Rynek nowych domen nie tylko nieustannie zwiększa się o nowe nazwy. Niektóre już istniejące domeny przechodzą relaunch i zaczynają odnosić się do zupełnie nowych dziedzin.

Na szczególną uwagę zwraca domena .cx, która do tej pory należała do Wysp Bożego Narodzenia. Od teraz będzie odnosiła się do tematyki customer experience. W dosłownym tłumaczeniu termin ten oznacza doświadczenia klienta. Odnosi się głównie do całości kontaktu klienta z e-handlem. Mowa głównie o sklepach internetowych, kontakcie z jego witryną, obsługą klienta, a także samą wysyłką towarów.

W dzisiejszym świecie i nieustannie rozwijającej się technologii doświadczenie klienta odgrywa ogromną rolę. Dzięki badaniu zachowania i odczuć użytkowników biznes może łatwiej ustalić taktykę wyróżnienia swoich produktów na tle konkurencji. Badaczy rynku nowych domen wcale nie dziwi zatem pojawienie się nazwy z tej dziedziny, a właściwie relaunchu już istniejącej końcówki.

Warto przytoczyć trochę historii tej domeny. .CX pojawiła się na rynku w 1997 roku i była ściśle przypisana Wyspie Bożego Narodzenia. Rejestratorem domeny jest obecnie Christmas Island Internet Administration. Nazwą zarządza jednak najdłużej działający operator na świecie, czyli CentralNic. Końcówka była wcześniej zarządzana przez Planet Three Limited, która ogłosiła upadłość.

Najwyraźniej CIIA dostrzegł w tym akronimie wyjątkowy potencjał i przed przejęciem zaplanował już rebranding i nowe znaczenie domeny. Końcówka .cx do tej pory była tzw. country code`em. Teraz ma charakter domeny funkcjonalnej.

Dużym atutem domeny jest fakt, że nie jest powszechnie znana przez co oferuje wiele dostępnych do rejestracji adresów generycznych, nie posiada również żadnych restrykcji. Wyjątek stanowi parę nazw, które rejestrator zastrzegł na własny użytek, bądź na sprzedaż w segmencie premium. Rejestrator zarządzający ma nadzieję, że domena znajdzie wielu odbiorców na rynku chińskim, ponieważ skrót ,,cx?  po chińsku oznacza ,,Cathy”, czyli ,,Państwa Środka”.

Oczywiście relaunchowi towarzyszy ogromna kampania reklamowa, szczególnie nakierowana na media traktujące o branży domenowej. Wróżymy tej domenie duży sukces. My również mamy w ofercie tą domenę, sprawdź: https://domeny.pl/domeny-zagraniczne/cx.html

Jak podobał Ci się ten artykuł?
0 Liczba ocen: 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj najnowsze wpisy w kategorii Domeny

Domena .eu. Europejskie standardy bezpieczeństwa.

Domena .eu - europejskie standardy bezpieczeństwa

Domena europejska to jedna z najchętniej rejestrowanych domen na świecie. Jak rozwijała się domena .eu i jakie priorytety w zakresie jej bezpiecznego użytkowania wprowadza EURid?

Czytaj dalej >>

Dr Irena Eris - sukces pisany pasją

Wiedza, determinacja, a przede wszystkim pasja to motywacja, która nakręca do działania. Maksyma, którą od lat wyznaje założycielka marki Dr Irena Eris, pozwoliła przekuć idee w sukces i stać się wiodącą marką kosmetyczną na mapie Europy.

Czytaj dalej >>
Gastop - od lokalnej firmy do międzynarodowej ekspansji.

Ile potrzeba domen, żeby podbić świat?

Zobacz historię sukcesu naszego Klienta. Firma GASTOP rozpoczęła swoją działalność w 1996 r., kiedy Internet w Polsce dopiero raczkował. Jak spółka wykorzystała nowe możliwości? Jak ważna jest współpraca z zaufanymi partnerami biznesowymi?

Czytaj dalej >>