W tym roku finał .EU Web Awards będzie miał miejsce 21 listopada w Brukseli, jednak już w sierpniu, EURid ogłosił finałowe nominacje w kategoriach takich jak między innymi: The Rising Stars, która obejmuje startupy o zarejestrowanej domenie .eu. Biorąc pod uwagę fakt, że w Europie coraz więcej firm z sektora MŚP posiada domenę .eu, podjęcie decyzji, kto otrzyma nagrodę główną będzie niezwykle trudne.

EURid pomaga zaistnieć małym i średnim przedsiębiorstwom na mapie Europy

Od 2014 roku EURid jest organizatorem .EU Web Awards – konkursu, którego celem jest zwrócenie uwagi na przedsiębiorstwa, organizacje oraz osoby indywidualne, dzięki którym domena .eu staje się jedną z najpopularniejszych domen krajowych na rynku światowym. Kategorie konkursu reprezentują szeroki przekrój właścicieli domen .eu, od krajowych przedsiębiorstw, aż po organizacje związane z ochroną środowiska. .EU Web Awards daje nowo powstającym firmom z sektora MŚP, szansę na zyskanie rozpoznawalności oraz większą widoczność w sieci, o co martwią się właściciele firm, zakładając, że osiągnięcie tego jest właściwie niemożliwe, gdy firma dopiero powstaje.

Zaangażowanie EURidu w rozwój firm z sektora MŚP ma zauważalne skutki. UEAPME (Europejskie Stowarzyszenie Rzemiosła oraz Małych i Średnich Przedsiębiorstw, które jest organizacją reprezentującą interesy europejskich rzemieślników i MŚP na szczeblu UE) twierdzi, że posiadanie domeny .eu jest furtką do zwiększenia swojej konkurencyjności na rynku. W Europie, gdzie większość biznesów z tego sektora nie posiadając przewagi finansowej, nie ma szans konkurować z większymi podmiotami, .eu staje się świetnym sposobem na zaistnienie takiej firmy na mapie Europy.


Zaskakująca popularność domeny .eu

Uruchomiona w 2005 roku domena .eu z zaskakująco dużą liczbą rejestracji w pierwszym roku 2.5 miliona, obecnie znajduje się w top 10 najpopularniejszych domen krajowych na świecie.

Pod koniec pierwszego kwartału tego roku rejestracja domen krajowych (ccTLD) osiągnęła 330.6 miliona, z czego rejestracji domeny .eu było 3.7 miliona. W swoich raportach EURid zaprezentował następujące dane na temat tego okresu czasu:

  • 185 964 nowych rejestracji domeny .eu, wzrost o 10 914 w porównaniu do czwartego kwartału 2016 roku,
  • Imponująca średnia odnowienia ? aż 81%,
  • Totalna liczba rejestracji wynosiła 3 755 475.

Dzięki rejestracji domeny .eu firmy z sektora MŚP zyskują:

  • Możliwość rozwijania potencjału marki i rozszerzanie jej widoczności nie tylko w kraju, w którym znajduje się firma, ale w całej Unii Europejskiej,
  • Wybór domeny .eu zapewnia większą elastyczność jeśli chodzi o wybór nazwy, przede wszystkim dzięki temu, że taka nazwa może zawierać znaki z dowolnego oficjalnego języka .eu,
  • Domena ta zwiększa zaufanie konsumentów do marki, ponieważ pokazuje że firma posiada siedzibę w UE, a zatem podlega prawodastwu EU i innym istotnym normom handlowym,
  • W porównaniu z .com zapewnia znacznie lepsze kierowanie geograficzne.

Jak twierdzą właściciele spółki Archeda (włoskiej firmy projektowej specjalizującej się w produkcji mebli łazienkowych) domena .eu umożliwiła spółce obecność poza jej fizycznym krajem: ?Nie tylko chodzi o rozpoznawalność we Włoszech, ale również dostęp co całej Europy?.

Również polskie firmy mocno zyskują dzięki rejestracji domeny .eu. Dla BAJO (polskiej firmy zajmującej się projektowaniem i produkcją zabawek) domena .eu jest sposobem na pozyskanie zaufania klientów: ?Chociaż sprzedajemy na rynkach międzynarodowych, UE jest naszym głównym rynkiem zbytu. Zabawki BAJO są zaprojektowane i wykonane z pełną wiedzą na temat obowiązujących przepisów europejskich. Wszystkie użyte materiały mają pochodzenie europejskie?.

Rejestrując domenę .eu, te rozwiązania mogą Ci się przydać: hosting www, kreator stron internetowych, certyfikat SSL.

Jak podobał Ci się ten artykuł?
0 Liczba ocen: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poznaj najnowsze wpisy w kategorii Domeny

Budmat ponad 30 lat międzynarodowego zasięgu

Budmat - ponad 30 lat międzynarodowego zasięgu

Innowacje techniczne w połączeniu z estetyką. Funkcjonalność w parze z designem. Czy takie założenia dla biznesu mają rację bytu? Nasz Klient, firma Budmat udowadnia, że taka mieszanka jest możliwa

Czytaj dalej >>
DMARC - czyli jak zwiększyć bezpieczeństwo korespondencji mailowej

DMARC - czyli jak zwiększyć bezpieczeństwo korespondencji mailowej

Codziennie wysyłamy globalnie setki tysięcy maili. Korespondencja mailowa zrewolucjonizowała komunikację. Bezpieczeństwo, słowo klucz nabiera szczególnego znaczenia. Poznaj rekord DMARC.

Czytaj dalej >>
Jak stworzyć nazwę? Poradnik

Jak stworzyć nazwę i wyróżnić swoje usługi?

Nazwa, powinna być…no właśnie? Jaka powinna być nazwa produktu/usługi/witryny? Czy proces tworzenia nazwy jest trudny? Gdzie szukać inspiracji? Co jest trendy, a co passe? Pobierz poradnik.

Czytaj dalej >>