W tym roku finał .EU Web Awards będzie miał miejsce 21 listopada w Brukseli, jednak już w sierpniu, EURid ogłosił finałowe nominacje w kategoriach takich jak między innymi: The Rising Stars, która obejmuje startupy o zarejestrowanej domenie .eu. Biorąc pod uwagę fakt, że w Europie coraz więcej firm z sektora MŚP posiada domenę .eu, podjęcie decyzji, kto otrzyma nagrodę główną będzie niezwykle trudne.

EURid pomaga zaistnieć małym i średnim przedsiębiorstwom na mapie Europy

Od 2014 roku EURid jest organizatorem .EU Web Awards – konkursu, którego celem jest zwrócenie uwagi na przedsiębiorstwa, organizacje oraz osoby indywidualne, dzięki którym domena .eu staje się jedną z najpopularniejszych domen krajowych na rynku światowym. Kategorie konkursu reprezentują szeroki przekrój właścicieli domen .eu, od krajowych przedsiębiorstw, aż po organizacje związane z ochroną środowiska. .EU Web Awards daje nowo powstającym firmom z sektora MŚP, szansę na zyskanie rozpoznawalności oraz większą widoczność w sieci, o co martwią się właściciele firm, zakładając, że osiągnięcie tego jest właściwie niemożliwe, gdy firma dopiero powstaje.

Zaangażowanie EURidu w rozwój firm z sektora MŚP ma zauważalne skutki. UEAPME (Europejskie Stowarzyszenie Rzemiosła oraz Małych i Średnich Przedsiębiorstw, które jest organizacją reprezentującą interesy europejskich rzemieślników i MŚP na szczeblu UE) twierdzi, że posiadanie domeny .eu jest furtką do zwiększenia swojej konkurencyjności na rynku. W Europie, gdzie większość biznesów z tego sektora nie posiadając przewagi finansowej, nie ma szans konkurować z większymi podmiotami, .eu staje się świetnym sposobem na zaistnienie takiej firmy na mapie Europy.


Zaskakująca popularność domeny .eu

Uruchomiona w 2005 roku domena .eu z zaskakująco dużą liczbą rejestracji w pierwszym roku 2.5 miliona, obecnie znajduje się w top 10 najpopularniejszych domen krajowych na świecie.

Pod koniec pierwszego kwartału tego roku rejestracja domen krajowych (ccTLD) osiągnęła 330.6 miliona, z czego rejestracji domeny .eu było 3.7 miliona. W swoich raportach EURid zaprezentował następujące dane na temat tego okresu czasu:

  • 185 964 nowych rejestracji domeny .eu, wzrost o 10 914 w porównaniu do czwartego kwartału 2016 roku,
  • Imponująca średnia odnowienia ? aż 81%,
  • Totalna liczba rejestracji wynosiła 3 755 475.

Dzięki rejestracji domeny .eu firmy z sektora MŚP zyskują:

  • Możliwość rozwijania potencjału marki i rozszerzanie jej widoczności nie tylko w kraju, w którym znajduje się firma, ale w całej Unii Europejskiej,
  • Wybór domeny .eu zapewnia większą elastyczność jeśli chodzi o wybór nazwy, przede wszystkim dzięki temu, że taka nazwa może zawierać znaki z dowolnego oficjalnego języka .eu,
  • Domena ta zwiększa zaufanie konsumentów do marki, ponieważ pokazuje że firma posiada siedzibę w UE, a zatem podlega prawodastwu EU i innym istotnym normom handlowym,
  • W porównaniu z .com zapewnia znacznie lepsze kierowanie geograficzne.

Jak twierdzą właściciele spółki Archeda (włoskiej firmy projektowej specjalizującej się w produkcji mebli łazienkowych) domena .eu umożliwiła spółce obecność poza jej fizycznym krajem: ?Nie tylko chodzi o rozpoznawalność we Włoszech, ale również dostęp co całej Europy?.

Również polskie firmy mocno zyskują dzięki rejestracji domeny .eu. Dla BAJO (polskiej firmy zajmującej się projektowaniem i produkcją zabawek) domena .eu jest sposobem na pozyskanie zaufania klientów: ?Chociaż sprzedajemy na rynkach międzynarodowych, UE jest naszym głównym rynkiem zbytu. Zabawki BAJO są zaprojektowane i wykonane z pełną wiedzą na temat obowiązujących przepisów europejskich. Wszystkie użyte materiały mają pochodzenie europejskie?.

Rejestrując domenę .eu, te rozwiązania mogą Ci się przydać: hosting www, kreator stron internetowych, certyfikat SSL.

Jak podobał Ci się ten artykuł?
0 Liczba ocen: 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj najnowsze wpisy w kategorii Domeny

Jak sprawdzić czy domena trafiła na listę spamu?

Jak sprawdzić czy domena trafiła na listę spamu?

Budując i rozwijając swoją ofertę, zależy Ci aby domena była dostępna 24h, a kontakt z Klientami poprzez skrzynkę mailową skuteczny i szybki. Niekiedy zdarzyć się może, że domena znalazła się na liście spamu.

Czytaj dalej >>
Ciekawe transakcje na rynku domen

Ciekawe transakcje na rynku domen

Wydaje Ci się, że rejestracja domeny internetowej to tylko niezbędny element obecności online? Stawiasz stronę i potrzebujesz domeny. Otóż nie! O tym, że domena może być dobrym sposobem na biznes mówią wartości transakcji, które odnotowujemy na rynku domen. Zobacz najciekawsze.

Czytaj dalej >>
Itaka. Świadomie do celu

Itaka. Świadomie do celu

Itaka od 32 lat kreuje dla nas niezapomniane doświadczenia podróżnicze. Zaszczytny tytuł lidera wśród polskich biur podróży zobowiązuje do ciągłego poszerzania portfolio usług. Nie mniej ważna jest świadoma obecność w sieci i ciągłe podejmowanie działań wspierających bezpieczeństwo użytkowników.

Czytaj dalej >>