Pierwszego dnia ogólnej dostępności domenę .berlin zarejestrowano aż 31 757 razy, co jest najlepszym wynikiem wśród nowych domen, wprowadzonych w tym roku. Jednocześnie jest to drugi wynik w ogóle, tylko .guru może się poszczycić większą liczbą rejestracji, ale ta domena jest dostępna już od początku lutego, więc wkrótce możemy spodziewać się nowego lidera.


Domena .berlin

Taki wynik nie może dziwić, jeżeli weźmiemy pod uwagę, że niemiecka domena krajowa .de ma ponad 15 milionów rejestracji, co oznacza nie tylko, że domeny naszego zachodniego sąsiada cieszą się dużą popularnością, ale również, że jest mniejsza pula dostępnych dobrych nazw. Kolejnym powodem jest fakt, że rejestr dotBERLIN GmbH pracował nad tym projektem 9 lat, promując domenę wśród lokalnego biznesu, mieszkańców oraz instytucji rządowych różnych szczebli, co przełożyło się na wysoką świadomość istnienia domeny. Ponadto Berlin jest dynamicznie rozwijającym się miastem z liczbą start-upów technologicznych ocenianą na ponad pół tysiąca.


Źródło: Domeny.pl / Domain Pulse

Fot.: Flickr/Studiomx.eu

Jak podobał Ci się ten artykuł?
0 Liczba ocen: 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj najnowsze wpisy w kategorii Domeny

Jaka domena dla szkoły?

Jaka domena dla szkoły? Zobacz nasz przegląd

Zastanawiasz się jaka domena będzie optymalna dla szkoły? Pamiętaj, że adres, który zarejestrujesz powinien być krótki i łatwy do zapamiętania.. Zobacz rozszerzenia dla edukacji.

Czytaj dalej >>
Rynek domeny .pl [2Q2020]

Rynek domeny .pl [2Q2020]. Podsumowanie

NASK opublikował raport i podsumował drugi kwartał 2020 roku. Jak rozwijał się rynek domeny .pl? Co się zmieniło? Z jakich usług najczęściej korzystali abonenci i kim właściwie oni są? Zobaczcie krótkie podsumowanie raportu.

Czytaj dalej >>
Jaka domena dla firmy?

Jaka domena dla firmy? Zainspiruj się!

Stawiasz pierwsze kroki pod własną marką. Dopełniłeś wszelkich formalności i chcesz teraz opowiedzieć o tym światu? Budując stronę swojego produktu bądź usługi nie zapominaj o detalach. To na ich podstawie klient wypracowuje opinię na temat marki.

Czytaj dalej >>