Nowe rozszerzenia zyskują na popularności. Świat domen rozrasta się z zawrotną prędkością. To co stało się w ciągu paru dni z domeną .vip przerosło najśmielsze oczekiwania ekspertów. Nikt nie spodziewał się takich rekordów sprzedaży.


Dlaczego .VIP?         

To czy domena zyska na popularności czy też nie, decydują właściwie jej pierwsze dni po opublikowaniu w sieci. Jeśli na samym początku odnotowuje się sprzedaż na poziomie kilkuset sztuk to nie można liczyć na jej oszałamiającą popularność. Inaczej jest gdy na takie rozszerzenie zdecyduje się nawet kilkanaście tysięcy internautów. Właśnie taka sytuacja spotkała domenę .vip.

17 maja nowe rozszerzenie .vip zaistniało w sieci. Tylko w ciągu 15 minut zarejestrowano 60 tysięcy nazw z tą domeną. Natomiast po pierwszej godzinie dostępności powstało prawie 90 stron z tym rozszerzeniem! W ciągu doby zarejestrowano 167 231 adresów z końcówką .vip.  Ta wysoka popularność uplasowała domenę .vip na 19 miejscu w rankingu najpopularniejszych nowych rozszerzeń.

.VIP to prestiż

Największą popularność domena zyskała w Chinach. Okazuje się, że określenie ,,vip? w państwach azjatyckich jest bardziej nacechowane emocjonalnie niż na zachodzie. Chińczycy określenie to stosują nie tylko w stosunku do prestiżu czy honoru, ale ma ono także szersze zastosowanie. Określa się nim zarówno ludzi jak i doświadczenia, miejsca czy nawet przedmioty.

Określenie ,,vip? przez część społeczeństwa z zachodu naszego globu jest traktowana raczej pospolicie. Sformułowania tego używa się najczęściej wobec bardzo ważnej czy wyjątkowej osoby. Przeważnie domena ta przeznaczona jest dla firm, które chcą mocno wyróżnić swoją markę w sieci. Symbolizuje luksus i buduje prestiż wśród klientów. Dzięki niej można podkreślić jakość wykonywanych usług. Często też wykorzystuje się ją przy sprzedaży produktów trudno dostępnych, niszowych na rynku. Przeznaczona jest dla przedsiębiorców, właścicieli ekskluzywnych salonów samochodowych, właścicieli kasyn oraz hoteli itp. Nie czekaj i Ty też zarejestruj adres z rozszerzeniem .vip: https://domeny.pl/nowe-domeny/vip.html

Inwestuj w nowe domeny

Dlaczego warto? Jednym z najważniejszych czynników wpływających na sukces biznesu jest? innowacyjna nazwa, także w sieci! Dzięki niej firma jest łatwiej rozpoznawalna w Internecie. Dzięki nowym rozszerzeniom Twój biznes będzie łatwiej widoczny w wyszukiwarce. Jeśli zoptymalizujemy zawartość strony i domenę, czyli sprawimy, że nasza strona będzie przydatna dla użytkowników, możemy zyskać większą klikalność, która przeniesie się na większa ilość klientów.

Zarejestrowałeś domenę .vip? Te rozwiązania mogą Ci się przydać: hosting www, kreator stron www, certyfikat SSL.

Jak podobał Ci się ten artykuł?
0 Liczba ocen: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poznaj najnowsze wpisy w kategorii Domeny

Budmat ponad 30 lat międzynarodowego zasięgu

Budmat - ponad 30 lat międzynarodowego zasięgu

Innowacje techniczne w połączeniu z estetyką. Funkcjonalność w parze z designem. Czy takie założenia dla biznesu mają rację bytu? Nasz Klient, firma Budmat udowadnia, że taka mieszanka jest możliwa

Czytaj dalej >>
DMARC - czyli jak zwiększyć bezpieczeństwo korespondencji mailowej

DMARC - czyli jak zwiększyć bezpieczeństwo korespondencji mailowej

Codziennie wysyłamy globalnie setki tysięcy maili. Korespondencja mailowa zrewolucjonizowała komunikację. Bezpieczeństwo, słowo klucz nabiera szczególnego znaczenia. Poznaj rekord DMARC.

Czytaj dalej >>
Jak stworzyć nazwę? Poradnik

Jak stworzyć nazwę i wyróżnić swoje usługi?

Nazwa, powinna być…no właśnie? Jaka powinna być nazwa produktu/usługi/witryny? Czy proces tworzenia nazwy jest trudny? Gdzie szukać inspiracji? Co jest trendy, a co passe? Pobierz poradnik.

Czytaj dalej >>