Trademark Clearinghouse (TMCH) poinformował, ze wysłał ponad pół miliona ostrzeżeń do potencjalnych rejestrantów nazw w nowych domenach. Ostrzeżenia są wysyłane w przypadku, gdy ktoś próbuje zarejestrować domenę, która odpowiada nazwie lub znakowi towarowemu zarejestrowanemu w bazie TMCH.


Kiedy nie zarejestrujesz nazwy?

Co oznacza ta liczba? Na pewno to, że ponad pół miliona to jest bardzo duża liczba prób rejestracji, zwłaszcza w porównaniu z liczbą aktywnych nazw nowych domen, która wynosi około 350 000.

Według TMCH 95% tych ostrzeżeń sprawiło, że na nie została zarejestrowana, co pokazuje skuteczność systemu. Ale z drugiej strony w bazie znajduje TMCH znajduje się wiele nazw, które są popularne w wielu innych rozszerzeniach domen, więc nie może dziwić fakt, że tak samo jest w przypadku nowych domen. Ponadto ostrzeżenia automatycznie otrzymują wszyscy, którzy próbują zarejestrować zastrzeżoną nazwę, również posiadacze praw do niej.

TMCH twierdzi, że wysyłane działają odstraszająco na potencjalnych cybersquatterów, ale czy nie jest tak, że jednocześnie odstraszają tych, którzy chcieliby po prostu zarejestrować nazwę, która wydaje im się dobra? Najprawdopodobniej oba wyjaśnienia są częściowo prawdziwe.

Źródło: Domeny.pl / Domain Incite / Domain Name Wire

Jak podobał Ci się ten artykuł?
0 Liczba ocen: 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj najnowsze wpisy w kategorii Domeny

Ciekawe transakcje na rynku domen

Ciekawe transakcje na rynku domen

Wydaje Ci się, że rejestracja domeny internetowej to tylko niezbędny element obecności online? Stawiasz stronę i potrzebujesz domeny. Otóż nie! O tym, że domena może być dobrym sposobem na biznes mówią wartości transakcji, które odnotowujemy na rynku domen. Zobacz najciekawsze.

Czytaj dalej >>
Itaka. Świadomie do celu

Itaka. Świadomie do celu

Itaka od 32 lat kreuje dla nas niezapomniane doświadczenia podróżnicze. Zaszczytny tytuł lidera wśród polskich biur podróży zobowiązuje do ciągłego poszerzania portfolio usług. Nie mniej ważna jest świadoma obecność w sieci i ciągłe podejmowanie działań wspierających bezpieczeństwo użytkowników.

Czytaj dalej >>
Domena .eu. Europejskie standardy bezpieczeństwa.

Domena .eu - europejskie standardy bezpieczeństwa

Domena europejska to jedna z najchętniej rejestrowanych domen na świecie. Jak rozwijała się domena .eu i jakie priorytety w zakresie jej bezpiecznego użytkowania wprowadza EURid?

Czytaj dalej >>