Domena .AI to domena krajowa Anguilli – wyspy na Morzu Karaibskim, terytorium zależnego Wielkiej Brytanii. Anguilla, jako terytorium zamorskie Wielkiej Brytanii, słynie z eksportu homarów i soli.

Domena ta popularna jest ze względu na swój akronim (AI) rozumiany przez wielu jako Artificial Intelligence (sztuczna inteligencja). Sprawia to, że .AI zyskała popularność wśród organizacji, startupów i firm specjalizujących się AI lub Machine Learning (uczeniem maszynowym). Dotychczas z domenę .ai zarejestrowano ponad 65 000 adresów internetowych. Portal Forbes opublikował zestawienie 25 startup-ów z branży uczenia maszynowego. Okazuje się, że niemal połowa (44%) ma witrynę w domenie .ai.

Domena ta cieszy się także zainteresowaniem na rynku wtórnym. Najdroższą zanotowaną transakcję odnotowuje witryna customer.ai, sprzedana za 6,3 tysiąca dolarów. Domena .ai może być rejestrowana przez osoby z dowolnego kraju. Nie ma żadnych restrykcji.

Domena .ai jest stosowana do tzw. hacków domenowych, gdzie ostatnie dwie litery słów kończących się na -ai zastępowane są domeną. Przykładem może być clarif.ai, gdzie głównym adresem serwisu jest domena clarifai.com.

Domenę .ai możesz zarejestrować na okres nie krótszy niż 2 lata.

Cennik domen .ai

Domena (Anguilla) 2 lata
.ai 799,98 zł799,98 zł
.com.ai 499,99 zł

Wymagania

wymagana zarejestrowana działalność gospodarcza na terenie tego kraju? Nie
wymagany lokalny przedstawiciel na terenie tego kraju? Nie

Cennik rejestracji domen zagranicznych

Poniżej możesz sprawdzić ceny rejestracji domen oraz wymagania poszczególnych rejestrów

{{ data.question }}

Twoja domena dostępna jest tylko w tym momencie!
Nie pozwól, aby zarejestrował ją ktoś inny!