Co znajdziesz w tym artykule:

W dniach 10-22 marca 2015 roku Domeny.pl organizuje konkurs „Zachwyć się językiem polskim” http://zachwycajace.domeny.pl . Konkurs polega na zabawach słownych, tworzeniu pangramów i palindromów w języku polskim. Celem konkursu jest zachęcenie osób młodych i starszych do zabawy językiem polskim.


Uwaga! Konkurs

Na co dzień w Internecie coraz częściej używamy skrótów myślowych, wyrażanie emocji zamieniamy na emotikony. Konkurs ma przypomnieć, że nasz język posiada szerokie słownictwo, ciekawe i zróżnicowane, które daje możliwość wyrażania swoich emocji na wiele sposobów.

Na czym polega konkurs? Na utworzeniu pangramu. Dla ambitnych, którzy podeślą dodatkowo wymyślony przez siebie palindrom możliwość zdobycia ekstra punktów, przybliżających do wygranej. Pangram to krótkie zdanie poprawne gramatycznie i składniowo, w którym użyta jest każda litera alfabetu przynajmniej raz. Palindrom natomiast to wyraz, zdanie lub wiersz brzmiący tak samo czytany od lewej do prawej i od prawej do lewej strony. Aby wziąć udział w konkursie należy polubić FB Domeny.pl oraz podesłać propozycję pangramu korzystając z formularza na stronie www.


Domena .pl

Domeny.pl przypomina, że nasz język posiada wiele możliwości, które można również wykorzystać w celach marketingowych. Jak? Również w temacie domen i adresu www. Domeny z polskimi znakami (IDN) pozwalają na utworzenie adresu www zawierającego polskie litery. Dają one możliwość użycia oryginalnych nazw i wyróżnienia się na tle konkurencji. Dzięki temu pozbywasz się problemów z przekształcaniem przez odbiorców nazwy działalności, co w przypadku użycia polskich liter jest częste: http://domeny.pl/domeny-z-polskimi-znakami-idn.html

Partnerzy konkursu

Domeny.pl, Wydawnictwo Sorus, Radio MORS, studentnews.pl, notatek.pl, ksiazka.net.pl, Kultura Rybnik

Domeny.pl to jedna z najdłużej działających firm w branży internetowej w Polsce (od 1997 roku). Zaczynając od rejestracji domen internetowych i usług hostingowych poszerzyła swoją ofertę o produkty dedykowane klientom, chcącym zaistnieć w Internecie. Z usług Domeny.pl skorzystały już tysiące klientów indywidualnych i firm.

Wydawnictwo Sorus istnieje na rynku wydawniczym już od 1991r. Obecnie wydają książki beletrystyczne, poezję, dokument, a także literaturę podróżniczą. Sorus to wysoka jakość publikacji, dbałość o szczegóły, ponad dwudziestoletnie doświadczenie oraz komfort współpracy z autorami.

Notatek.pl to jeden z największych portali studenckich w Polsce! To platforma edukacyjna tworzona przez młodych dla młodych! Oferują bazę ponad 100 tys. notatek z ponad 270 uczelni w całej Polsce.

Jak podobał Ci się ten artykuł?
0 Liczba ocen: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poznaj najnowsze wpisy w kategorii Aktualności

Chocolissimo. Czego oczekują Klienci w komunikacji e-commerce?

Chocolissimo, czyli czego oczekują Klienci w komunikacji e-commerce?

Strategia komunikacji marki, to długofalowy plan, według którego budowana jest relacja z Klientem. Czy w dobie wszechobecnych social mediów, strona www ma jeszcze rację bytu? Zapytaliśmy o to Chocolissimo.

Czytaj dalej >>
jak założyć firmę w 2021 roku

Jak założyć własną firmę w 2021 roku?

Jak założyć firmę w 2021 roku? On-line! Szybko i wygodnie przejdź formalności, nie wychodząc z domu. Wpisu do CEIDG możesz dokonać na 2 sposoby. Zobacz pokrótce, jak to wygląda.

Czytaj dalej >>
komunikacja z klientem. Strona www czy social media?

Komunikacja z Klientem: social media vs. strona internetowa

Strona internetowa czy social media? Traktuj te kanały komplementarnie, nigdy indywidualnie (substytucyjnie). Najlepszym rozwiązaniem dla Twojego biznesu będzie połączenie obu form komunikacji.

Czytaj dalej >>