Wyłudzania w sieci ciąg dalszy. Tym razem właściciele domen otrzymują e-maile o następującej treści:

Uwaga na wyłudzaczy.

(kliknij aby powiększyć)

Oczywiście żadne dodawanie do wyszukiwarek nie jest konieczne, ponieważ największe wyszukiwarki na świecie, takie jak Google, Bing i Yahoo same znajdują większość istniejących stron. Właściwie to wystarczyłoby samo Google, bowiem w Polsce odpowiada za 93% zapytań. Właściwie tylko jeden przypadek usprawiedliwia taki ruch ? kiedy strona jest nowa, a jej właściciel nie chce czekać na zindeksowanie. Ale procedura jest tak prosta, że każdy powinien samodzielnie poradzić sobie z tym zadaniem. Dokładny opis postępowania jest dostępny na stronie Google. Jeżeli chodzi o pozycjonowanie to takie działanie praktycznie nic nie daje.

Załóżmy jednak, że kogoś interesuje nawet ta minimalna skuteczność (bardzo minimalna!), a nie chce albo nie ma czasu się tym zająć. Jak sprawdzi czy cokolwiek zostało zrobione? Otóż nie sprawdzi i prawdopodobnie tylko pozbędzie się 75$. Ale jeżeli ktoś się bardzo uprze to proszę bardzo. Podpowiemy tylko, że taką ?usługę? można znaleźć za 10-20 zł. Naszym zdaniem nadal nie warto…

Źródło: Domeny.pl
Fot.: Flickr/David Goehring

Jak podobał Ci się ten artykuł?
0 Liczba ocen: 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj najnowsze wpisy w kategorii Bezpieczeństwo

Zagrożenia w internecie. Mapa anty(bezpieczeństwa).

Zagrożenia w Internecie. Mapa (anty)bezpieczeństwa

Zagrożenia w internecie. Jak wygląda globalna mapa (anty)bezpieczeństwa. Co powinno nas zaniepokoić? Zobacz nasz przegląd ostatnich ataków w sieci.

Czytaj dalej >>
ECC. Certyfikaty SSL.

Krzywe eliptyczne w certyfikatach SSL. Teraz silniejsze szyfrowanie

ECC to najnowszy asymetryczny algorytm szyfrowania, który jest alternatywą dla algorytmu RSA. 256-bitowy klucz ECC odpowiada takim samym zabezpieczeniom jak 3,072-bitowy klucz RSA.

Czytaj dalej >>
Certyfikaty VMC i BIMI. Twoje logo w Gmailu

Certyfikaty VMC i BIMI. Twoje logo w Gmailu

Codziennie na nasze skrzynki spływają dziesiątki, a nawet setki wiadomości e-mail. Część z nich zostanie pominięta, niezauważona, część uznamy za spam, a część będą stanowiły różne formy nadużyć. Aby wspomóc firmy w ...

Czytaj dalej >>