Wyłudzania w sieci ciąg dalszy. Tym razem właściciele domen otrzymują e-maile o następującej treści:

Uwaga na wyłudzaczy.

(kliknij aby powiększyć)

Oczywiście żadne dodawanie do wyszukiwarek nie jest konieczne, ponieważ największe wyszukiwarki na świecie, takie jak Google, Bing i Yahoo same znajdują większość istniejących stron. Właściwie to wystarczyłoby samo Google, bowiem w Polsce odpowiada za 93% zapytań. Właściwie tylko jeden przypadek usprawiedliwia taki ruch ? kiedy strona jest nowa, a jej właściciel nie chce czekać na zindeksowanie. Ale procedura jest tak prosta, że każdy powinien samodzielnie poradzić sobie z tym zadaniem. Dokładny opis postępowania jest dostępny na stronie Google. Jeżeli chodzi o pozycjonowanie to takie działanie praktycznie nic nie daje.

Załóżmy jednak, że kogoś interesuje nawet ta minimalna skuteczność (bardzo minimalna!), a nie chce albo nie ma czasu się tym zająć. Jak sprawdzi czy cokolwiek zostało zrobione? Otóż nie sprawdzi i prawdopodobnie tylko pozbędzie się 75$. Ale jeżeli ktoś się bardzo uprze to proszę bardzo. Podpowiemy tylko, że taką ?usługę? można znaleźć za 10-20 zł. Naszym zdaniem nadal nie warto…

Źródło: Domeny.pl
Fot.: Flickr/David Goehring

Jak podobał Ci się ten artykuł?
0 Liczba ocen: 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj najnowsze wpisy w kategorii Bezpieczeństwo

Domena .eu. Europejskie standardy bezpieczeństwa.

Domena .eu - europejskie standardy bezpieczeństwa

Domena europejska to jedna z najchętniej rejestrowanych domen na świecie. Jak rozwijała się domena .eu i jakie priorytety w zakresie jej bezpiecznego użytkowania wprowadza EURid?

Czytaj dalej >>

Dr Irena Eris - sukces pisany pasją

Wiedza, determinacja, a przede wszystkim pasja to motywacja, która nakręca do działania. Maksyma, którą od lat wyznaje założycielka marki Dr Irena Eris, pozwoliła przekuć idee w sukces i stać się wiodącą marką kosmetyczną na mapie Europy.

Czytaj dalej >>
Gastop - od lokalnej firmy do międzynarodowej ekspansji.

Ile potrzeba domen, żeby podbić świat?

Zobacz historię sukcesu naszego Klienta. Firma GASTOP rozpoczęła swoją działalność w 1996 r., kiedy Internet w Polsce dopiero raczkował. Jak spółka wykorzystała nowe możliwości? Jak ważna jest współpraca z zaufanymi partnerami biznesowymi?

Czytaj dalej >>