Rynek nowych domen nie tylko nieustannie zwiększa się o nowe nazwy. Niektóre już istniejące domeny przechodzą relaunch i zaczynają odnosić się do zupełnie nowych dziedzin.

Na szczególną uwagę zwraca domena .cx, która do tej pory należała do Wysp Bożego Narodzenia. Od teraz będzie odnosiła się do tematyki customer experience. W dosłownym tłumaczeniu termin ten oznacza doświadczenia klienta. Odnosi się głównie do całości kontaktu klienta z e-handlem. Mowa głównie o sklepach internetowych, kontakcie z jego witryną, obsługą klienta, a także samą wysyłką towarów.

W dzisiejszym świecie i nieustannie rozwijającej się technologii doświadczenie klienta odgrywa ogromną rolę. Dzięki badaniu zachowania i odczuć użytkowników biznes może łatwiej ustalić taktykę wyróżnienia swoich produktów na tle konkurencji. Badaczy rynku nowych domen wcale nie dziwi zatem pojawienie się nazwy z tej dziedziny, a właściwie relaunchu już istniejącej końcówki.

Warto przytoczyć trochę historii tej domeny. .CX pojawiła się na rynku w 1997 roku i była ściśle przypisana Wyspie Bożego Narodzenia. Rejestratorem domeny jest obecnie Christmas Island Internet Administration. Nazwą zarządza jednak najdłużej działający operator na świecie, czyli CentralNic. Końcówka była wcześniej zarządzana przez Planet Three Limited, która ogłosiła upadłość.

Najwyraźniej CIIA dostrzegł w tym akronimie wyjątkowy potencjał i przed przejęciem zaplanował już rebranding i nowe znaczenie domeny. Końcówka .cx do tej pory była tzw. country code`em. Teraz ma charakter domeny funkcjonalnej.

Dużym atutem domeny jest fakt, że nie jest powszechnie znana przez co oferuje wiele dostępnych do rejestracji adresów generycznych, nie posiada również żadnych restrykcji. Wyjątek stanowi parę nazw, które rejestrator zastrzegł na własny użytek, bądź na sprzedaż w segmencie premium. Rejestrator zarządzający ma nadzieję, że domena znajdzie wielu odbiorców na rynku chińskim, ponieważ skrót ,,cx?  po chińsku oznacza ,,Cathy”, czyli ,,Państwa Środka”.

Oczywiście relaunchowi towarzyszy ogromna kampania reklamowa, szczególnie nakierowana na media traktujące o branży domenowej. Wróżymy tej domenie duży sukces. My również mamy w ofercie tą domenę, sprawdź: https://domeny.pl/domeny-zagraniczne/cx.html

Jak podobał Ci się ten artykuł?
0 Liczba ocen: 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj najnowsze wpisy w kategorii Domeny

Jak sprawdzić czy domena trafiła na listę spamu?

Jak sprawdzić czy domena trafiła na listę spamu?

Budując i rozwijając swoją ofertę, zależy Ci aby domena była dostępna 24h, a kontakt z Klientami poprzez skrzynkę mailową skuteczny i szybki. Niekiedy zdarzyć się może, że domena znalazła się na liście spamu.

Czytaj dalej >>
Jak wybrać domenę. Te 4 kroki Cię naprowadzą

Jak wybrać domenę. Te 4 kroki Cię naprowadzą

Planujesz kupić domenę i nie wiesz jaką wybrać? Zapewne Twoja pierwsza myśl to ".pl" lub ".com", ale to nie zawsze najlepszy wybór. Warto wziąć pod uwagę swoją formę działalności, obszar geograficzny i charakter działania.

Czytaj dalej >>
Ciekawe transakcje na rynku domen

Ciekawe transakcje na rynku domen

Wydaje Ci się, że rejestracja domeny internetowej to tylko niezbędny element obecności online? Stawiasz stronę i potrzebujesz domeny. Otóż nie! O tym, że domena może być dobrym sposobem na biznes mówią wartości transakcji, które odnotowujemy na rynku domen. Zobacz najciekawsze.

Czytaj dalej >>