Szukasz odpowiedniego adresu www dla swojej firmy i żaden nie jest dostępny? Nie ma się co dziwić. Zgodnie z informacją ze strony Internet Live Stats, w sieci jest ponad 1 mld aktywnych stron internetowych. Dlatego nie powinno Cię dziwić, że domeny najbardziej chwytliwe, łatwe do zapamiętania są już zajęte.


Internet pełen mocy

Według danych ze strony internetlivestats.com tylko w tym jednym dniu korzystając z wyszukiwarki google.com Internauci poszukiwali 3,1 mld haseł i wysłali 170 mld maili. Wiemy również, że z Internetu korzysta prawie 3 mld osób na całym świecie. Liczby te potwierdzają, jak wielką rolę w naszym życiu odgrywa Internet.

Strona Internet Live Stats zlicza na bieżąco liczbę użytkowników, wysłanych maili, wyświetlonych filmów Youtube i inne interesujące dane. Wchodząc na stronę, widzisz jak szybko liczby osiągają niewyobrażalne wielkości. Oto kilka statystyk z zaledwie 1 sekundy:

  • 2,334,679 wysłanych e-maili
  • 88,708 wyświetleń filmów na Youtube
  • 1,324 ściągniętych zdjęć z Instagramu
Zaskakujące statystyki ze świata Internetu

Od czego się zaczęło? 25 lat temu Tim Berners-Lee,  uważany za „ojca internetu”, zaproponował radykalną zmianę organizacji informacji w sieciach informatycznych. Przedstawił swoją koncepcję systemu informacyjnego World Wide Web. Pomysł na WWW narodził się w celu łączenia informacji wielu autorów w sieć dokumentów hipertekstowych. W marcu tego roku obchodziliśmy 25. rocznicę jego powstania.

Berners-Lee od lat opowiada się za pełną wolnością Internetu. Uważa, że szpiegowanie użytkowników sieci zagraża demokratycznej naturze Internetu. Wspiera działania Edwarda Snowdena, ujawniające skalę internetowego szpiegostwa USA, określając je jako „absolutnie służące interesowi publicznemu”. Jest zwolennikiem ograniczenia szpiegowania użytkowników.

Źródło: Domeny.pl

foto: www.internetlivestats.com

Jak podobał Ci się ten artykuł?
0 Liczba ocen: 0
Komentarze
  • No teraz to już wgl. coraz tego więcej i więcej i ta liczba będzie rosła nie ma co ukrywać teraz jesteśmy w dobie internetu i on włada wszystkim. Takie czasy nastały że już prawie każdy ma dostęp do internetu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poznaj najnowsze wpisy w kategorii Inne

Podkręć swój marketing dzięki podcastom

Podkręć swój marketing dzięki podcastom

Zastanawiasz się nad tworzeniem podcastów dla swojej firmy? Podcasty są potężnym narzędziem dla każdego rodzaju biznesu, pozwalającym usłyszeć Twój głos (dosłownie) na przepełnionym rynku. Chociaż wciąż są stosunkowo nowe...

Czytaj dalej >>
5 sposobów wykorzystania Quora do budowania marki

5 sposobów wykorzystania Quory do budowania marki

Niezależnie od tego, czy myślisz, że już wycisnąłeś ostatnie soki z serwisów jak Google i Facebook, czy po prostu chcesz inaczej podejść do content marketingu, Quora może być cennym dodatkiem do Twojego arsenału.

Czytaj dalej >>
Zwiększ sprzedaż w swojej firmie dzięki influencer marketingowi

Zwiększ sprzedaż w swojej firmie dzięki influencer marketingowi

Wszyscy dorastaliśmy obserwując jak nasi idole promują napoje czy marki odzieżowe i pewnie niejeden produkt kupiliśmy wyłącznie z powodu tego skojarzenia. Dziś jednak marki potrzebują czegoś więcej...

Czytaj dalej >>