją stronę internetową.

Źródło: Domeny.pl / Domain Pulse

Fot.: Flickr/Studiomx.eu

Jak podobał Ci się ten artykuł?
0 Liczba ocen: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poznaj najnowsze wpisy w kategorii Domeny

Opcja na domenę. Twój sposób na wymarzony adres.

Opcja na domenę. Twój sposób na wymarzony adres

Chcesz zarejestrować domenę, ale okazuje się, że wymarzona nazwa posiada już swojego abonenta. Domena jest już zajęta. Czy to oznacza, że szansa przepadła już bezpowrotnie? Nie koniecznie, poznaj usługę opcji na domenę.

Czytaj dalej >>
Budmat ponad 30 lat międzynarodowego zasięgu

Budmat - ponad 30 lat międzynarodowego zasięgu

Innowacje techniczne w połączeniu z estetyką. Funkcjonalność w parze z designem. Czy takie założenia dla biznesu mają rację bytu? Nasz Klient, firma Budmat udowadnia, że taka mieszanka jest możliwa

Czytaj dalej >>
DMARC - czyli jak zwiększyć bezpieczeństwo korespondencji mailowej

DMARC - czyli jak zwiększyć bezpieczeństwo korespondencji mailowej

Codziennie wysyłamy globalnie setki tysięcy maili. Korespondencja mailowa zrewolucjonizowała komunikację. Bezpieczeństwo, słowo klucz nabiera szczególnego znaczenia. Poznaj rekord DMARC.

Czytaj dalej >>