Od kilku tygodni możesz zauważyć, że maile transakcyjne na Twojej poczcie w Domeny.pl są dostarczane o wiele szybciej. Jest to związane z wyłączeniem greylistingu w grupie R22, do której należymy my oraz szereg innych znanych dostawców usług hostingowych, jak choćby Hekko.pl, Linuxpl czy Kei.pl – a także dostawca usługi SMTP w chmurze wykorzystywany głównie do wysyłki maili transakcyjnych – EmailLabs.

Co to jest greylisting?

Greylisting (ang. szara lista) to jedna z metod ochrony kont poczty e-mail przed spamem. Serwer poczty, który jej używa, odrzuca maile od nierozpoznanych nadawców już przy pierwszej próbie ich dostarczenia. Ponieważ odrzucenie maila realizowane jest poprzez zwrócenie serwerowi nadawcy kodu błędu oznaczającego tymczasowe problemy z odebraniem maila, to jeśli taka wiadomość została przesłana ze stałego serwera poczty, to zgodnie ze specyfikacją protokołu pocztowego, serwer ten po pewnym czasie ponowi próbę wysłania wiadomość, która tym razem zostanie przyjęta przez serwer odbiorcy. Jeśli jednak poczta pochodzi z serwera rozsyłającego spam, na ogół nie jest wysyłana ponownie.

E-maile transakcyjne

EmailLabs (SMTP w chmurze) to usługa coraz szerzej używana do wysyłek korespondencji transakcyjnej. Przykładem mogą być informacje o logowaniu do serwisów, zmiana hasła, zamówienia, faktury itp., a więc wszelkie e-maile pożądane przez użytkownika. Wszystkie one są skanowane antywirusowo, natomiast żeby przyspieszyć czas dostarczenia ważnych wiadomości transakcyjnych do skrzynek klientów ? korespondencja ta omija mechanizm szarych list. W ten sposób posiadacze poczty w Domeny.pl mogą liczyć na szybsze docieranie ważnych dla nich maili związanych z transakcjami.

Jak podobał Ci się ten artykuł?
5 Liczba ocen: 1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj najnowsze wpisy w kategorii Hosting

Certyfikaty VMC i BIMI. Twoje logo w Gmailu

Certyfikaty VMC i BIMI. Twoje logo w Gmailu

Codziennie na nasze skrzynki spływają dziesiątki, a nawet setki wiadomości e-mail. Część z nich zostanie pominięta, niezauważona, część uznamy za spam, a część będą stanowiły różne formy nadużyć. Aby wspomóc firmy w ...

Czytaj dalej >>
porady domeny.pl

Domena a hosting

Zastanawiasz się czym się różni domena od hostingu? Domena to, najprościej najprościej mówiąc adres Twojej strony internetowej. Hosting, to usługa zapewniająca jej pełną widoczność i dostępność w sieci.

Czytaj dalej >>
WooCommerce. Sklep na WordPressie

WooCommerce. Sklep na WordPressie

WooCommerce, to rozwiązanie za pomocą, którego stworzysz sklep internetowy na WordPressie. Zwłaszcza teraz, gdy ścieżka zakupowa konsumentów przesunęła się do świata online, rozwiązanie zyskuje szczególnego znaczenia.

Czytaj dalej >>