Rynek nowych domen nie tylko nieustannie zwiększa się o nowe nazwy. Niektóre już istniejące domeny przechodzą relaunch i zaczynają odnosić się do zupełnie nowych dziedzin.

Na szczególną uwagę zwraca domena .cx, która do tej pory należała do Wysp Bożego Narodzenia. Od teraz będzie odnosiła się do tematyki customer experience. W dosłownym tłumaczeniu termin ten oznacza doświadczenia klienta. Odnosi się głównie do całości kontaktu klienta z e-handlem. Mowa głównie o sklepach internetowych, kontakcie z jego witryną, obsługą klienta, a także samą wysyłką towarów.

W dzisiejszym świecie i nieustannie rozwijającej się technologii doświadczenie klienta odgrywa ogromną rolę. Dzięki badaniu zachowania i odczuć użytkowników biznes może łatwiej ustalić taktykę wyróżnienia swoich produktów na tle konkurencji. Badaczy rynku nowych domen wcale nie dziwi zatem pojawienie się nazwy z tej dziedziny, a właściwie relaunchu już istniejącej końcówki.

Warto przytoczyć trochę historii tej domeny. .CX pojawiła się na rynku w 1997 roku i była ściśle przypisana Wyspie Bożego Narodzenia. Rejestratorem domeny jest obecnie Christmas Island Internet Administration. Nazwą zarządza jednak najdłużej działający operator na świecie, czyli CentralNic. Końcówka była wcześniej zarządzana przez Planet Three Limited, która ogłosiła upadłość.

Najwyraźniej CIIA dostrzegł w tym akronimie wyjątkowy potencjał i przed przejęciem zaplanował już rebranding i nowe znaczenie domeny. Końcówka .cx do tej pory była tzw. country code`em. Teraz ma charakter domeny funkcjonalnej.

Dużym atutem domeny jest fakt, że nie jest powszechnie znana przez co oferuje wiele dostępnych do rejestracji adresów generycznych, nie posiada również żadnych restrykcji. Wyjątek stanowi parę nazw, które rejestrator zastrzegł na własny użytek, bądź na sprzedaż w segmencie premium. Rejestrator zarządzający ma nadzieję, że domena znajdzie wielu odbiorców na rynku chińskim, ponieważ skrót ,,cx?  po chińsku oznacza ,,Cathy”, czyli ,,Państwa Środka”.

Oczywiście relaunchowi towarzyszy ogromna kampania reklamowa, szczególnie nakierowana na media traktujące o branży domenowej. Wróżymy tej domenie duży sukces. My również mamy w ofercie tą domenę, sprawdź: https://domeny.pl/domeny-zagraniczne/cx.html

Jak podobał Ci się ten artykuł?
0 Liczba ocen: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poznaj najnowsze wpisy w kategorii Domeny

Opcja na domenę. Twój sposób na wymarzony adres.

Opcja na domenę. Twój sposób na wymarzony adres

Chcesz zarejestrować domenę, ale okazuje się, że wymarzona nazwa posiada już swojego abonenta. Domena jest już zajęta. Czy to oznacza, że szansa przepadła już bezpowrotnie? Nie koniecznie, poznaj usługę opcji na domenę.

Czytaj dalej >>
Budmat ponad 30 lat międzynarodowego zasięgu

Budmat - ponad 30 lat międzynarodowego zasięgu

Innowacje techniczne w połączeniu z estetyką. Funkcjonalność w parze z designem. Czy takie założenia dla biznesu mają rację bytu? Nasz Klient, firma Budmat udowadnia, że taka mieszanka jest możliwa

Czytaj dalej >>
DMARC - czyli jak zwiększyć bezpieczeństwo korespondencji mailowej

DMARC - czyli jak zwiększyć bezpieczeństwo korespondencji mailowej

Codziennie wysyłamy globalnie setki tysięcy maili. Korespondencja mailowa zrewolucjonizowała komunikację. Bezpieczeństwo, słowo klucz nabiera szczególnego znaczenia. Poznaj rekord DMARC.

Czytaj dalej >>