Trademark Clearinghouse (TMCH) poinformował, ze wysłał ponad pół miliona ostrzeżeń do potencjalnych rejestrantów nazw w nowych domenach. Ostrzeżenia są wysyłane w przypadku, gdy ktoś próbuje zarejestrować domenę, która odpowiada nazwie lub znakowi towarowemu zarejestrowanemu w bazie TMCH.


Kiedy nie zarejestrujesz nazwy?

Co oznacza ta liczba? Na pewno to, że ponad pół miliona to jest bardzo duża liczba prób rejestracji, zwłaszcza w porównaniu z liczbą aktywnych nazw nowych domen, która wynosi około 350 000.

Według TMCH 95% tych ostrzeżeń sprawiło, że na nie została zarejestrowana, co pokazuje skuteczność systemu. Ale z drugiej strony w bazie znajduje TMCH znajduje się wiele nazw, które są popularne w wielu innych rozszerzeniach domen, więc nie może dziwić fakt, że tak samo jest w przypadku nowych domen. Ponadto ostrzeżenia automatycznie otrzymują wszyscy, którzy próbują zarejestrować zastrzeżoną nazwę, również posiadacze praw do niej.

TMCH twierdzi, że wysyłane działają odstraszająco na potencjalnych cybersquatterów, ale czy nie jest tak, że jednocześnie odstraszają tych, którzy chcieliby po prostu zarejestrować nazwę, która wydaje im się dobra? Najprawdopodobniej oba wyjaśnienia są częściowo prawdziwe.

Źródło: Domeny.pl / Domain Incite / Domain Name Wire

Jak podobał Ci się ten artykuł?
0 Liczba ocen: 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj najnowsze wpisy w kategorii Domeny

Jak stworzyć nazwę? Poradnik

Jak stworzyć nazwę i wyróżnić swoje usługi?

Nazwa, powinna być…no właśnie? Jaka powinna być nazwa produktu/usługi/witryny? Czy proces tworzenia nazwy jest trudny? Gdzie szukać inspiracji? Co jest trendy, a co passe? Pobierz poradnik.

Czytaj dalej >>
Jak sprawdzić czy domena trafiła na listę spamu?

Jak sprawdzić czy domena trafiła na listę spamu?

Budując i rozwijając swoją ofertę, zależy Ci aby domena była dostępna 24h, a kontakt z Klientami poprzez skrzynkę mailową skuteczny i szybki. Niekiedy zdarzyć się może, że domena znalazła się na liście spamu.

Czytaj dalej >>
Jak wybrać domenę. Te 4 kroki Cię naprowadzą

Jak wybrać domenę. Te 4 kroki Cię naprowadzą

Planujesz kupić domenę i nie wiesz jaką wybrać? Zapewne Twoja pierwsza myśl to ".pl" lub ".com", ale to nie zawsze najlepszy wybór. Warto wziąć pod uwagę swoją formę działalności, obszar geograficzny i charakter działania.

Czytaj dalej >>