Rynek nowych domen nie tylko nieustannie zwiększa się o nowe nazwy. Niektóre już istniejące domeny przechodzą relaunch i zaczynają odnosić się do zupełnie nowych dziedzin.

Na szczególną uwagę zwraca domena .cx, która do tej pory należała do Wysp Bożego Narodzenia. Od teraz będzie odnosiła się do tematyki customer experience. W dosłownym tłumaczeniu termin ten oznacza doświadczenia klienta. Odnosi się głównie do całości kontaktu klienta z e-handlem. Mowa głównie o sklepach internetowych, kontakcie z jego witryną, obsługą klienta, a także samą wysyłką towarów.

W dzisiejszym świecie i nieustannie rozwijającej się technologii doświadczenie klienta odgrywa ogromną rolę. Dzięki badaniu zachowania i odczuć użytkowników biznes może łatwiej ustalić taktykę wyróżnienia swoich produktów na tle konkurencji. Badaczy rynku nowych domen wcale nie dziwi zatem pojawienie się nazwy z tej dziedziny, a właściwie relaunchu już istniejącej końcówki.

Warto przytoczyć trochę historii tej domeny. .CX pojawiła się na rynku w 1997 roku i była ściśle przypisana Wyspie Bożego Narodzenia. Rejestratorem domeny jest obecnie Christmas Island Internet Administration. Nazwą zarządza jednak najdłużej działający operator na świecie, czyli CentralNic. Końcówka była wcześniej zarządzana przez Planet Three Limited, która ogłosiła upadłość.

Najwyraźniej CIIA dostrzegł w tym akronimie wyjątkowy potencjał i przed przejęciem zaplanował już rebranding i nowe znaczenie domeny. Końcówka .cx do tej pory była tzw. country code`em. Teraz ma charakter domeny funkcjonalnej.

Dużym atutem domeny jest fakt, że nie jest powszechnie znana przez co oferuje wiele dostępnych do rejestracji adresów generycznych, nie posiada również żadnych restrykcji. Wyjątek stanowi parę nazw, które rejestrator zastrzegł na własny użytek, bądź na sprzedaż w segmencie premium. Rejestrator zarządzający ma nadzieję, że domena znajdzie wielu odbiorców na rynku chińskim, ponieważ skrót ,,cx?  po chińsku oznacza ,,Cathy”, czyli ,,Państwa Środka”.

Oczywiście relaunchowi towarzyszy ogromna kampania reklamowa, szczególnie nakierowana na media traktujące o branży domenowej. Wróżymy tej domenie duży sukces. My również mamy w ofercie tą domenę, sprawdź: https://domeny.pl/domeny-zagraniczne/cx.html

Jak podobał Ci się ten artykuł?
0 Liczba ocen: 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj najnowsze wpisy w kategorii Domeny

Jaka domena dla szkoły?

Jaka domena dla szkoły? Zobacz nasz przegląd

Zastanawiasz się jaka domena będzie optymalna dla szkoły? Pamiętaj, że adres, który zarejestrujesz powinien być krótki i łatwy do zapamiętania.. Zobacz rozszerzenia dla edukacji.

Czytaj dalej >>
Rynek domeny .pl [2Q2020]

Rynek domeny .pl [2Q2020]. Podsumowanie

NASK opublikował raport i podsumował drugi kwartał 2020 roku. Jak rozwijał się rynek domeny .pl? Co się zmieniło? Z jakich usług najczęściej korzystali abonenci i kim właściwie oni są? Zobaczcie krótkie podsumowanie raportu.

Czytaj dalej >>
Jaka domena dla firmy?

Jaka domena dla firmy? Zainspiruj się!

Stawiasz pierwsze kroki pod własną marką. Dopełniłeś wszelkich formalności i chcesz teraz opowiedzieć o tym światu? Budując stronę swojego produktu bądź usługi nie zapominaj o detalach. To na ich podstawie klient wypracowuje opinię na temat marki.

Czytaj dalej >>