Wyłudzania w sieci ciąg dalszy. Tym razem właściciele domen otrzymują e-maile o następującej treści:

Email do właściciela domeny o wyłudzenie domeny.

(kliknij aby powiększyć)

Oczywiście żadne dodawanie do wyszukiwarek nie jest konieczne, ponieważ największe wyszukiwarki na świecie, takie jak Google, Bing i Yahoo same znajdują większość istniejących stron. Właściwie to wystarczyłoby samo Google, bowiem w Polsce odpowiada za 93% zapytań. Właściwie tylko jeden przypadek usprawiedliwia taki ruch kiedy strona jest nowa, a jej właściciel nie chce czekać na zindeksowanie. Ale procedura jest tak prosta, że każdy powinien samodzielnie poradzić sobie z tym zadaniem. Dokładny opis postępowania jest dostępny na stronie Google. Jeżeli chodzi o pozycjonowanie to takie działanie praktycznie nic nie daje.

Załóżmy jednak, że kogoś interesuje nawet ta minimalna skuteczność (bardzo minimalna!), a nie chce albo nie ma czasu się tym zająć. Jak sprawdzi czy cokolwiek zostało zrobione? Otóż nie sprawdzi i prawdopodobnie tylko pozbędzie się 75$. Ale jeżeli ktoś się bardzo uprze to proszę bardzo. Podpowiemy tylko, że taką ?usługę? można znaleźć za 10-20 zł. Naszym zdaniem nadal nie warto…

Źródło: Domeny.pl
Fot.: Flickr/David Goehring

Jak podobał Ci się ten artykuł?
0 Liczba ocen: 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poznaj najnowsze wpisy w kategorii Bezpieczeństwo

@Poczta Kwiatowa. Case study

®Poczta Kwiatowa, czyli jak bezpiecznie dostarczyć przesyłkę na drugi koniec świata?

Imieniny, urodziny? A może wyjątkowa rocznica? Lub po prostu, chęć powiedzenia “Dobrze, że jesteś”. Nie ważne czy jesteś blisko, czy daleko. ®Poczta Kwiatowa to rozwiązanie, które jest zawsze na czas.

Czytaj dalej >>
Itaka. Świadomie do celu

Itaka. Świadomie do celu

Itaka od 32 lat kreuje dla nas niezapomniane doświadczenia podróżnicze. Zaszczytny tytuł lidera wśród polskich biur podróży zobowiązuje do ciągłego poszerzania portfolio usług. Nie mniej ważna jest świadoma obecność w sieci i ciągłe podejmowanie działań wspierających bezpieczeństwo użytkowników.

Czytaj dalej >>
Domena .eu. Europejskie standardy bezpieczeństwa.

Domena .eu - europejskie standardy bezpieczeństwa

Domena europejska to jedna z najchętniej rejestrowanych domen na świecie. Jak rozwijała się domena .eu i jakie priorytety w zakresie jej bezpiecznego użytkowania wprowadza EURid?

Czytaj dalej >>