10 lat w Internecie to cała epoka. Zobaczcie, jak zmienił się design stron internetowych na przykładzie rodzimych serwisów, z których korzystaliście wtedy i korzystacie dziś.


Design www na przestrzeni lat

Oto kilka przykładów, jak w 2003 roku wyglądały popularne polskie strony www:

Google

Od lat w niezmiennej, minimalnej formie.  Wszystkie dodatki (których w ostatnich latach przybyło) powędrowały na górę. Google ma być przede wszystkim wyszukiwarką.

google

Onet.pl

Tekst, tekst i jeszcze raz tekst! Wszystkie portale wyglądały wtedy niemal identycznie (ale ta prawda chyba się nie zmieniła). Onet na pewno proponuje łatwiejszą nawigację i atrakcyjniejszy dla oka wygląd. No i mamy nowe logo.

onet

Wirtualna Polska 

W sumie można powiedzieć dokładnie to samo, co o Onecie 😉

wp

Interia

Porównując z poprzednikami można odnieść wrażenie, że oni lepiej odrobili pracę domową. Obecna strona Interii bez dwóch zdań idzie za trendami, jednak nadal sprawia wrażenia chaotycznej. Przez dekadę strona zgubiła kolory i smoka z logo.

interia

Gazeta.pl

Gazeta zrobiła ostry skręt w kierunku popularnych portali. Pod topór poszły leady, zachęcające do przeczytania tekstów, a ich miejsce zastąpiły DUŻE tytuły.

gazeta

Rzeczpospolita (RP.pl)

Kolejny wydawca, który musiał zmierzyć się z przeprowadzką z kiosków do Internetu. Na pewno nie zatęsknimy za buttonami w menu. Jest o całe nieba lepiej!

rp

TVN24.pl

Ten przykład najlepiej ukazuje, czym dla nowoczesnych stron jest video. Nowy serwis raczy nas materiałami o najważniejszych wydarzeniach.

tvn24

Allegro.pl

Kilka miesięcy temu Allegro zaprezentowało nowy serwis, który nie spotkał się z przychylnym przyjęciem. Patrząc jednak na to, z czego korzystaliśmy w 2003 roku, nie jest chyba tak źle 😉

allegro

Era.pl

Jak na tamte lata strona wyglądała nowocześnie. Widać było, że ERA „mogła więcej”.

era

IDEA.pl

Kolejny przedstawiciel telekomów i znów możemy powiedzieć, że było nieźle.

idea

RMF FM (rmf.fm)

Radio, muzyka, fakty. Z biegiem lat strona stacji mogła wypełnić swoje hasło w całości. Dzisiejsza strona to możliwość słuchania radia na żywo oraz przeglądanie najnowszych informacji w ciekawy dla oka sposób.

rmf

Radio ZET (radiozet.pl)

Historia podobna do poprzedniczki. Nowa strona to naprawdę kawał dobrej roboty, ale stara też do najgorszych nie należała.

radiozet

FilmWeb (filmweb.pl)

Znany wszystkim sympatykom kina serwis, postawił na swoją kluczową rolę – informowanie o kinowych nowościach. FilmWeb pożegnał się ze sklepem nabrał również bardziej wyrazistego charakteru decydując się na czarne tło.

filmweb

Panorama Firm (panoramafirm.pl)

Całkowita zmiana serwisu. Ciężko bylo zrozumieć czemu na stronie, która powinna serwować bazę hydraulików z Twojego miasta, możesz czytać o tym, że „Saddam Husajn mógł być oszukiwany”. Teraz to katalog… i dobrze.

panorama firm

A tak wyglądaliśmy my Domeny.pl (czyli Domeny.com).

Co sądzicie?

domeny

Screeny pobrane dzięki serwisowi: web.archive.org

Tworzysz swoją pierwszą www? Te rozwiązania mogą Ci się przydać: hosting www, kreator stron www, certyfikat SSL.

Źródło: Domeny.pl

(foto by by GettysGirl4260 via flickr.com)

Jak podobał Ci się ten artykuł?
5 Liczba ocen: 1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj najnowsze wpisy w kategorii Inne

Zwiększ sprzedaż w swojej firmie dzięki influencer marketingowi

Zwiększ sprzedaż w swojej firmie dzięki influencer marketingowi

Wszyscy dorastaliśmy obserwując jak nasi idole promują napoje czy marki odzieżowe i pewnie niejeden produkt kupiliśmy wyłącznie z powodu tego skojarzenia. Dziś jednak marki potrzebują czegoś więcej...

Czytaj dalej >>
Co to jest marketing konwersacyjny? Oto wszystko, co musisz wiedzieć!

Co to jest marketing konwersacyjny? Oto wszystko, co musisz wiedzieć!

"Zbliż się do klientów” - to podstawa, której każda firma w erze rynku skoncentrowanego na kliencie musi się trzymać, aby zapewnić sobie zrównoważony rozwój. Klienci nie są już „użytkownikami końcowymi”, to oni...

Czytaj dalej >>
Generator nazw. Domeny.pl

Inspirujemy i doradzamy. Odkryj nasz kreator nazw

Funkcjonalna, abstrakcyjna, a może numeryczna? Jaka powinna być nazwa Twojej marki? Tym czym paliwo, dla Twoich czterech kółek, tym jest nazwa dla Twojego projektu.

Czytaj dalej >>